Стельмах допомагає спекулянтам?

Стельмах допомагає спекулянтам?

Саме Нацбанк своїми діями, а більше бездіяльністю, провокує паніку серед населення і кризу на валютному ринку.
Понеділок, 1 грудня 2008, 19:11
Сергій Лямець - журналіст "Економічної правди"

Щотижня я отримую дзвінки з Нацбанку. Мене звинувачують у тому, що саме я дестабілізую банківську систему та, зокрема, валютний ринок. "Якби преса припинила писати про кризу, все було б гаразд", - кажуть мені.

Аналогічні заяви час від часу лунають від багатьох людей, які очолюють банківську систему. Це і голова Ради НБУ Петро Порошенко, і член тієї ж Ради Василь Горбаль. Але мені вже є що заперечити.

Наприкінці жовтня я спробував зробити "тишу в ефірі". За тиждень не написав жодного слова на тему валютного ринку. Я справді спробував дати Нацбанку час, щоб він навів лад у країні.

Але, замість наведення порядку, НБУ ще сильніше розгойдав курс, і дав долару подорожчати до 7,2 гривні. Яке там заспокоєння? Населення було в шоці.

Після цього я ставлю питання іншим чином. Так, преса пише про негаразди на валютному ринку, і це впливає на населення. Але що в цей час робить Нацбанк? Які сигнали він подає населенню?

Відповідь така. Саме Нацбанк своїми діями, а більше бездіяльністю, провокує паніку серед населення і кризу на валютному ринку. Він просить людей не купувати валюту, а сам щодня підштовхує курс долара ще вище. Як саме, сказано вже багато разів.

Давайте спитаємо себе: чому він так робить? Сам регулятор відповідає: "тому, що це ринок". А що, тепер ми будемо будь яку бездіяльність виправдовувати ринком?

Питання друге: хто заробляє на кризі? Володимир Стельмах каже, що спекулянти. А хто ці спекулянти? І якщо це лише "міняли" та власники "миєк", то звідки вони беруть гроші?

Отже, на кризі заробляють банки. І це не пропаганда, що має вдарити по репутації "людини Президента" Володимира Стельмаха.

Саме банки продають "мінялам" валюту. Саме банки кажуть своїм клієнтам, що у них немає валюти навіть для погашення кредитів. І в той же час, саме банки по максимуму тримають на своїх коррахунках безготівкову валюту. І саме банки завантажили свої каси доларами і євро "по саме не хочу".

Виникають вже зовсім інші питання. Пане Горбаль, чому "Укргазбанк" почав продавати валюту минулого тижня по 7,5 гривень? Чи ви так стабілізуєте ринок?

Пане Порошенко, чому ви нічого не кажете про перелік банків, які купують у Нацбанку найбільші обсяги валюти?

Ви анонсували, що отримаєте від правління НБУ таку інформацію. Що, не дали? Чи там усе гаразд, і нема перекосів? Якщо так, чому не похвалити правління? Чи вам не буде як пояснити незрозумілі інтервенції та обмеження при продажі через аукціони?

Генеральна прокуратуро, Верховна Радо та Кабміне, ви дивуєте. Чому жодного разу ніхто не спромігся перевірити дії правління НБУ? Саме перевірити документи, а не спитати Стельмаха, як він розуміє ситуацію.

Чи нікого не турбує, що долар вже коштує 7,5 гривень, бізнес банкрутує, а по банках ростуть неповернення кредитів?

Звичайно, найбільше за все питань до голови Нацбанка. Пане Стельмах, якщо ви знаєте, хто є спекулянтами, чому нічого не робите? Володимире Семеновичу, може, ви не хочете знімати мораторій до 2010 року? Тоді скажіть про це, і всі зрозуміють, що держава у черговий раз їх піддурила.

І найголовніше, пане Стельмах. Чому слова Нацбанку не збігаються з реальними діями? Чому ваш заступник Олександр Савченко весь час робить заяви, які потім не реалізуються в житті?

Якщо ви не бачите ситуацію ззовні, доповідаю. На словах працівники НБУ прагнуть стабільності. Але в реальному житті складається таке враження, ніби процес "боротьби" з кризою є дещо іншим. А саме - механізмом, через який з резервів витікають мільярди доларів, а якась група людей на цьому дуже непогано заробляє.

Чи є вам що сказати з цього приводу?

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!