Ярослав Вінокуров

журналіст ЕП
Facebook
Усі публікації автора
Зміцнення гривні у листопаді "коштувало" бюджету понад 1,2 мільярда
Гривневі надходження до бюджету від конвертації іноземної допомоги могли б бути на 1,25 млрд грн більшими, якби офіційний курс долара залишався фіксованим, на рівні 36,5686 грн.
Кешбек за навчання на контракті: лишився місяць, щоб скористатися податковою знижкою. Як це зробити?
31 грудня спливає термін, протягом якого можна скористатися правом на отримання податкової знижки за 2022 рік.
"Чорна п'ятниця" для бюджету: як торгові мережі зменшують податки за допомогою електронних книг
Чому магазини побутової техніки почали наполегливо продавати електронні книжки, які покупці в чеках можуть і не помітити, та як це впливає на бюджет?
Економіст з бензопилою. Як новий президент Аргентини виводитиме країну з кризи?
Президентські вибори в Аргентині виграв радикальний лібертаріанець Хав’єр Мілей. Хто він, чому його обіцянкам повірили аргентинці і як він ставиться до України?
Надподатки на надприбутки: чому держава оподатковує банки "заднім числом" і що це змінить?
21 листопада Верховна Рада ухвалила закон, який суттєво збільшує ставку податку на прибуток для банків. З банків стягнуть половину прибутків за 2023 рік. Скільки коштів це принесе бюджету та як це рішення вплине на стійкість банків?
Цьогоріч НБУ отримає від Мінфіну понад 120 млрд грн за "емісійні" ОВДП
За розрахунками Національного банку, у 2023 році загальна сума виплат, які він отримає від Міністерства фінансів за ОВДП у своєму портфелі, становитиме 120,75 мільярда гривень
Уряд винен Нацбанку майже 700 мільярдів. Хто збагачується на цих боргах?
Більшість грошей, які цьогоріч отримає НБУ від виплат за облігаціями Мінфіну, залишиться в банків, а бюджет ризикує втратити до 100 млрд грн.
Перший місяць гнучкості курсу "коштував" бюджету понад 45 мільйонів
Гривневі надходження від продажу іноземної валюти з рахунків Державного казначейства після скасування режиму фіксованого курсу долара були на 45,18 млн грн меншими, аніж могли бути у разі, якби курс залишався фіксованим на рівні 36,5686 грн за долар.
Криміналізація контрабанди та перезавантаження БЕБ: у ЄС озвучили, яких реформ очікують від України в 2024
Європейська комісія очікує, що наступного року Україна продовжить проводити антикорупційні реформи, наближатиме своє законодавство до стандартів ЄС, а також криміналізує контрабанду та ухвалить закон про перезавантаження Бюро економічної безпеки
У Раді зареєстрували законопроєкт, необхідний для легалізації криптовалют
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про особливості оподаткування операцій з віртуальними активами. Ухвалення цього документу є останнім кроком на шляху до легалізації криптовалют в Україні
Держбанки хочуть вкластися в американські облігації, але НБУ проти. Що відбувається?
Звідки у банків "зайва" валюта за кордоном і чому вкласти її в український держборг не так просто?
Питання на 690 мільярдів: уряд хотів реструктуризувати борг перед НБУ, однак від рішення відмовились
У поданому до другого читання законопроєкті "Про державний бюджет на 2024 рік" Міністерство фінансів заклало можливість обміну облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), якими володіє Національний банк, на нові облігації, випущені на умовах уряду.