Роман Шпек

голова Ради Незалежної асоціації банків України
Roman Shpek
Усі публікації автора
Фінансовий дискомфорт: чи виправдана реформа банківського сектору
Спокій на банківському ринку зараз існує завдяки швидким та ефективним рішенням у 2014-2015 роках.
Владо, зроби діло і йди на канікули сміло
У червні-липні парламент ще має три тижні пленарних засідань, на яких можна ухвалювати важливі рішення для фінансової стабільності країни.
"Керований дефолт": безглуздий і небезпечний
Заклики оголосити "керований дефолт" і реструктуризувати зовнішній борг держави — недолугі. Якщо іти шляхом реформ, проблем не буде.
Банки на порозі виборів: що змінилося і чого чекати?
Які виклики банківської системи подолано, а які все ще треба подолати?
Реформа митниці тисне на український гаманець
Реформа митниці передбачає виділення цієї служби як окремої установи зі складу Державної фіскальної служби. Чи вплине це на статки українців?
Транш МВФ — питання життя чи дефолту для України
Якщо до кінця зими Україна не знайде бодай 3 млрд доларів США під 2-3% річних, цілком імовірно, що весну ми зустрінемо з курсом далеким за прогнозований.
За інфляцію відповідає не тільки центральний банк
Розпочався новий рік — рік надій на краще, а поки що нічого не змінюється. У січні ПДВ не відшкодовувався взагалі, а в перші дні лютого у фінансовій системі з'явилися великі суми відшкодування — і знову коливання на валютному ринку.
Бездумного списання боргів не буде
Є шанс, що ми нарешті побачимо перші успішні реструктуризації і повернення до нормальної діяльності потенційно платоспроможних підприємств. Як це буде працювати?
Україна без МВФ. Що нас чекає
Що означають заяви, що нам не потрібні позики від МВФ? Для мене — це спроба неспроможних політиків викинути на смітник три роки праці кожного українця.
Я вирішив піти
Чому я виходжу зі складу Спостережної ради з фінансової реструктуризації.
Політик! Зменшуєш податки - не забудь і про видатки!
Питання невизначеності щодо дефіциту державних фінансів є основною загрозою для макрофінансової стабільності в Україні та її майбутнього. Без перебільшення.
Гроші міжнародних партнерів поповнять резерви та підтримають гривню
Надходження від міжнародних партнерів України - це реальне джерело поповнення золотовалютних резервів та вагомий чинник підтримки курсу національної валюти
Підпишіться на наші повідомлення!