Алекс Ліссітса

громадський діяч, президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу"
Alex Lissitsa
Усі публікації автора
Вміння заговорювати реформи
Чи стане 2018 останнім роком дії земельного мораторію?
Давос наш. Аграрні хроніки
Чудову презентацію України затьмарила відсутність у державі ринку землі. Світ асоціює це з інституційною неспроможністю процесу реформ у країні.
З чого котлета, або Світові тренди споживання продуктів харчування
Третина економіки України — це аграрний сектор. Чи зможе він конкурувати на світовому ринку в умовах глобалізації? Є великі сумніви. (Рос.)
Агробізнес 4.0, або Як незабаром виглядатиме агросектор України
Оцифрування сільського господарства неминуче. Крім явних вигод, це явище спричинить безробіття на селі та загибель сіл. Що робитимуть чиновники? (Рос.)
Перемога Трампа як ляпас глобалізації: наслідки для українського агросектора
У світовій галузі виробництва продуктів харчування посилюється провінціалізм. Для агросектора України це погана звістка, і держава нам не допоможе. (Рос.)
П'ять начальників для одного тракториста
З 2016 року професійно-технічні училища фінансуються з місцевих бюджетів, а отже, — занепадають. Уряд повинен вийти з кукурудзи і вжити заходи.
Поганий приклад влади заразливий для її громадян
Поки не буде змінена злодійська ідеологія держави, ми не зможемо виховати нову генерацію громадян, вільних від бажання дати чи взяти хабар.
Земля: одні крадуть, інші мовчать
Ринок землі невигідний нікому: великі фірми не мають грошей на купівлю ділянок, дрібні фермери працюють неофіційно, а чиновники набивають кишені хабарами.
Влада ввела "драконівські" штрафні санкції для аграріїв за несплату ПДВ
Держава ввела "драконівські" штрафні санкції для аграріїв за несвоєчасне сплату ПДВ на рахунки Держказначейства в розмірі 10% від суми за запізнення в один день
Хто "скримздив" у селян новий рік
Фракція "Самопомочі" спонтанно заблокувала пункт про повернення ПДВ при експорті зерна і для торговців, і для виробників. (Рос.)
Аграрний порядок денний
Політичні сили приходять до влади, не маючи чітких планів розвитку країни. Ми хочемо допомогти майбутній коаліції та уряду.
Євроінтеграційна істерика
Перенесення вступу в дію договору про зону вільної торгівлі є чисто технічною стороною всієї угоди. І не треба бігати і репетувати про новий Майдан. Бо новий Майдан збереться не через ЗВТ. Він збереться через бездіяльність, безвідповідальність, корупційність усіх органів влади. Тоді до підпілля, я думаю, не всі встигнуть добігти