Людина, яка довела "Родовід" до банкрутства, займеться наглядом

Людина, яка довела "Родовід" до банкрутства, займеться наглядом

Вівторок, 23 березня 2010, 11:07 -
У НБУ ось-ось станеться найгучніша подія 2010 року: одним з керівників банківського нагляду стане Денис Горбуненко. До початку кризи він працював головою правління "Родовід Банку", який збанкрутував і потім був куплений державою. А минулої п'ятниці його завів у Нацбанк особисто Дмитро Фірташ.

У НБУ ось-ось станеться найгучніша подія 2010 року: одним з керівників банківського нагляду стане Денис Горбуненко. До початку кризи він працював головою правління "Родовід Банку", який збанкрутував і потім був куплений державою.

Людина Фірташа

"Люди бачили, як минулої п'ятниці його завів у Нацбанк Дмитро Фірташ. Після цього він, начебто, став заступником голови нагляду", - відзначило джерело "Економічної правди".

За словами джерела, не варто шукати ніякого політичного підґрунтя у тому, що Горбуненка привів Фірташ. Також не має значення і те, що екс-глава "Родоводу" "засвітився" на одній сцені з екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Реклама:

"Ну і що, що з Фірташем? Ну і що, що з Юлею стояв? Він бізнесмен, а бізнесмен не має забарвлення, він дуже легко перевертається", - підкреслив експерт.

"Горбуненко тим і славиться, що з усіма вміє дружити", - відзначив у коментарі "Економічній правді" заступник голови одного із системних банків.

Громадськості Денис Горбуненко відомий як колишній голова правління "Родовід Банку". У березні 2009 року в установі була введена тимчасова адміністрація НБУ. Незабаром після цього змінився тимчасовий адміністратор банку. Замість Віктора Кравця ним став Сергій Щербина.

Згодом держава викупила "Родовід", і Щербина став головою правління банку. Правда, зараз там знову тимчасова адміністрація. Офіційно - у зв'язку з переведенням депозитів Укрпромбанку.

Після введення тимчасової адміністрації щодо Горбуненка ходили дві чутки.

Одні учасники ринку говорили, що колишні власники банку, найбільш відомим з яких є олімпійський чемпіон Сергій Бубка, відібрали у неслухняного банкіра майже все майно, включаючи частку в компанії з управління активами "Спарта". Начебто Горбуненко залишився тільки з квартирою та машиною.

Інші, навпаки, малювали райдужний сценарій. "Він весь цей час був тіньовим головою "Родоводу". Керував Щербиною", - зазначив у розмові з "Економічною правдою" один з банкірів.

Коментарі самого Горбуненка отримати не вдалося. Помічниця банкіра прийняла запит "Економічної правди", але її шеф на зв'язок так і не вийшов.

Місце готувалося

Саме призначення - питання майже вирішене, але воно обплетене таємницею. "Наказу ще нема, але в Нацбанку тільки про це й говорять", - підтвердило інше джерело "Економічної правди" в НБУ.

Офіційно регулятор не коментує призначення Горбуненка. "Не можу ні підтвердити, ні спростувати", - підкреслив один з членів правління.

Втім, у режимі "не для преси" один з працівників НБУ сказав, що прихід банкіра організовувався давно. "Заради цього призначення затівалася вся реформа банківського нагляду", - зазначив він.

Вертикаль банківського нагляду

 

Джерело: НБУ

Справді, протягом останніх місяців відбулося кілька кадрових перестановок усередині вертикалі чиновників, що мають стосунок до банківського нагляду.

У грудні 2009 року була звільнена директор департаменту безвиїзного банківського нагляду Катерина Рожкова.

У січні 2010 року управління кризового менеджменту стало департаментом кризового менеджменту та контролю операцій на відкритому ринку, а департамент реорганізації та припинення діяльності банків став управлінням ліквідації банків.

У зв'язку з цим, 13 січня 2010 року Юрій Петров був переведений з посади начальника управління кризового менеджменту на посаду директора департаменту кризового менеджменту та контролю операцій на відкритому ринку.

А 21 січня 2010 року Костянтин Раєвський перейшов з посади директора департаменту реорганізації і припинення діяльності банків на посаду начальника управління ліквідації банків.

Пізніше, 23 лютого 2010 року, Світлану Фабер перевели з посади директора департаменту інспектування банків на посаду директора департаменту безвиїзного банківського нагляду. Її попередню посаду зайняв Василь Случ, який раніше працював в Укрсоцбанку, Укрексімбанку і КБ "Столиця".

Зовсім недавно, 16 березня 2010 року, виконавчим директором НБУ - главою дирекції з банківського регулювання та нагляду став Олексій Бережний.

До цього, з листопада 2009 року, він обіймав посаду голови дирекції з банківського регулювання і нагляду НБУ. Ще раніше Бережний займався протидією використанню банківської системи для легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і фінансування тероризму.

Яке місце у цій вертикалі отримає Горбуненко, незрозуміло. Наразі можна стверджувати лише одне - керувати всіма цими людьми буде Василь Пасічник. 13 листопада 2009 року він став заступником голови НБУ, звільнивши місце для Бережного.

Горбуненко повинен "здати" схеми

Експерти по-різному оцінили можливе призначення Горбуненка. Реакції протилежні - від явного подиву до логічних припущень.

"Братва повертається", - сказав один із заступників голови банку.

"Це просто шок. У нагляд прийшов чоловік, який допустив падіння "Родоводу". Найцікавіше, що за два тижні до цього Денис давав публічну лекцію на тему, як стати успішним банкіром", - іронізує одне з джерел "ЕП".

Втім, один з експертів знайшов позитив у такому призначенні. "Заступником у нагляді має бути людина, яка "здає" схеми, за якими банки проводять псевдозбільшення капіталу. Раз на п'ять років його треба міняти і при цьому посилено охороняти", - підкреслив банкір.

Він назвав Горбуненка відмінним практиком. "Він потрібен, щоб бачити, який банк мертвий. Часто буває, що давно пора вводити тимчасову адміністрацію, але формально це заборонено. А показники можна "малювати" дуже довго", - пояснив фінансист.

Реклама: