НБУ відніс Платинум Банк до категорії неплатоспроможних

Середа, 11 січня 2017, 09:33

Правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАТ "Платинум Банк" до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначає регулятор, станом на 1 січня 2017 року банк не досяг позитивного значення капіталу, через що правління НБУ прийняло рішення про віднесення Платинум Банку до категорії неплатоспроможних.

Нацбанк наголошує, що 97% (197 тисяч осіб) усіх вкладників Платинум Банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізосіб суму 200 тис. грн.

"Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 4,8 млрд. грн", -йдеться у повідомленні.

Станом на 10 січня 2017 року фізичними особами - власниками істотної участі у Платинум Банку є Борис Кауфман та Григорій Гуртовий незалежно від формального володіння з огляду на здійснення значного впливу на управління та діяльність банку.

НБУ визнав Гуртового та Кауфмана власниками істотної участі на основі аналізу операцій банку. Крім того, Кауфман підтвердив здійснення значного впливу на управління банком у письмовій заяві, поданій до Нацбанку.

Як відомо, структура власності банку визнана Нацбанком непрозорою у червні 2016 року. У серпні 2016 року Кауфман подав до Нацбанку пакет документів для погодження набуття істотної участі у банку в розмірі більше 75% через підконтрольні йому компанії.

На сьогодні Нацбанк не погоджував Кауфману придбання акцій банку з огляду на неподання окремих документів, зокрема, через відсутність дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію.

За інформацією Нацбанку, Антимонопольний комітет у грудні 2016 року повернув без розгляду пакет документів щодо набуття Кауфманом контролю у ПАТ "Платинум Банк".

Як писала "ЕП", на даний момент з "другою двадцятки", за розмірами активів, це єдиний банк з негативним капіталом.

За підсумками третього кварталу власний капітал "Платинума" впав до від'ємного значення і становив "мінус" 162 млн грн, регулятивний капітал впав до "мінус" 157 млн грн. Негативний капітал банку означає, що вже зараз у нього немає достатньої кількості активів, що б розрахуватися за своїми пасивами (залученими коштами).

Згідно з даними НБУ, за 9 місяців 2016 року банк зафіксував збиток в розмірі 333 млн грн. Його процентні витрати перевищили процентні доходи на 287 млн грн.

Крім цього, на кінець вересня сформовані резерви покривали кредитний портфель в 6 млрд грн на досить скромні 13,7%. У той же час, 44,7% всіх виданих банком позик - це були кредити пов'язаним особам.

За оцінка опитаних ЕП фінансистів, питання докапіталізації банку коштує 2-3 млрд грн.

Читайте також: Останній "пилосос": як довго ще протягне Платинум банк

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Реклама:
powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.73.27.---Сергей Папков11.01.2017 12:58
Truthlover:
"Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом.

А почему клиенты Приватбанка не были наказаны? Проценты по вкладам там были ого-го. Нехорошо и неправильно.
А що вважати "відсотками ого-го"? Все треба порівнювати з інфляцією. Наприклад, банк, який виплачує за депозитами 15% при інфляції 20% фактично є глибоко збитковим, просто він свою збитковість компенсує за рахунок клієнтів.
Економічна система це СИСТЕМА, і функціонувати вона має саме, як система. Банки не мають бути єдиним засобом примноження капіталів для міноритаріїв. А для цього має реально запрацювати фондовий ринок, захищено розміщувати капітали на якому повинні мати змогу пересічні громадяни, а також має бути захищені права міноритарних акціонерів в акціонному капіталі (щодо гарантованого отримання ними прибутку, та захисту від штучного знецінення акцій через емісії).
IP: 93.73.27.---Сергей Папков11.01.2017 12:48
Треба боротися не з наслідками (до того ж компенсуючи їх за рахунок солідарного фонду гарантування), а присікати механізми обкрадання банківської системи, зокрема, унеможливити злочинне виведення коштів за кордон. Погодьтеся, взяті у вкладників гроші ніхто не спалював і не знищував в різальній машині (при банківських операціях завжди є кінцевий бенефіціар).
При Гонтарєвій було визнано неплатоспроможними ледь не половина (!!!) банків, на природній форс-мажор навіть за умов війни це не дуже схоже. НБУ мав би вчиняти дії на випередження, жорстко присікаючи в зародку будь-які спроби вимивання коштів з конкретного банку (хто чи що заважає внести відповідні однозначні зміни до законодавства, щоб судді не мали жодної змоги маневру?).
Також, можливо, треба достатньо жорстко встановити дозволений ліміт відсотків на банківські депозити. Наприклад, за схемою:
Відсоток за депозитами дорівнює Інфляції за минуле півріччя в перерахунку на рік плюс 5-7%. річних. І коригувати його щоквартально.
IP: 31.134.208.---Stepan Klimov11.01.2017 12:10
Truthlover:
разве приватбанк признали неплатежеспособным?
IP: 94.125.124.---Truthlover11.01.2017 10:29
"Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом.

А почему клиенты Приватбанка не были наказаны? Проценты по вкладам там были ого-го. Нехорошо и неправильно.
Усі коментарі