Показник прибутковості ДТЕК Ахметова в третьому кварталі різко зріс

Понеділок, 5 грудня 2016, 15:36

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова у третьому кварталі поточного року показала значне зростання показника EBITDA, який свідчить про прибутковість компанії.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на дані ДТЕК.

У третьому кварталі EBITDA становив 4,162 млрд гривень, що вчетверо більше від показника другого кварталу 995 млн гривень і вдвічі більше від першого кварталу 2,167 млн гривень.

Сумарний EBITDA за три квартали становив 7,333 млрд гривень. Це лише трохи менше від показника за весь 2015 рік, коли він становив 7,508 млрд гривень.

Нагадаємо, цього року також значно подорожчали єврооблігації ДТЕКу. У попередні два роки вони дешевшали на фоні критики групи Ахметова з боку президента Петра Порошенка і співвласника компанії ICU Володимира Демчишина, який обіймав посаду міністра енергетики та вуглепрому. При цьому дешевіючі облігації скуповувала компанія ICU.

Зимою 2015-2016 років НКРЕ, очолюване колишнім співробітником ICU Дмитром Вовком, розробило так звану формулу "Роттердам+" для розрахунку тарифу на електроенергію, вироблену ТЕС.

Найбільші ТЕС України належать саме ДТЕКу Ахметова. Формула передбачає, що у тариф закладається вартість вугілля по котируванням у порту Роттердаму, до якої додається вартість доставки палива в Україну.

Після введення в дію "роттердамської" формули електроенергія від ТЕС значно подорожчала, і тенденція до здорожчання продовжувалась і у четвертому кварталі поточного року.

При цьому збільшення тарифу не призвело до збільшення доходів вугледобувних підприємств і зарплат шахтарів, оскільки закупівельна ціна українського вугілля не була закладена у формулу "роттердам+". Відтак всі надприбутки були отримані саме виробниками теплової електроенергії, найбільшими з яких є ТЕС Ріната Ахметова.

Разом з цим подорожчали і єврооблігації ДТЕК. Дохід по ним отримує в тому числі і той, в чиїх інтересах скуповувала облігації компанія ICU. Співвласник цієї фірми Макар Пасенюк є фінансовим радником президента Петра Порошенка. А колишня засновниця ICU Валерія Гонтарєва очолює Національний банк України.

EBITDA – це аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань.

Реклама:
powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.73.205.---Samanta More30.12.2016 15:15
Ну классно теперь. Вспомнили фамилию "злодея-бармалея" Вовка. Забыли только добавить, что оппоненты его уже проиграли суд по этому делу. Дальнейшие комментарии излишни.
IP: 93.73.205.---Kristina Lewandovski30.12.2016 06:46
А кого это сейчас интересует. Тем более к НКРЕ никакого отношения это не имеет. Не мешайте работать нац комиссии, видно же, что люди пытаются что-то сделать.
IP: 217.20.184.---Yura Stepanov09.12.2016 11:19
Какое мне дело до прибыльности предприятий Ахметова. Единственное, что я вижу сейчас - реально реформируется энергетическая отрасль, что не может не радовать.
IP: 93.73.205.---Дмитрий Садовский08.12.2016 03:27
Жаль, только не упомянули, что показатель роста меньше, чем в 2015м году. Несостыковочка, да? Ну я в НКРЭ ни капли не сомневался, молодцы, докопаться не до чего, поэтому придумывают такую вот дичь.
Усі коментарі