"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Чиновник ДСНС отримав п’ятикімнатну квартиру вартістю 26 мільйонів

Четвер, 7 квітня 2016, 14:48

Керівнику департаменту держнагляду з пожежної безпеки Олександру Щербаченко подарували п’ятикімнатну квартиру на Печерську, у 300 метрів від його місця роботи.

Подарунок оформили у 2013 році, коли Щербаченко був заступником керівника київського главку ДСНС, про це пише bihus.info.

На сьогоднішній день ринкова ціна такої ж нерухомості: 260 кв.м.-  близько 26 млн гривень.

Реклама:

Офіційно зареєстрованого бізнесу Олександр Щербаченко не має. Чоловік присвятив себе службі у ДСНС. Наразі він курує питання функціонування системи пожежного спостерігання, а саме системи передачі сигналу про надзвичайну ситуацію.

 

Нині в Україні тривожні сповіщення про виникнення пожежі передаються через приватні компанії: спочатку сигнал потрапляє до приватної пультової організації (ПО), а далі - в управління ДСНС і лише тоді - до пожежних.

Приватні ПО прописані в нормативній базі - "Правилах з пожежного спостерігання", затверджених МВС в 2015 році.

Раніше вже повідомлялося про пожежні компанії, які належать, як правило, екс-посадовцям ДСНС, їх родичам й навіть  родичам діючих представників державної служби.

В списку - є мережа компаній "Дозор". Перший Дозор заснували: благодійна пожежна організація та тодішній начальник головного управління  МНС в місті Києві - Анатолій Косар.

Дочка Косаря донедавна була співзасновницею фірми "Дозор лтд". Її чоловік - Віталій Плевнік - займав посаду головного фахівця відділу організації реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС у Києві. Пізніше Ірина Плевнік  вийшла із співзасновників "Дозор лтд".

Саме в "Дозор лтд", власник якого Олег Кукало, за інформацією видання, була оформлена і дружина діючого керівника департаменту ДСНС Олександра Щербаченка - Наталія Щербаченко. Власних компаній з пожежного спостереження дружина посадовця немає.

 

Згідно інформації із декларації посадовця, Наталія Щербаченко у 2014 році заробила 737 тисяч гривеньн. Подарунок на Печерську, у 260 кв.м. записаний на самого посадовця, також йому належить іще одна квартира, площею 39 кв.м. На дружину оформлений будинок, площею 350 кв.м. У власності чоловіка також автомобіль Audi q7, на дружині - BMW  X1, 2012 р.в.

Втім, під час візиту до будинку Щербаченка журналісти НГ помітили у дворі посадовця - білий Range Rover. Такого у декларації чоловіка немає. Номери автівки (АА2223КА) донедавна належали автівці (Mercedes-Benz GL 550) Олега Кукало, який є співзасновником декількох компаній, які займаються пожежним спостереженням: "Дозор", "Дозор сервіс", "Септик ЛТД".

Донедавно Кукало  був керівником компанії "Дозор лтд", у якій була оформлена Наталія Щербаченко.

 

Зв"язок пожежного наглядача та пожежного бізнесу - дивним чином відбивається на його роботі. 10 березня в приміщенні ДСНС відбулось обговорення питання  організації пожежного спостерігання, на якому Щербаченко відверто встав на бік приватних компаній, всупереч позиції своїх колег.

На зустрічі були присутні приватні пультові посередники і представники державної служби надзвичайних ситуацій.

Заступник директора державного спостережного центру "ЦГБ 112" Юрій Васил’єв звернувся до керівництва ДСНС із питанням щодо монополії приватних посередників з передачі тривожного сигналу.

"Чому у нас пультові організації узурпували право, тільки вони мають право приймати сигнали? А чому обов’язково має бути присутня пультова організація, якщо об’єкт хоче передавати сигнал напряму в пожежне управління?  Чому узурповане це право?! На якій підставі?!", - сказав він.

Щербаченко не знайшов відповіді на це питання. Натомість заступник керівника головного управління ДСНС м. Києва Валерій Борис повідомив, що київське управління може приймати сигнали напряму від суб’єктів господарювання, у яких встановленна пожежна автоматика.

Тобто, без участі пультових посередників. На початку травня пожежні планують почати приймати сигнал.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: