Українська правда
Економічна правда

Український поїзд "Шовкового шляху" застряг у Китаї: немає замовлень

Понеділок, 28 березня 2016, 14:30

Вантажний потяг за маршрутом Іллічівськ- Китай, який був запущений Україною в рамках проекту "Новий шовковий шлях", не виходить на зворотній маршрут з КНР через відсутність клієнтів.

Про це повідомляє дослідницький центр логістичної компанії Zammler.

Як зазначають експерти компанії, 31 січня потяг прибув до пункту призначення - на станцію Достик на кордоні Казахстану з КНР. Там він і досі знаходиться і про його повернення наразі не йдеться.

"Потяг не завантажений товаром - немає клієнтів на перевезення, тому так і не вийшов у зворотній маршрут з Китаю", - зазначають в Zammler.

Хоча раніше голова "Укрзалізниці" Олександр Завгородній заявляв, що повернеться поїзд назад 15-17 березня.

За даними дослідницього центру, тривалість маршруту становила 15,5 доби замість анонсованих 11-12. "І це за сприятливих умов, коли до руху потягу була прикута увага як в Україні, так і в країнах Європи та Азії. Завдяки підписаним раніше угодам потяг йшов без митних перевірок за єдиним тарифом "від точки до точки", наголошують в Zammler.

КАРТА МАРШРУТУ ПОЇЗДА "УКРАЇНА-КИТАЙ"

Експерти підкреслюють, що основні питання щодо маршруту виникали ще на етапах підготовки проекту. "Вузькими місцями" називали можливий час доставки - набагато довше, ніж звичним шляхом через Росію, та нерегулярність рейсів, що не дає можливість бізнесу планувати завантаження.

Питання також викликали два морські етапи маршруту: через два моря потяг перевозять на поромах. Це чотири заходи в порти, заїзд на пороми на спеціальному обладнанні, з яким пов'язаний ряд питань, та висока ймовірність несприятливих погодних умов на морі: взимку шторми частіші.

Тестовий запуск потяга показав, що для комерційного успіху проекту потрібно вирішити декілька питань, зазначають в Zammler

По-перше - це вартість доставки. Офіційно ПАТ "Укрзалізниця" озвучило ціну 5559 доларів для сорокофутового контейнера - ця сума перевищує вартість автомобільної транзитної доставки через Росію у півтора-два рази, наголошують в дослідницькому центрі.

На думку експерта Української логістичної асоціації (УЛА) з питань морських і річкових перевезень Олександра Лисенка,  першочергово потрібно визначати попит на маршрут перевезення.

"Попит – це, перш за все, – запит на ціну. Всі рахують гроші.  Якщо вантаж з Китаю йде 45-50 днів – це не страшно, - пором використовується як склад. Найголовніше –  графік "just in time", ціна і надійність. Чи є надійність зараз на маршруті "Нового шовкового шляху"? Немає! Графіка немає, надійності немає, ціни немає", - каже він.

Експерти вважають, що знизити вартість може збільшення обсягів перевезень та залучення до проекту інших країн.

Завідуюча кафедри логістики НАУ, президент УЛА Марія Григорак переконана, що успішна реалізація проекту неможлива без залучення країн-партнерів на взаємовигідних умовах. На її думку, привабливою виглядає можливість співпраці з Польщею, яка окрім економічних, має аналогічні геополітичні проблеми. В цьому контексті може йти мова про відродження потягу "Славко".

На думку Григорак "другим цікавим напрямом є Словаччина, оскільки вона не має прямого виходу до моря. І частину вантажів, що доставляються Чорним морем, можна переключити на Словаччину".

Також у проекті може бути зацікавлена Угорщина. На кордоні з Угорщиною вже створена інфраструктура, є гілки із широкою колією на територію Угорщини і можна забезпечити залізничне сполучення.

Третій напрямок розвитку проекту, на думку експерта, – на Північ: Фінляндія, країни Балтії, Швеція, Швейцарія. У цьому напрямку є пряме залізничне контрейлерне сполучення Клайпеда-Одеса, поїзд Вікінг.

По-друге, відкритими залишаються питання пропускної здатності (частоти) і завантаженості маршруту. Багато запитань ставиться до призначеного оператора проекту – ЦТС "Ліски", що є структурною одиницею ПАТ "Укрзалізниця". Структура зараз на етапі реорганізації – і це ускладнює можливість швидкого вирішення питань з тарифами, графіками, розрахунку запиту бізнесу, зазначають в Zammler.

По-третє - під час розробки проекту не були достатньо враховані інтереси інших учасників ринку: логістичного бізнесу, транспортних компаній, імпортерів та експортерів.

Для повноцінної участі у проекті бізнес дуже зацікавлений у гарантіях з боку держави, таких як: регулярність рейсів, гарантії доставки вантажу та готовність працювати над зниженням тарифів.

"Чіткі правила є вимогою бізнесу, без експорту чи імпорту якого потяг не матиме економічної доцільності. Прописані чіткі правила і стандарти є основною умовою участі експортерів та імпортерів у проекті. А від залучення якомога більшої кількості клієнтів напряму залежить і ціна перевезень", - каже генеральний директор логіcтичної компанії Zammler Віктор Шевченко.

Як повідомлялося, 28 листопада 2015 року (у день введення Росією економічних санкцій проти Туреччини) транспортні компанії Китаю, Казахстану, Грузії, Азербайджану і Туреччини підписали Угоду про створення консорціуму для перевезення вантажів з Китаю до Європи в обхід російської території — Транскаспійського транспортного маршруту.

А 14 січня в Грузію прибув перший потяг Нового Шовкового шляху. У цей же час до проекту долучилась Україна.

Уже через день з України до Китаю вирушив демонстраційний потяг, який складався з 10 вагонів, які частково були порожніми, а частково завантажені металевою заготівкою для розвантаження у Грузії. Порожні вагони було заплановано завантажити товарами вже у Китаї та доставити зворотнім потягом.

31 січня потяг прибув до пункту призначення - на станцію Достик на кордоні Казахстану з КНР.

Економічна правда 

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Все про: Мінінфраструктури, Китай

powered by lun.ua

Коментарі — 37

Максим Плахута _ 29.03.2016 20:57
IP: 185.23.165.---
Андрей Коромыслов:
Сергій Сімакін:
О как россияне радуются. И ведь радуются-то не своим победам а чужим неудачам. Мерзкий народишко
Ну что уж тут сказать...С вас пример берем. Вы там дни считаете когда там рашка развалится под натиском западных санкций и праведного гнева украинцев. Точнее это вы сначала дни считали, потом стали месяца считать, а теперь наверное дотумкали уже что нужны долгие годы. что бы Кацапия вмерла. Слава Украине!
БРЕД!!!! Начнем с того что РФ начала захват территорий и открытую пропаганду и гибридную войну!!! Это объясняет любовь к оккупанту и агрессору!!!!
Так с кого вы там пример берете????
Андрей Коромыслов _ 29.03.2016 08:01
IP: 81.28.161.---
Украинский премьер, с_ка ну как ребенок ей богу. Все связи с Россией обрубил под корень. Думал его за это по головке погладят его кукловоды за океаном и альтернативные рынки тут же предоставят. Смысл всего этого??? С агрессором никаких связей!!! Что бы стать сильным сначала надо унизиться и поползать и потерпеть. Опять же ради своего народа. А не голову в песок засунуть и думать, что весь мир будет вертеться вокруг него и его гениальных планов. Хэр там! Страдает народ в первую очередь!
Самое печальное, что нет Яценюку сейчас альтернативы. Как не крути. То что сейчас происходит в высшей власти очень напоминает басню дедушки Крылова "квартет".
Андрей Коромыслов _ 29.03.2016 07:48
IP: 81.28.161.---
Сергій Сімакін:
О как россияне радуются. И ведь радуются-то не своим победам а чужим неудачам. Мерзкий народишко
Ну что уж тут сказать...С вас пример берем. Вы там дни считаете когда там рашка развалится под натиском западных санкций и праведного гнева украинцев. Точнее это вы сначала дни считали, потом стали месяца считать, а теперь наверное дотумкали уже что нужны долгие годы. что бы Кацапия вмерла. Слава Украине!
Gennadii Ru _ 29.03.2016 05:13
IP: 217.118.64.---
Сергій Сімакін:
Написать комментарий...Дурак ты , и уши у тебя холодные...
Сергій Сімакін _ 29.03.2016 03:33
IP: 176.105.206.---
О как россияне радуются. И ведь радуются-то не своим победам а чужим неудачам. Мерзкий народишко

Останні новини

20:48
НБУ зареєстрував двох платіжних операторів
20:34
BlackBerry припиняє випуск смартфонів
20:20
Прокуратура розкрила схему дерибану 110 га землі під Києвом
20:05
Нацбанк знизив офіційний курс гривні
19:53
"Укррослізинг" через суд стягнув з метро 737 мільйонів
19:41
РНБО підтримала збільшення фінансування силовиків у цьому році
19:24
Україна готова до переговорів з РФ щодо "боргу Януковича"
19:05
НБУ видав двом банкам 555 мільйонів гривень "рефінансу"
18:51
Суд зобов'язав "дочку" "Газпрому" сплатити "Нафтогазу" 1,4 мільйона
18:34
Гройсман повідомив, коли запрацює Офіс просування інвестицій

Авторизація

Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте
Яндекс.Метрика