Порошенко підписав закон, що розкриває банківську таємницю

Вівторок, 5 січня 2016, 16:55

Президент Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє розкривати банківську таємницю за запитом Міністерства фінансів для перевірки даних, які громадяни надали при оформленні соціальних виплат.

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекта на сайті Верховної Ради, передає "Prostobank.ua".

Закон передбачає, що Мінфіну надається інформація про відкриті на їх ім'я рахунків (поточних, кредитних, депозитних і т. П.), операцій та залишків по них за його письмовим запитом під час бюджетного процесу з метою проведення верифікації та перевірки достовірності інформації, представленої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У разі нарахування та отримання соцвиплат, призначених на сім'ю або домогосподарство, інформація надається по кожному з членів сім'ї чи домогосподарства.

Закон тимчасово встановлює, в період з 1 січня по 31 грудня 2016 року, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Закон також передбачає установку мінімального віку виходу на пенсію за вислугою років для співробітників сфер охорони здоров'я та соціального забезпечення, артистів театральних та інших творчих колективів, співробітників і льотно-випробувального складу.

Ці норми вводяться для тих громадян, які виходять на пенсію після 1 січня 2016 року.

В даний момент вихід на пенсію за вислугою років можливий незалежно від віку.

Також скасовано норму про передачу на фінансування з місцевих бюджетів пільгового проїзду військовослужбовців, ветеранів Збройних сил і правоохоронних органів, жертв політичних репресій та нацистських переслідувань, інвалідів (осіб, які їх супроводжують), ветеранів праці та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, закон передбачає продовження до 1 січня 2017 обмеження на період роботи пенсіонерам виплату пенсій 85%, у разі, якщо їх заробітна плата становить понад 1,5 встановлених для втративших працездатність осіб прожиткових мінімумів.

Реклама:
powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.222.16.---Юрій Тищук06.01.2016 11:43
В нашій країні будь-який засіб, який начебто вводиться для контролю всіляких злочинних дій і крадіжок багатих насправді виходить боком бідним внаслідок вибіркового застосування законодавства. Не буде виключенням і цей випадок. Яценюк пережив слабкий для себе момент нарахувавши субсидії і збивши хвилю невдовоення захмарними штучними тарифами. Тепер потихеньку через всілякі формальні зачепки будуть утискати частину отримувачів субсидій. Зокрема, в зв'язку із невеличкими недоплатами, наявністю депозитів, недекларуванням спадщин... тощо.
IP: 78.154.188.---Андрей Ерёменко06.01.2016 10:58
У некоторых какое-то узкое суждение, что если у человека депозит, то он богатый и живёт в 3-х этажном доме под Киевом. Депозит может быть и 20к гривен. Человек может откладывать деньги на учёбу ребёнку, на оздоровление себе или родителям. Всё, откладывать эти деньги в матрас, потому что субсидию не дадут? Да ещё не стоит забывать, что с % по депозиту государство и так забирает 21,5%. Люди просто перестанут нести деньги в банки. А ещё ржака в том, что у многих зарплатные карточки - депозитные с 10% там готовых и даже не все про это знают, и понятно, что никто не указывал.
IP: 213.179.230.---Анатолій Синиця06.01.2016 10:04
в субсидії написано що вона є безповоротною і так було завжди !!
IP: 194.28.182.---Sergey Zateev06.01.2016 02:03
Узнаем банковскую тайну Порошенко
IP: 178.94.197.---Юрій Савчук05.01.2016 22:21
Дмитрий Михайличенко:
А що в Європі є доступ до банківської таємниці? Де?
Усі коментарі