Українська правда
Економічна правда

Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу

Четвер, 24 грудня 2015, 16:37

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу України.

За законопроект №3688  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році" проголосували 251 народний депутат.

Розглядати законопроект депутати почали ще зранку, але проголосували тільки о 16.40.

Двічі спікер Ради Володимир Гройсман оголошував перерви, під час яких парламентарі обговорювали спірні питання. Зокрема, одним з таких питань було питання спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських компаній. 

Представляючи законопроект, голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що до проекту закону, який був озвучений у Верховній Раді 22 грудня, були внесені додаткові зміни.

Зокрема, пропонується збільшити ставки акцизного податку на спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої по відношенню до чинних на сьогодні на 50%, на пиво на 100%, на вина, крім вин натуральних виноградових на 100%.

Крім цього, специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також мінімальне акцизне податкове навантаження і сплату акцизного податку з тютюнових виробів збільшується на 40%, адвалорну ставку залишити без змін.

Також пропонується встановити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на тютюнові вироби, тютюн, та промислові вироби тютюну.

Щодо рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України діючі ставки рентної плати пропонується збільшити на 13,35% замість 26,7% індексації.

За словами Южаніної, також зазнала змін схема пільгового оподаткування сільгосппідприємств, зокрема спеціального режиму ПДВ.

Як відомо, відповідно до чинної системи спецрежиму, нарахована сума ПДВ не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні підприємства.

У версії законопроекту змін до Податкового кодексу, який був опублікований на сайті Верховної ради, пропонується спецрежим скасувати, але дати перехідний період до 2017 року, за умовами якого підприємства мали б сплачувати  75% ПДВ в бюджет, і 25% - на спецрахунок для власного використання.

Тепер ж пропонується в перехідному періоді застосувати іншу пропорцію. Для рослинництва: 15% від ПДВ залишити виробнику на спецрахунку, 85% - в бюджет. Для свинарства та птаховиробництва - 50 на 50. Для скотарства 80% ПДВ залишається підприємству, 20% в бюджет.

Разом з тим, змінами до Податкового кодексу пропонується повернути право на відшкодування ПДВ для усіх експортерів зернових та технічних культур.

Щодо інших важливих податкових норм, більшість з них не зазнали змін, порівняно із документом, опублікованим на сайті Верховної Ради. Основні зміни тут.  

Як повідомлялося, народні депутати домовилися не припиняти роботу парламенту у четвер до вичерпання порядку денного, зокрема до прийняття державного бюджету на 2016 рік.

Верховна Рада планує розглянути законопроект про державний бюджет України на 2016 рік о 17:00.

Економічна правда

Все про: Верховна рада

powered by lun.ua

Коментарі — 1

Vitaliy Renesans _ 24.12.2015 20:25
IP: 46.201.177.---
Минулого року від цих двох (яреськи і яценюка) всі чули теж саме по те який прогресивний податковий кодекс вони впровадили, який виявився регресивним. Сьогодні маємо другу серію тієї ж комедії. Жодних суттєвих змін не запропоновано ні яреською ні южаніною. Ключовим моментом є збереження ПДВ і ЄСВ, тобто олігархічне мафія буде продовжувати грабувати державу перекачуючи ПДВ в свої кишені в при цьому більшість зарплат буде виплачуватись не офіційно, тобто бюджет взагалі нічого не отримає. Головна місія ЄСВ - не допустити підвищення зарплат буде продовжувати втілюватись. Викликає занепокоєння, що Україна може не дожити до третього проекту змін податкового кодексу цих злодюг при владі.
Індикатор справжньої реформи податкового кодексу лише один: негайне скасування ПДВ і ЄСВ і запровадження податку з продаж, який будуть вимушені сплачувати всі і доходи бюджету в перший же місяць зростуть в 2-3 рази

Останні новини

15:50
ГПУ направила до суду справу менеджерів "Укрексімбанку"
15:31
Насіров: митні платежі зросли на 41%
15:07
"Антонов" замовив ремонт двигунів арабському сервіс-центру росіян
14:56
РФ призупинила дію угоди з США про утилізацію плутонію
14:24
ProZorro проведе тестовий аукціон з продажу активів банків-банкрутів
14:07
Обсяг відшкодування ПДВ зріс на 50%
13:54
Податковий борг "Укрнафти" досяг майже 12 мільярдів
13:30
PayPal заблокувала акаунти російської компанії
13:15
Deutsche Bank звільнить тисячу співробітників у Німеччині – ЗМІ
12:53
Tesla побила рекорд з продажу електрокарів

Авторизація

Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте
Яндекс.Метрика