"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Світовий банк виділив Україні 2,5 мільярда на розвиток економіки

П'ятниця, 19 вересня 2014, 14:14

Всесвітній банк виділив Україні 2,5 млрд доларів з обіцяних 3,5 млрд доларів цього року на розвиток економіки та соціального сектору.

Про це повідомила віце-президент СБ по Європі та Центральній Азії Лора Так в своїй статті, опублікованій на офіційному сайті організації за підсумками її робочого візиту в Україну, пише "ІТАР-ТАСС".

За оцінками Так, в Україні поглиблюється економічна криза, висока геополітична напруженість. При цьому, каже вона, громадяни України оцінюють діяльність свого уряду за найвищим стандартом, вимагаючи ефективного управління, прискорення економічного зростання, створення більшого числа робочих місць кращої якості, вдосконалення надання послуг та підвищення рівня життя до порівнянного з Європою.

"Для задоволення цих вимог владі України необхідно прискорювати хід реформ, щоб відчутні вигоди від їх реалізації отримували всі українці, а не тільки жменька обраних", - зазначила віце-президент СБ, підкресливши, що через відсутність перетворень за кілька років сформувалися значні макроекономічні дисбаланси.

Реклама:

"Навіть з урахуванням того, що ситуація на сході країни ускладнює збір доходів до бюджету змушує збільшувати витрати, уряд робить зусилля, спрямовані на стримування бюджетного і квазі-бюджетного дефіциту. В перспективі буде важливо витримувати жорстку бюджетну політику, забезпечуючи при цьому безперервність надання державних послуг і захист незаможних верств населення", - зазначила так.

Рішення Нацбанку України про перехід до гнучкої політики обмінного курсу послужить відновленню конкурентоспроможності і дозволить заповнити валютні резерви, впевнена представник СБ.

"Перш за все необхідні заходи для підтримання макроекономічної і фінансової стабільності. Настільки ж важлива боротьба з корупцією і поліпшення якості управління. Це повинно послужити підвищенню результативності державних видатків, якості надання державних послуг, а також збереженню безпрецедентного рівня сприяння з боку міжнародних партнерів", - зазначила Так.

За її словами, інші пріоритетні напрямки включають в себе реструктуризацію газового сектора і проведення всеосяжної реформи для впорядкування регулювання підприємництва в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!