"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

МВФ чекає від України виконання раніше погоджених заходів

Неділя, 1 липня 2012, 14:46

Міжнародний валютний фонд (МВФ) як і раніше очікує від України виконання раніше погоджених заходів для відновлення програми кредитного співробітництва stand by.

Про це повідомив директор департаменту зовнішніх зв'язків Геррі Райс за підсумками переговорів міністра фінансів Юрія Колобова з першим заступником керуючого директора МВФ Девідом Ліптоном, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ліптон підтвердив, які дії необхідно зробити для того, щоб цілі програми були виконані, включаючи фіскальну консолідацію, енергетичні реформи і реформи фінансового сектора", - сказав Райс на традиційному брифінгу в штаб-квартирі МВФ.

Він нагадав, що ці заходи раніше були узгоджені з українською стороною як необхідні для завершення другого перегляду програми stand by.

Реклама:

За його словами, Колобов і Ліптон обговорили економічну ситуацію в Україні, її найближчі перспективи та виклики, які стоять перед країною, а також результати місії фонду, яка працювала в Україні наприкінці травня в рамках консультацій 2012 року (зобов'язання щодо валютного режиму).

Рада директорів розглядала звіт місії на засіданні 29 червня, і його зміст поки не оголошувався.

Глава місії МВФ Крістофер Джарвіс після завершення візиту до Києва заявив, що фонд готовий повернутися до обговорення питання фінансування України, однак лише після того, коли побачить намір влади країни продовжити відповідні реформи.

Серед умов відновлення фінансування глава місії назвав підвищення цін на газ для населення, збільшення гнучкості курсу, забезпечення запланованого рівня дефіциту бюджету та вирішення ряду завдань в банківському секторі.

В Україні після минулих на початку 2010 року президентських виборів і зміни уряду було вирішено припинити програму stand-by 2008 року.

В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на 15 млрд доларів.

Однак по ній Київ зміг отримати лише близько 5 млрд доларів, оскільки з весни 2011 року нова програма була заморожена на етапі другого перегляду.

Як повідомлялося, нещодавно постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр заявив, що фонд готовий відновити кредитну програму з Україною, як тільки будуть виконані основні вимоги щодо стабілізації державних фінансів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: