"Регіонали" хочуть ввести податок за користування землею

Понеділок, 19 березня 2012, 09:08

У п'ятницю був оприлюднений текст законопроекту №10209 зі змінами до Податкового кодексу, що передбачає введення однопроцентного збору для власників і орендарів земель сільськогосподарського призначення.

Його автор народний депутат Євген Сігал (Партія регіонів) пропонує аграріям перераховувати до бюджетів розвитку сільських рад частину нормативної оцінки землі рівними частинами - за кожен календарний місяць протягом 30 днів, пише "Коммерсант-Украина".

Аналогічну схему місяць тому запропонував глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетник (Партія регіонів), щоб збільшити доходи місцевих бюджетів на 3,5-4,5 млрд гривень.

Сігал оцінив суму передбачуваних відрахувань в 3-4 млрд гривень.

Реклама:

"Вони потрібні для вирішення елементарних проблем населених пунктів - благоустрою територій, ремонту доріг та об'єктів інфраструктури, освітлення вулиць", - пояснив депутат.

Євген Сігал заявив, що протягом найближчого тижня замість цього він подасть новий законопроект, що передбачає збільшену удвічі ставку.

Двовідсотковий збір дозволить збільшити доходи бюджетів на 6,5 млрд гривень на рік, підрахував він.

"У своїй масі депутати в Раді хто? Такі ж бізнесмени, як і я, і їм доведеться платити збір з власної кишені. Якщо вони будуть думати тільки про себе, то провалять законопроект", - пояснює Сігал.

Експерт із земельних питань Української аграрної конфедерації Олександр Поліводський наголошує, що розширення переліку податків і зборів суперечить Податковому кодексу.

"Адже наповнювати бюджети можна дуже просто, створюючи умови для інвесторів, гарантуючи право власності і забезпечуючи дотримання стабільного податкового законодавства", - упевнений він.

Парламентарії мають намір підтримати законопроект, але з меншим податковим навантаженням - 1%.

За словами заступника глави комітету Верховної ради з питань агарної політики Валерія Бевзенко (Партія регіонів), комітет уже схвалив ініціативу пана Калетника, тому швидше за все сесійний зал підтримає саме його документ.

"1% - це те, з чого потрібно починати, ніколи не потрібно йти великими стрибками, - переконаний Бевзенко. - Нормативна оцінка ріллі і так сильно завищена, що призводить до збільшення собівартості сільгосппродукції і не може не позначитися на відпускних цінах. Введення додаткового податкового навантаження також може стати чинником підвищення цін".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: