Світ

Зріджений газ заважає надіям "Газпрому" в Європі
Незважаючи на сьогоднішні показники, «Газпром» дотримується плану по збільшенню своєї присутності в Європі. До 2030 року компанія планує займати до 32% європейського ринку природного газу. У минулому році зафіксовано приріст до 27% в порівнянні з 23% в 2010 році.
Марафон виграний: Росія в СОТ
Після зняття вето Грузією Думі залишається тільки ратифікувати договір, щоб вступ Росії до СОТ набув чинності. Ця подія має відбутися до 23 липня 2012 року. Потім у Росії залишається ще тридцять днів, щоб повідомити Женеві про досягнуту ратифікацію. З цього моменту Росія офіційно стане сто п'ятдесят четвертим членом СОТ. (рос.)
Наскільки багатий Ватикан?
У своїй викривальної книзі "ТОВ Ватикан" італійський журналіст Нуццо розповідає про "цілу галактику фінансової та підприємницької активності". За його даними, Святий престол заробляє гроші в різних областях - в охороні здоров'я та туризмі, в банківській справі та нерухомості. (рос.)
Велика міграція: менше Нью-Йорку, більше Нью-Делі
До 2037 року половина населення світу буде жити в містах країн, що розвиваються. На які країни інвесторам варто в першу чергу звернути свою увагу, щоб заробити на цій тенденції?
Фокусування на короткострокових результатах - це проблема фінансистів
Екс-співробітник великого інвестиційного банку в інтерв'ю для The Guardian:"Якщо фінансовим інструментом зловживають і торгують ним з порушеннями етики, це не робить його безглуздим".
Президент України про ядерну безпеку, МВФ та російський газ
Україна платить найвищу ціну за газ в Європі, і це абсолютно безпідставно. Переговори з Росією, що тривають уже два роки, ні до чого не привели. Україні довелося скоротити споживання газу. Це є прямим наслідком цих переговорів. (рос.)
Битва за газові ринки
Постачання природного газу з Азербайджану і Туркменії може помітно змінити карту поставок блакитного палива до Європи. (рос.)
В Узбекистані готується "сімейна" революція
В один з вихідних днів лютого 2012 року в резиденції глави узбецького держави в центрі Ташкента відбулася зустріч, якої, можливо, судилося стати доленосною. За даними джерел, мова йшла про механізми приходу до влади першого віце-прем'єра Рустама Азімова, і призначення доньки діючого президента Гульнари Карімової прем'єр-міністром Узбекистану. (рос.)
Російський рубль стає валютної зіркою
Вже до кінця року Росія може зробити свій ринок державного боргу більш доступним для іноземців. Це стане сильним поштовхом для використання російського рубля у міжнародних розрахунках. (рос.)
Смертельна сутичка за ресурси планети
Якщо подивитися на сучасну розробку родовищ, будь то глибоководна видобуток в Арктиці або сланцевий газ і сланцева нафта, то стає зрозумілим, що інвестиції і пов'язані з видобутком ризики для навколишнього середовища вийшли на безпрецедентний рівень. Ви не стали б так ризикувати, якщо б були більш доступні ресурси. (рос.)
Нафта за 200 доларів і союз Москви з Пекіном
Перша частина ексклюзивної розмови видання Foreign Policy з економістами Нуріелем Рубіні і Іеном Бреммером. Вони розповідають про ціну війни з Іраном і про те, чому Китаю та Росії вже просто все одно, що про них думають США. (рос.)
Інтернет в Росії тіснить телебачення
Фонд громадської думки у січні 2011 року підрахував, що в Росії інтернетом користуються 53 млн осіб. У той же час, ФОД каже, що річні темпи зростання числа користувачів становлять 25%. Виходить, що сьогодні в мережу виходять вже 66 млн дорослих росіян, а в списках виборців - 100 млн осіб. Іншими словами, дві третини виборців черпають інформацію в інтернеті. (рос.)
Підпишіться на наші повідомлення!