Світ

Смертельна сутичка за ресурси планети
Якщо подивитися на сучасну розробку родовищ, будь то глибоководна видобуток в Арктиці або сланцевий газ і сланцева нафта, то стає зрозумілим, що інвестиції і пов'язані з видобутком ризики для навколишнього середовища вийшли на безпрецедентний рівень. Ви не стали б так ризикувати, якщо б були більш доступні ресурси. (рос.)
Нафта за 200 доларів і союз Москви з Пекіном
Перша частина ексклюзивної розмови видання Foreign Policy з економістами Нуріелем Рубіні і Іеном Бреммером. Вони розповідають про ціну війни з Іраном і про те, чому Китаю та Росії вже просто все одно, що про них думають США. (рос.)
Інтернет в Росії тіснить телебачення
Фонд громадської думки у січні 2011 року підрахував, що в Росії інтернетом користуються 53 млн осіб. У той же час, ФОД каже, що річні темпи зростання числа користувачів становлять 25%. Виходить, що сьогодні в мережу виходять вже 66 млн дорослих росіян, а в списках виборців - 100 млн осіб. Іншими словами, дві третини виборців черпають інформацію в інтернеті. (рос.)
Була війна за нафту, тепер буде війна за...
Президент Таджикистану, піклуючись чи то про інтереси свого 7-мільйонного населення (для порівняння: в Узбекистані живе 28 мільйонів осіб), чи то про власну кишеню, перетворив греблю в інвестицію зі стратегічним значенням. Її будівництво підтримують всі політичні сили країни, а жителі бачать в ній можливість вразити узбеків. (рос.)
Китайські мільярди за арабську нафту
"Чи принесла арабська весна Китаю якісь плюси?". "Якраз навпаки. Революція завдала удару по економіці близькосхідних держав і, відповідно, по їх товарообігу з Азією. Для Китаю це мало і політичні наслідки. Виявилося, що диктатура може бути в одну мить повалена громадянами". (рос.)
Підпишіться на наші повідомлення!