Світ

Таджикистан: мужикам тут не місце?
Дружина трудового мігранта, яка не догодила сім'ї чоловіка, бере дітей і йде з дому, забравши лише особисті речі. Спільна нерухомість оформлена на родичів чоловіка, і в судовому розгляді кинута жінка залишається без житла і грошей. (Рос.)
Золота лихоманка в морській безодні
Перша хвиля відкриттів показала, що у вулканічних гідротермальних джерелах вирує життя. Друга хвиля показала, що донні пагорби і труби складаються з різних мінералів і містять величезну кількість міді, срібла і золота. (Рос.)
Лондон готується до битви олігархів
"Через два тижні після того, як на мою адресу прозвучала пряма погроза, мій комерційний директор отримав дві кулі в голову. Я вирішив, що краще поки продовжувати платити, щоб і я, і мої люди залишилися живі", - розповів Дерипаска. (Рос.)
Білорусія дорого заплатила за членство в ЄЕП
Підвищення з 1 липня 2011 року мита на іномарки боляче вдарило по кишенях білорусів. В цьому зацікавлений лише Кремль, який прагне захистити свою автомобільну промисловість і змусити білорусів купувати російські машини. (Рос.)
Народження "Великої Москви"
Таким чином, в минулу неділю до Москви площею 107 тис. га, на якій проживало 11,5 млн осіб, приєднали 150 тис га нових територій і 250 тис жителів, які стали "москвичами". (Рос.)
Монополія Китаю дратує США
Китай контролює приблизно 90% світового видобутку рідкоземельних металів. Якщо ці метали не надходять з Китаю, то вони не надходять взагалі. Де ж тоді ховаються інші рідкоземи? Росія, США, Австралія, Індія, Малайзія, В'єтнам і Канада мають запаси. "Відмінно", - скажете ви. "У чому проблема? Чому не можна просто добувати рідкоземи в цих країнах?" (Рос.)
Клас важливіший за расу
Небілі американці з вищою освітою стають все більш схожими на білих американців з вищою освітою. А білі американці, які закінчили тільки середню школу, стають все більше схожими на небілих американців, які не закінчили середню школу (рос.)
Чиновники РФ хочуть поділитися Стабфондом з держкомпаніями
"Якщо ми віримо в те, що вартість акцій буде зростати в ціні, то невелика частина ФНБ можлива як портфельна інвестиція", - сказав Шувалов, обмовившись, що "пропозицію ще потрібно обговорити і домогтися консенсусу", а почати - "хоча б з 10 % ФНБ". Зараз це $ 8,5 млрд (рос.)
Спадкоємці олігархів
Від батька Дамір успадкував любов до футболу, однак Ахметов, власник донецького клубу "Шахтар", проти того, щоб син ганяв м'яч. "Мені б не хотілося, щоб талановитий хлопець сидів на лаві запасних", - говорив олігарх. (Рос.)
Росія як "острів стабільності"?
Кремль налякало головним чином падіння цін на нафту до 90 дол за бар, оскільки бюджет країни, виходячи з тактичних передвиборних міркувань, було складено з урахуванням ціни 115 дол за бар. (Рос.)
Прийдешній обвал цін на нафту
Хороші новини! Ціна за галон бензину до осені може знизитися на два долари. Тільки для Володимира Путіна це погана новина. (Рос.)
Інерція, егоїзм і безсилля Європи
Біржі говорять нам в реальному часі, що ми здійснюємо вражаючу серію помилок. Найбільшою з них є наша зарозумілість - єдиний спільний знаменник дезорієнтованої Європи, що розпадається. (Рос.)