Світ

Кінець світу переноситься
У 2013 році людство нарешті дізнається, що таке справжня криза: всі три стовпи світової економіки - США, ЄС і Китай - заваляться під купою надрукованих ними грошей. (Рос.)
Краків переживає технологічний міні-бум
Оптимісти називають місто маленькою Кремнієвою долиною Центральної Європи. Його активний розвиток став магнітом для кваліфікованих кадрів. (Рос.)
Високі ціни за високе мистецтво
Китайці знають толк в розміщенні капіталів - якщо побачать щось варте уваги, відразу ж купують. За шедеври вони спокійно і без шуму викладають рекордні суми, в результаті чого Китай нещодавно випередив Сполучені Штати Америки і став основним ринком збуту творів мистецтва (рос.)
Розпродається Берлусконія
Продаж найціннішого почався давно. Однак збути всю команду складно, тим більше що Берлусконі хоче отримати за неї 800 млн євро. У пакеті нема приватного стадіону, а для покупця це важливо. (Рос.)
ЄС пише нову формулу порятунку Греції
Справа йде до третього пакета допомоги Афінам. Берлін категорично проти списання грецьких боргів і пропонує зворотний викуп держоблігацій. 31 жовтня міністри фінансів єврозони проведуть екстрену телефонну конференцію. (Рос.)
Автовиробники готові до крайніх заходів
Обвал продажів, викликаний борговою кризою в південних країнах єврозони, різко загострив в Європі проблему надлишкових потужностей. Вже надходять повідомлення про закриття заводів. І це тільки початок, попереджають експерти. (Рос.)
Таємні мільярди для сім'ї китайського лідера
За часи керівництва Вень Цзябао розбагатіли його родичі, включаючи сина, дочку і молодшого брата, про що свідчать результати журналістського розслідування New York Times. Вони діють дуже агресивно, і володіють активами як мінімум на 2,7 мільярда доларів (рос.)
Дивовижна одіссея автомобілів класу люкс
Імпортні мита змушують автоконцерни вдаватися до незвичайних методів. Так, наприклад, автомобілі преміум-класу збирають два рази (рос.)
BP отримає 20% в "Роснефти" в обмін на свою частку ТНК-BP
"Роснефть" купує "ТНК-BP" за 56 млрд дол і стає найбільшою публічною компанією у світі з видобутку нафти і газу. (Рос.)
Життя без мобільного
Я намагаюся напоумити друзів, запитую їх, що хорошого може мені дати їх дурна іграшка. Перед тим, як відповісти, вони обводять мене довгим і важким поглядом і питають: "Ти це серйозно?". (Рос.)
За біржові угоди доведеться платити податок
Про введення спеціального податку на всі біржові операції з 2014 року домовилися 11 країн єврозони. Загальна сума відрахувань сягне 57 млрд євро на рік. Проте досі не зрозуміло, хто буде ними розпоряджатися. (Рос.)
Секретний бункер Бундесбанку
Тут, на глибині 30 метрів, майже чверть століття зберігали 15 мільярдів марок спеціальної серії Бундесбанку: резервну валюту на випадок ядерного конфлікту.