Світ

ЄС пише нову формулу порятунку Греції
Справа йде до третього пакета допомоги Афінам. Берлін категорично проти списання грецьких боргів і пропонує зворотний викуп держоблігацій. 31 жовтня міністри фінансів єврозони проведуть екстрену телефонну конференцію. (Рос.)
Автовиробники готові до крайніх заходів
Обвал продажів, викликаний борговою кризою в південних країнах єврозони, різко загострив в Європі проблему надлишкових потужностей. Вже надходять повідомлення про закриття заводів. І це тільки початок, попереджають експерти. (Рос.)
Таємні мільярди для сім'ї китайського лідера
За часи керівництва Вень Цзябао розбагатіли його родичі, включаючи сина, дочку і молодшого брата, про що свідчать результати журналістського розслідування New York Times. Вони діють дуже агресивно, і володіють активами як мінімум на 2,7 мільярда доларів (рос.)
Дивовижна одіссея автомобілів класу люкс
Імпортні мита змушують автоконцерни вдаватися до незвичайних методів. Так, наприклад, автомобілі преміум-класу збирають два рази (рос.)
BP отримає 20% в "Роснефти" в обмін на свою частку ТНК-BP
"Роснефть" купує "ТНК-BP" за 56 млрд дол і стає найбільшою публічною компанією у світі з видобутку нафти і газу. (Рос.)
Життя без мобільного
Я намагаюся напоумити друзів, запитую їх, що хорошого може мені дати їх дурна іграшка. Перед тим, як відповісти, вони обводять мене довгим і важким поглядом і питають: "Ти це серйозно?". (Рос.)
За біржові угоди доведеться платити податок
Про введення спеціального податку на всі біржові операції з 2014 року домовилися 11 країн єврозони. Загальна сума відрахувань сягне 57 млрд євро на рік. Проте досі не зрозуміло, хто буде ними розпоряджатися. (Рос.)
Секретний бункер Бундесбанку
Тут, на глибині 30 метрів, майже чверть століття зберігали 15 мільярдів марок спеціальної серії Бундесбанку: резервну валюту на випадок ядерного конфлікту.
Китайці орють російські поля
Недовіра до китайців помітна в прикордонному Благовещенську в Амурській області. Він розташований напроти китайського міста Хейхе. На березі Амура російська влада побудувала офісні будівлі, щоб заступити ними китайське місто. (Рос.)
Нобелівську премію з економіки отримали американці
"Багатьох дивує, що економісти допомагають створювати біржі нирок. Однак про біржі економісти знають чимало". (Рос.)
США освоюють сонячну енергію
Чотири роки тому країна імпортувала 60% нафти, однак зараз цей показник знизився до 45%. "Дуже скоро ми зможемо домогтися енергетичної незалежності США". (Рос.)
Представник України у НАТО: справа Тимошенко не зупинила євроінтеграцію
"Що стосується Росії: нарешті набула чинності угода про зону вільної торгівлі з СНД". "Вона діяла вже багато років". "На жаль, вона не працювала, хоча була підписана досить давно".