Світ

Від аналога до цифри
Деякі виробники комп'ютерів стверджували: "У Японії, на відміну від США, телефонний роз'єм для підключення виходить у коридор. Ніхто не буде користуватися комп'ютером в передпокої, тому інтернет не стане популярним". (Рос.)
Європа ловить утікачів-олігархів з СНД
У порушенні закону підозрюються дочка президента Узбекистану, син колишнього глави Киргизії, екс-глава Алма-Ати і колишній зять президента Казахстану. (Рос.)
Російські підсумки-2012: слабкий попит веде до застою
Криза у світовій економіці докотилася до Росії, загальмувавши зростання ВВП, промисловості та інвестиційної активності. "Газпром" скорочує інвестпрограму на 2013 рік на 200 млрд руб. Залізниця та електромережі не відстають. (Рос.)
Німецькі фірми вкладають в науку
Компанії з ФРН інвестують рекордні суми в наукові дослідження. Третина коштів, близько 16 млрд євро, припала на автопром. (Рос.)
Інтернет як колективна пам'ять
Виборчі сайти архівуються тільки в момент виборів. Ми не прагнемо до вичерпного збереження матеріалів, а намагаємося виробити різні підходи до їх збору для формування представницького образу. (Рос.)
366 днів науки: огляд 2012 року
У цей епохальний для науки рік був відкритий бозон Хіггса, а на Марс прибув всюдихід Curiosity. Проте вчені відчули і тягар режиму суворої економії. (Рос.)
Світова війна друкарських верстатів
Як і інші висхідні країни, Росія є донором світової фінансової системи, де перевагу отримують країни-емітенти світових резервних валют, перш за все США. Це донорство супроводжується деіндустріалізацією і деградацією Росії. (Рос.)
Мільярдні угоди з ядерним сміттям
На утилізації ядерних відходів можна добре заробити. У Європі до 2030 року з експлуатації буде виведено 110 реакторів. Вартість демонтажу одного реактора організація Greenpeace оцінює 1 млрд дол. (Рос.)
Рай кокаїнових переворотів
У Гвінею-Бісау йшло стільки наркотиків, що іноді скинуті з літаків в море і не зібрані брикети з кокаїном виносило на берег, і місцеві жителі намагалися використовувати кокаїн як борошно, добриво або фарбу для хатин. (Рос.)
Які ретроавтомобілі користуються особливим попитом
Класичні автомобілі не мають ніякої кореляції з іншими видами вкладення грошей. Індекси творів мистецтва і вин з 2011 року розвиваються негативно, тоді як автомобілі стабільно ростуть. (Рос.)
Російські хакери пограбують американські банки?
"Вони збиралися клонувати комп'ютер жертви. Таким клоном можна управляти з будь-якої точки світу. Банку ж буде здаватися, що комп'ютер належить якомусь Джо, що сидить десь в Америці". (Рос.)
"Китайська модель" економіки - це міф
Суть "китайської моделі", якій співає дифірамби наш уряд, - сильна рука держави. Але так було не завжди. Перші 15 років політики реформ пройшли під прапором ідеї "менше держави, більше ринку". (Рос.)