Техно

П'ять міфів про китайський інтернет
У 2000 році Білл Клінтон сказав: "Немає сумнівів, що Китай намагається закрутити гайки в інтернеті. Що ж, удачі йому! Це схоже на спробу прибити желе цвяхами до стіни". Однак Китай, здається, завів собі найбільший у світі молоток. (Рос.)
Краків переживає технологічний міні-бум
Оптимісти називають місто маленькою Кремнієвою долиною Центральної Європи. Його активний розвиток став магнітом для кваліфікованих кадрів. (Рос.)
Автовиробники готові до крайніх заходів
Обвал продажів, викликаний борговою кризою в південних країнах єврозони, різко загострив в Європі проблему надлишкових потужностей. Вже надходять повідомлення про закриття заводів. І це тільки початок, попереджають експерти. (Рос.)
Дивовижна одіссея автомобілів класу люкс
Імпортні мита змушують автоконцерни вдаватися до незвичайних методів. Так, наприклад, автомобілі преміум-класу збирають два рази (рос.)
Життя без мобільного
Я намагаюся напоумити друзів, запитую їх, що хорошого може мені дати їх дурна іграшка. Перед тим, як відповісти, вони обводять мене довгим і важким поглядом і питають: "Ти це серйозно?". (Рос.)
Сертифікція
Україна повинна або відмовитися від сертифікації авто, або перейти на європейські стандарти безпеки та екології. Зробити це можна "малою кров'ю" - визнати сертифікати інших держав на підставі міжурядових угод.
Пінчук відкрив новий металургічний завод
4 жовтня "Інтерпайп" презентував перший металургійний завод, який побудований "з нуля" за роки незалежності. Будівництво під керівництвом італійців тривало 6 років, та поглинуло $700 млн. Ось як відбувалося відкриття (фото)
Чи правда, що майбутнє - за електромобілями?
"При придбанні машини французи не враховують додаткові витрати - 6 тис євро на рік, 13% з яких - на пальне. Колись вони зрозуміють: повна заправка електрикою за 2 євро серйозно скоротить їх витрати". (Рос.)
"АвтоЗАЗ" та "Богдан" не платитимуть
Популярний сегмент авто з двигунами від 2000 до 3000 куб см подорожчає на 14 080 грн. До 3500 кубічних сантиметрів збір становитиме 19 085 грн, більше - 30 250 грн. Але це стосуватиметься лише справжніх іномарок. У Ялті Азаров планує домовитися з Медведєвим, і обидві країни можуть зробити "утилізаційний" виняток одна для одної.
"Воля" ослабла. Уже назавжди?
Кияни пам'ятають: великою розкішшю вважалася технологія, коли по телефонній лінії можна було і дзвонити, і виходити в інтернет. "Воля" "підірвала" ринок, запропонувавши інтернет і телебачення через один кабель. Хоча вже тоді ставлення до клієнтів було посереднім. (Рос.)
Найбагатші американці за версією Forbes
Американський журнал Forbes опублікував щорічний список 400 найбагатших людей США. Його перші три рядки відкриттів не принесли. Як і в попередні роки, лідером став Білл Гейтс. (Рос.)
"Росатом": Швидше за все, буде дозамовлення російського палива
Українська сторона сама пропонує набір активів. У спільному підприємстві з ядерного паливного циклу це, зокрема, частка України в СП з фабрикації ядерного палива. Наскільки я знаю, звучали такі підприємства, як "Смоли", Східний ГЗК. А по машинобудівному холдингу з боку України будуть запропоновані акції "Турбоатома".(Рос.)