Техно

"Сірим" телефонам дають червоне світло
Держава хоче боротися з "сірим" імпортом руками мобільних операторів. Профільний регулятор ще непогано на цьому заробить і отримає механізм повного технічного контролю за бездротовими мережами. (Рос.)
Інвестори долають страх
З одним іноземним інвестором стався випадок, який зіпсував його враження про Україну. Міліція зупинила гостя на вулиці для перевірки документів. Незабаром його відпустили, але зажадали "подарунок": 100 грн. (Рос.)
Turkcell прощається з Ахметовим
Незабаром на телекомунікаційному ринку може бути розіграна комбінація на кілька ходів між двома акціонерами великих компаній. У підсумку турецька Turkcell отримає дві ліцензії замість однієї, але чи буде це для неї корисно? (Рос.)
Мобільний зв'язок буде за паспортами
У країнах, де стартові пакети продаються тільки за документами, обійти обмеження нескладно: зловмисники оформляють угоди на чужі паспорти. (Рос.)
Гроші на кіно шукають в кишенях провайдерів
Держкіно пропонує вираховувати 3% з доходу телекомунікаційних компаній і кінотеатрів на підтримку вітчизняної кінематографії. Учасники ринку стверджують, що "стригти шерсть" з галузі наразі рано. (Рос.)
Чи перейде країна на "цифру"
В Україні цифрове телебачення було і залишається не стільки новою технологією, скільки елементом політичних ігор. Глядачеві перед придбанням чергового телевізійного приймача потрібно про це пам'ятати. (Рос.)
"Укртелеком" старіє під землею
Фахівців, які розбираються в телекомунікаціях, в АМКУ майже не залишилося. За цей напрямок там відповідає відділ ринків зв'язку та ритуальних послуг. Напевно, ці сервіси об'єднали як подібні. (Рос.)
Україну заводять у хмару
У Microsoft вже начебто є комерційна пропозиція для уряду. Кажуть, ідея компанії добре вписується в пункти підготовленого законопроекту і, можливо, під нього й придумана. (Рос.)
IT: за "довгим рублем" - в Україну
Не всім програмістам до вподоби робота за кордоном. Компанії, які переїхали у словацьке Кошице, виявили, що це маленьке місто. "Це не Київ, там нудно і купити на ту ж зарплату можна набагато менше".
Як поміняти 4G на аналогове телебачення
Не тільки у сфері 3G ми позаду всієї планети. Порівнювати українське телебачення з європейським - це майже те саме, що порівнювати 3D-кінотеатр з кінопроектором у сільському клубі. (Рос.)
Мобільний для чиновника
Нема жодних гарантій, що проект державного мобільного зв'язку не перетвориться на таку ж утопію, як і проект передавання від "Укртелекому" мережі спеціального призначення. Ніхто не знає, як відреагує Мінфін на запит, у якому на потреби державного зв'язку буде вказана сума з дев'ятьма нулями. (Рос.)
Скільки коштуватиме 3G до осені?
Враховуючи потенціал нових цінових воєн і кризові процеси в економіці, оператори вважали б успіхом, якби середній чек за 3G-інтернет виявився 50 грн. А то й менше.