Техно

Оцифровування статистики, або Перша їжа для Bigdata
Кабмін допрацював проект постанови про правила публікації відкритих даних. Новація може стати потужним стимулом для розвитку економіки. Якщо, звичайно, все зробити правильно. (Рос.)
Чиновники ризикують провалити 4G-аукціон
Інтерес держави до 4G очевидний: конкурси 2017 року можуть принести легкі гроші в бюджет. До того ж, проект покращить інвестиційну привабливість країни та імідж президента. Шлях до прогресу, однак, може виявитися тернистим. (Рос.)
"Інтернет речей" вже в Україні. Хто заробить на роботах?
Нові пристрої граються з домашніми тваринами, стережуть житло, допомагають займатися спортом і навіть лікують. Чого тільки вартий прилад для аналізу крові без проколу пальця від український компанії. (Рос.)
У пошуках Кремнієвої долини: як держава розвиває інноваційні хаби
У кризовий час галузі, основу яких складає інтелектуальний капітал, проявляють найвищу стійкість до обставин. В Україні це стало зрозуміло, коли Росія окупувала Крим і частину Донбасу. (Рос.)
Українські гаджетомани вибирають піднебесся
Китайські виробники смартфонів продовжують міжнародну експансію. На світовому ринку частка трьох провідних китайських вендорів у сумі досягла 20%. Цей тренд підхопила й Україна. (Рос.)
У пошуках української електроніки
Смартфони нібито вітчизняного виробництва з'являлися не раз, але виявлялися лише замаскованими китайськими прототипами. Вони не витримували конкуренції з міжнародними брендами і зникали. У чому ж річ? (Рос.)
Українським піратам закони не писані
У ході розробки закону про захист авторських прав в інтернеті пересварилися всі: правовласники з провайдерами, Держслужба інтелектуальної власності з Мінекономіки. І тільки пірати тихо роблять свої справи. (Рос.)
Кому належить ринок української інтернет-торгівлі
Horizon Capital уклав одну з найбільших угод у сфері українського інтернету: інвестував у Rozetka.ua від 10 млн дол до 40 млн дол на падаючому в останні два роки в доларовому еквіваленті ринку. (Рос.)
Кібероборона по-українськи: всі пересварилися на старті
Учасники громадської ради, які підготували зауваження до законопроекту, дізналися, що "сирий" текст Держспецзв'язку з мінімальними змінами вже висить на сайті Верховної Ради. Відомство розводить руками: не знаємо, як так вийшло. (Рос.)
Чому українці досі дивляться російські серіали?
До осені представники великих каналів обіцяють набагато більше серіалів власного виробництва. Перехід йде не так швидко, як хотілося б. Адже виробничий цикл навіть самого простого продукту - близько півроку.
Юрій Стець: На контрольованих Україною територіях мовлять канали сепаратистів
"Є монополіст, який називається" Зеонбуд ". І ми знаємо, що цим провайдером цифрових частот володіє сім'я Януковичів". "А який факт на це вказує?". "Ну, ви ж читаєте інтернет". (Рос.)
Ласі шматочки нової приватизації: пошта, телевежі, "ревізор"
Держава готує найбільші підприємства галузі зв'язку до приватизації. Три ключові з них вніс у відповідний законопроект міністр економіки Айварас Абромавичус. (Рос.)