25 лет схем и потерь. Что нам принес мораторий на продажу земли

25 лет схем и потерь. Что нам принес мораторий на продажу земли

Среда, 13 июля 2016, 08:30 -
Центр социально-экономических исследований "CASE-Украина" собрал в одной инфографике интересные факты о моратории, которые стоит знать и демонстрировать всем, кто прислушивается к популистским лозунгам политиков.(Укр.)

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель — найпроблемніше питання земельної реформи. Кого ж найбільше стосується заборона вільно розпоряджатись земельними паями?

Центр соціально-економічних досліджень "CASE-Україна" зібрав в одній інфографіці найцікавіші факти про мораторій, які варто знати.

Адже мораторій на продаж землі, який продовжувався уже сім разів, не лише робить українську земельну реформу найбільш тривалою у світі, він паралізує ринок.

Найприкріше, що від мораторію страждають не найзаможніші верстви населення: 68% земель, або 27,7 млн га, перебувають у власності селян-пайовиків.

У той же час 1,6 млн власників паїв пенсійного віку, які не мають змоги самотужки обробляти землю, живуть у бідності через неможливість вигідно здати в оренду, продати чи заставити власний пай.

Мораторій безпосередньо стосується щонайменше 16% громадян.

Натиснути для збільшення


На цьому фоні вже 15 років успішно існує тіньовий ринок землі. Заручившись підтримкою корумпованого чиновника "обрані" спокійно продають та купують гектари землі під гаслами нардепів "не дозволимо розпродаж основного багатства України".

Нагадаємо, введений як тимчасовий захід у 2001 році, мораторій продовжувався вже 7 разів — у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012 і 2015 роках.

На даний час мораторій діє до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, який мав би врегулювати анонсований ще 18 січня 2001 року "порядок реалізації прав громадян і юридичних осіб на земельну частку (пай)", але навіть за цих умов – не раніше 1 січня 2017 року.

Отже, законодавство передбачає не скасування мораторію, як зазвичай кажуть, а прийняття рішення про його продовження чи не продовження, а також прийняття окремого Закону України про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Наразі проект закону опубліковано на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Авторизуйтесь чтобы писать комментарии
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 94.248.16.---Михаил Хант27.10.2016 19:34
Навіщо популістам, гальмувати ринок землі? Ці “бідні фермери на мерсах” розглядаються, політичними гравцями, виключно, як грошові мішки для партій і кланів, і як засіб впливу на виборця. Неприхований лобізм, корупція, так як внаслідок лобізму (мораторій на продаж і відсутність законодавчих ініціатив на створення ринку землі) порушені конституційні права власників землі. Та насправді, це лобі для великих аграрних корпорацій, гляньте в укр. список Форбс. Примітивні політичні “мыслі” - от олігархи скуплять землю, і продадуть. Нема слів, навіщо олігархам купувати землю, вона і так в їхній власності, (через договори оренди, яким немає альтернативи) нею користуються майже безкоштовно. “держателі акцій” України ніколи не допустить, щоб частково власником землі був міжнародний капітал. Ніколи не допустять навіть натяку на справедливу оренду плату, скажімо як у Франції — близько 30% від виробництва. Ніколи не допустять рівень оцінки землі як в Штатах або Європі, це більше $10 тис./га.
IP: 192.162.238.---Марта Добринська11.10.2016 11:46
Коли приймалося рішення про приватизацію і ринок міських квартир референдуму не проводили. селюків не питали чи вони за це.Тепер має та брехуха робити референдум і питати місто чи має право той раб сільський продати кусок землі. А Ляшко з піною у рота . українську землю не продамо, на чиїй землі будемо жити.. А поляки(від слова "поле") маючи ринок землі -на чиїй землі живуть.
IP: 94.179.89.---Абыр14.07.2016 12:09
Xuato:
Мораторій і тільки мораторій. Бариги і офшорні бурбони готові продати рідну матір разом з землею і Україною. Тому ніяких продажів. Земля це загальнонаціональне надбання і її продаж це позбавти громадян всього. Аренда і хазяйнуй. Навіть в США 65% державна, в Ізраїлі 90%. Не вірте бурбонам це люди без совісті і честі!
Хрен и только хрен всем идиотам и психопатам!
Земля обязательно станет товаром! А идиоты и психопаты СДОХНУТ ОТ ГОРЯ.))
IP: 37.52.65.---Зеник Гаєцький14.07.2016 09:48
Аж плакати хочеться, коли чуєш від ЗМІ, від олігархів як вони піклуються про селян, як співчувають їх бідності і жалюгідному існуванню... А між тим, як у прислів'ї : -пожалів вовк кобилу-лишив хвіст і гриву.
IP: 109.237.89.---Xuato14.07.2016 08:26
Мораторій і тільки мораторій. Бариги і офшорні бурбони готові продати рідну матір разом з землею і Україною. Тому ніяких продажів. Земля це загальнонаціональне надбання і її продаж це позбавти громадян всього. Аренда і хазяйнуй. Навіть в США 65% державна, в Ізраїлі 90%. Не вірте бурбонам це люди без совісті і честі!
Усі коментарі