IT-цунами. Где украинцы встретят новую индустриальную революцию

IT-цунами. Где украинцы встретят новую индустриальную революцию

Четверг, 9 июня 2016, 12:00 -
Уже сейчас можно почувствовать первые подземные толчки изменений, которые приближаются, и "сметут" старые границы и привычки. Как ни странно, Украина имеет все для того, чтобы если не возглавить эти изменения, то хотя бы оказаться на передовой новых подходов. (Укр.)

Перша індустріальна революція принесла людству заводи, верстати та широке застосування парового двигуна, друга подарувала конвеєр, радіо та електрику.

Хоча остання закінчилася більше ста років тому, в світі ще понад 1 млрд людей не мають доступу до електроенергії, 400 млн - до однієї з семи основних медичних послуг, а нестача води впливає на більш ніж 40% населення земної кулі.

Однак наступна революція може змінити це назавжди, вона може стати по-справжньому глобальною.

Дехто вважає, що нова революція почалася вже давно. Одні пов'язують її початок з проникненням інтернету в повсякденне життя у середні 1990-х років, інші відсувають цей момент ще далі у минуле - до винайдення персонального комп'ютера.

Хоча насправді ніякого індустріального зламу ні в першому, ні в другому випадках не відбулося, це були важливі кроки на шляху до майбутніх перетворень. Комп'ютер та всесвітня мережа назавжди змінили ставлення людства до інформації.

Проте технології, які стануть справжнім початком нового тектонічного зсуву, ще слід винайти або довести до рівня, коли їх можна буде пристосувати до нового ринку.

Історична наука розповідає про дві індустріальні революції, в основі яких лежало технологічне, соціально-економічне та культурне підґрунтя.

Згідно з Encyclopædia Britannica, технологічні зміни включали в себе використання нових матеріалів, нових джерел енергії, винайдення нових машин, нову організацію роботи, розширення спеціалізації праці, зміни в галузі транспорту і комунікацій та все частіше застосування науки в промисловості.

Ці зміни уможливили надзвичайно широке використання природних ресурсів і масове виробництво промислових товарів.

Відродження 2.0

Не важливо, стане наступна революція третьою чи четвертою, вона відбудеться швидше за всі попередні. Чергова індустріальна революція розгортатиметься як цунамі: нові джерела енергії, нові системи фінансування, виробництва та доставки.

Поступово ринок все більше орієнтуватиметься на побажання індивідуального споживача, що повинно стати початком нової індустріалізації планети.

Основними рушіями нових перетворень стануть мобільні мережі, інтернет речей, нанотехнології, нейробіологія, 3D-друк, нові матеріали, зростання обчислювальних можливостей комп'ютерів та безпрецедентна взаємодія між усіма цими напрямками.

Сукупність цих технологій створить настільки потужну силу, зупинити яку не зможуть ні бізнес-лобісти, які можуть гальмувати впровадження інновацій, ні уряди, які побоюються втратити контроль над ще однією сферою громадського життя.

За словами засновника та виконавчого голови Всесвітнього економічного форуму професора Клауса Шваба, розгортання нової індустріальної революції може привести до глобального культурного відродження та формування більш гармонійного суспільства. "Проте це буде нелегко", - попереджає Шваб.

На його думку, для досягнення цих цілей сьогоднішні лідери повинні вийти за рамки прозахідної точки зору, дивлячись не тільки на те, що потребує суспільство на Заході, але й на те, чого потребують люди в інших частинах світу.

Зміни в режимі реального часу

Наступна індустріальна революція, в якій мобільний зв'язок, соціальні медіа та інтернет речей все більше розмиватимуть межі між людьми та суспільствами, стане новим етапом у розвитку людства.

Накопичення даних про те, хто ми є, кого ми знаємо, де ми знаходимося, де ми були і куди плануємо вирушити, все більше стиратиме кордони між людьми.

Ця інформація та її аналіз дозволить зрозуміти і передбачити, як люди поводяться на індивідуальному, груповому та глобальному рівнях. Це до невпізнання змінить економіку, суспільство та особисте життя наступних поколінь.

Безпрецедентне накопичення даних дасть нові, пост-індустріальні можливості - глобальне охоплення та обробку інформації в режимі реального часу.

Вже зараз компанії збирають і використовують цю інформацію для її монетизації. Своєю чергою уряди використовують дані для більш ефективного забезпечення найважливіших державних послуг. Дослідники використовують їх, щоб прискорити розробку нових технологій або ліків. Це тільки початок.

Навіть сьогодні мільярди датчиків, які присутні всюди - від складських приміщень та дорожніх систем до заводських виробничих ліній та мереж передачі електроенергії, офісів, будинків, магазинів і транспортних засобів, - постійно стежать за станом процесів, передаючи дані на сервери великих корпорацій та маленьких компаній.

За експертними оцінками, до 2030 року їх кількість може сягнути трильйонів. Нова економічна парадигма народжується вже зараз, аби кардинально змінити спосіб, яким люди організовують економічне життя на планеті.

Євросоюз вже ступив на новий сміливий курс для створення високотехнологічної цифрової економіки 21 століття, що може зробити Європу потенційно найбільш продуктивним регіоном світу. Цей план називається Digital Europe. Більше того, до цього нового підходу придивляються і в інших країнах.

Україна на мапі

Незважаючи на тяжкі часи, ІТ-сектор в Україні, який є головною передумовою для нового індустріального зламу, продовжує впевнено зростати. Більше ста великих глобальних високотехнологічних компаній представлені в Україні, близько 1 тис українських аутсорсингових компаній обслуговують клієнтів по всьому світу.

У 2015 році Україна заробила щонайменше 2,5 млрд дол на експорті IT-послуг. Наразі ІТ-індустрія посідає третє місце за виручкою після металургії та АПК й становить близько 3% ВВП. У 2020 році цей показник може сягнути 15%. Цього ж року кількість програмістів в Україні може зрости до 200 тис осіб.

На думку експерта з аутсорсингу Філіпа Хатча, автора дослідження Assessment: Ukraine 2016, якщо реформи в Україні будуть успішними, то країна зможе експортувати IT-товарів та послуг на 275 млрд дол на рік. За його словами, такий сценарій є "агресивним", але цілком можливим.

Це виведе Україну у світові технологічні лідери поряд з Великобританією, Кореєю та Японією, вважає він. Досягнення цього показника повністю трансформує українську економіку, а її ВВП може перевищити 700 млрд дол. Україна може посісти третє місце в Європі та п'яте місце у світі серед найбільших технологічних експортерів.

Досить успішно починають розвиватися в Україні і проекти електронного уряду, контролю закупівель та систем на базі Blockchain.

Вже зараз у рейтингу GSLI, якій оцінює фінансову привабливість, людський капітал та бізнес-середовище у 55 країнах, Україна посідає 24 позицію між Німеччиною та Великобританією, що на 17 позицій краще за попередній результат.

Нова індустріальна еволюція

Одним з важливих моментів нового витка еволюції економічної парадигми стане зміна ставлення до особистості. Суспільству доведеться свідомо піти на компроміс, жертвуючи деякими аспектами приватності задля отримання вигоди від збору даних.

Оскільки цифрові дані все частіше стають важливим джерелом для інновацій та прибутку, кордони бізнесу також будуть переглянуті. Перехід до більш гнучкого виробництва дозволить компаніям працювати ближче до клієнтів, що дозволить зменшити вартість продукції та збільшити кількість споживачів.

Новий етап розвитку суспільства передбачатиме нові комунікаційні технології, більш ефективне управління господарською діяльністю, нові джерела енергії та нові види транспорту для більш ефективного переміщення економічної активності.

Серед необхідних змін - поліпшення у сільськогосподарському секторі, більш справедливий розподіл світового багатства, політичні та соціальні зміни, культурні перетворення. Все це зробить можливим психологічний перелом - зростання впевненості людини в своїх можливостях та здатності використовувати нові ресурси.

Уже зараз можна відчути перші підземні поштовхи змін, які наближаються, і які "зметуть" старі кордони та звички. Хоча психологічний злам важливіший за технологічний, без технологій такі зміни неможливі. Як не дивно, Україна має все для того, щоб якщо не очолити ці зміни, то хоча б опинитися на передовій нових підходів.

Головне питання - чи є в українців достатньо бажання та зухвалості, щоб дивитися вперед, туди, куди ще не ступала нога людства.

Хмарні сервіси для всіх
Роботи та послуги

3D друк та виробництво Інтернет речей
Технологічні імплантанти Використання великої бази даних (Big data) для прийняття рішень
Використання комп'ютерного інтерфейсу за допомогою зору Тотальне розповсюдження цифрової присутності Уряди починають використовувать технологію Blockchain
Суперкомп'ютер у кишені
Всюдисуще
Обчислення інформації
3D друк та медицина
Система розумного дому
3D друк для споживачів
Штучний інтелект починає витісняти білі комірці Економіка спільного споживання
Автомобілі без водія
Штучний інтелект для прийнятя рішень  Розумні міста
Впровадження Bitcoin та
Blockchain
Авторизуйтесь чтобы писать комментарии
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 82.145.222.---Pinocheto08.09.2016 20:10
Где украинцы встретят новую индустриальную революцию

В задн... В Европе, через 50 лет
IP: 77.122.97.---Rss Handler23.06.2016 22:40
Никола Коваль:
Наряду с IT революцией, мы сегодня стоим на пороге транспортно - инфраструктурной революции, которая еще более зримо, чем первая, изменит повседневную жизнь людей. SkyWay - струнно-рельсовый транспорт уже в этом году выходит на мировые рынки. Будет представлен в сентябре на выставке в Берлине InnoTrans 2016. Группа компаний SkyWay пока еще привлекает народное инвестирование. Обратите внимание. Есть шанс материально обеспечить будущее своей семьи!
Это очередная пирамида типа Мавроди, да и просто пседво-научная чушь для выманивания бабла, згинь отсюда плз
IP: 46.219.251.---taras_bg11.06.2016 21:43
Якщо президент не підпише Закон про зниження мита на вживані авто, то його остаточно зненавидять всі автомобілісти України.
Всі ж розуміють чия корпорація "Богдан" і знають, хто такий Гладковський (Свинарчук).
IP: 194.44.30.---Ctarperch10.06.2016 13:40
Aleksander Karpinski:
А еще автор забыл написать что чем больше роботов придет в нашу жизнь тем больше будет армия безработных....Интересно за что эти безработные будут тогда покупать эти высокотехнологичные товары?)
Там де і безробітні часів Промислової Революції та Науково-Технічної. Технологічні зміни творять безліч нових місць роботи - головне бажання вчитись і розвиватись.
IP: 93.74.232.---Alexander Vasilevsky10.06.2016 13:20
Всім хто вважає зарплату в 2500$ захмарною - ласкаво просимо в IT. Для гарного розробника це далеко не стеля ;-)
Усі коментарі