Мораторий на продажу земли. Топ-10 мифов пропаганды рынкофобии
Возвратиться к публикации

Мораторий на продажу земли. Топ-10 мифов пропаганды рынкофобии

Четверг, 31 марта 2016, 08:30 -
Авторизуйтесь чтобы писать комментарии
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.77.199.---Zhe Baykov16.10.2016, 12:49
Не згадано "міф" про те, як у розумних і захищених Законом та владою всіх гілок бандити-злочинці-махінатори _не зможуть_ забрати права власності під загрозою смерті, каліцтва чи завдання шкоди іншому майну.
IP: 95.133.20.---Olexandr Dudchik10.07.2016, 08:50
Міф 3. Іноземці скуплять землю і вичавлять з неї всі соки. А наші аграрії з неї не вичавляють всі соки. У нас кукурузу та соняшник роками садять на одному й тому самому полі і срать вони хотіли. Я взагалі вважаю, що цім законом депутати захищають тільки свої інтереси.
IP: 93.178.252.---Ігнатович Семен12.04.2016, 11:37
Стаття дуже правильна і давно назріла: показує підходи бізнесу, людей та розвінчує міфи.
Бо ж ніхто не примушує когось продавати чи купувати землю: це Добровільна згода кожного.
Хтось переїзджає, хтось НЕ хоче цим займатися, комусь потрібні гроші.

І конституційні права громадянина: чому в місті громадянин може продати приватизовану квартиру і переїхати в інше місто, а тут селянин НЕ продасть ніяким чином СВОЮ власність! Він залишається таким собі кріпаком 19-го століття - прив'язаний до землі, якою в деяких випадках навіть не може користуватися і вона або простоює, або за мішечок непросіяного борошна перебуває в оренді.
Треба створити однакову Можливість для селян розпоряджатися своїм майном, як і для громадян міста
Чомусь адепти мораторію не кажуть, як деякі тут, що ці "дикі тубільці" у містах продадуть за безцінь свої квартири, тому їх треба заборонити продавати. А ще краще віддати під контроль держави (відібрати).
IP: 93.178.252.---Ігнатович Семен12.04.2016, 11:24
wed:
але звісно, що завжди знайдуться люди, що оплачуватимуть появу подібних псевдо-логічних опусів всяких гайдаїв - ніхто не проти ще раз купити в диких тубільців землю за безцінь, як о.Манхеттен за буси і ножі ціною 25 баксів...
а черговий гайдай з тубільців дуже радий на такій продажі Манхеттена заробити і собі (умовно) додаткове кільце в ніс
Це називається "олені-олені небриті і неголені" - агрохолдинги олігархів рулять, їх троле-боти грошики відробляють.
Обізвати Українських селян "дикими тубільцями" - це верх зневаги. Хоча саме так про всіх Українців думають ці власники заводів-пароплавів.
І якщо 900 грн в рік за гектар - це дуууже добра ціна.
А по 2 мішка борошна - при чому навіть не першого гатунку - не хочете? В рік!!! Знайомі так в селі отримують раз в рік восени - і мусять вдовольнятися тим, що дають. Без варіантів. Радійте "дикі тубільці"!
IP: 77.233.95.---Богдан Тейсар09.04.2016, 20:59
тобто виправдовуємо небажання продавати за безцінь приватний бізнес олігарха і президента, бо ж війна і криза, ніхто не купить за ринковою вартістю. але при цьому ті ж люди топлять за продаж землі поки вона дешево коштує.
IP: 79.139.95.---wed07.04.2016, 21:48
але звісно, що завжди знайдуться люди, що оплачуватимуть появу подібних псевдо-логічних опусів всяких гайдаїв - ніхто не проти ще раз купити в диких тубільців землю за безцінь, як о.Манхеттен за буси і ножі ціною 25 баксів...
а черговий гайдай з тубільців дуже радий на такій продажі Манхеттена заробити і собі (умовно) додаткове кільце в ніс

особливо тепер, коли к-сть ("дутих" чи "фіктивних") грошей в світі в понад 10 разів перевищує ціну існуючих мат. цінностей
IP: 79.139.95.---wed07.04.2016, 21:44
Sergiy Shavin:
Більшої дурниці, ніж пропаганда продажу головного державного багатства, в житті не зустрічав. Автор - невіглас і піарщик ідей Яценюка "нацарювати трошки і втекти". Продавати землю, як і будь-який обмежений ресурс не можна ні в якому разі. Продаватися має право на оренду даної ділянки у власника, яким має бути держава. Цей власник має контролювати її ефективне використання, щоб мати максимальний стабільний доход до бюджету від оренди, і мати можливість викупати у власників ті ділянки, які поки-що не є державною власністю. В умовах правової держави землю можна було б передати до пенсійного фонду і мати стабільну можливість сплачувати мінімальну пенсію всім пенсіонерам незалежно від інших надходжень до ПФ. Проте держава наша не правова на даний момент, тому до вирішення цієї проблеми землю просто не можна продавати.
+багато
IP: 95.132.129.---condor-106.04.2016, 10:33
Можно было бы спокойно обсуждать вопрос целесообразности продления моратория или его отмены, если бы существующий мораторий был действительно мораторием. Уважаемые, Вы не представляете, сколько земель вокруг Киева, городов-миллионников, областных центров и в привлекательных местах УЖЕ СМЕНИЛИ ЦЕЛЕВОЕ НАЗНАЧЕНИЕ, я уже не говорю о реальной смене собственников. Посмотрите любую рекламную газетку или торговую площадку в интернете - везде "продам земельный пай/участок" и все это с/х земли, которые так маниакально "защищают". Подоплёка с "защитой" земель напоминает мантры о размере коммунальных платежей в Европе, опять же со стыдливым замалчиванием доходов плательщиков ТАМ. Я бы согласился послушать, если бы завтра приняли закон, которым, для начала, императивно, "без суда и следствия" и всяких целесообразностей, возвращаются в государство земли вокруг озер, рек, в лесах и т.д. на которых тупо выстроены замки с несколькометровыми заборами, нависающими на берегами.
IP: 141.0.13.---jurius05.04.2016, 00:31
Гоша Смирнов:
Можно и нужно. И чем можно быстрее. Хватит, уже досиделись с гребаным социалистическим мораторием. Он существует лишь в интересах аграрных бонзов, но их мнение мало интересно.
IP: 178.93.32.---Олександр Гурба04.04.2016, 22:29
Ти квартиру приватизував задарма? Так. Ти квартиру продати можеш. по ринковій ціні? Так. Ти можеш на заставу квартири взяти кредит? Так. Але на твою квартиру йшли гроші всього народу і селянина також. Містяни одержали квартири селяни землю. То чому селянин не може розлоряжатись своєю землею. Чому мій тесть з тещею маючи 17.5 га прекрасного чорнозему не можуть продати землю купити квартиру в місті і хоч на старість ходити до теплого туалету і не думати в якій лісосмузі нарубати дров щоб не замерзнути взимку.Тільки тому що ти вважаєш його безмозгим бидлом що не може розпорядитись своєю власністю. Ви вже так обдерли того селянина ще й землю націоналізуйте. Чому ж селянин на Майдан не піде Йому треба корову доїти, поросят годувати.
IP: 213.111.87.---Василь Барвінок01.04.2016, 21:23
Не думаю, що скасування мораторію значно вплине на ціну оренди землі. В статті є єдиний аргумент на користь цього - власник ділянки зможе взяти кредит під заставу цієї ж ділянки та розпочати або обробляти її, або навіть інший бізнес і ця ділянка випаде з ринку оренди. Та мені здається, небагато буде таких власників, щоб значно скоротити пропозицію. Хоча звісно, рано чи пізно, мораторій має бути скасовано.
IP: 80.80.22.---Павло Пастушенко01.04.2016, 17:13
Тоді справедливо буде сказати селянам: так, шушера, поцарювали і досить, від сьогодні вся земля знову державна, а вам дуля з маком. Оце буде по чесному! Як у США
IP: 217.76.195.---Xuato01.04.2016, 15:35
А селяни може її ту землю створили? Чи може тільки селяни за неї воювали? Не треба демагогії! Земля і надра це власність, не Порошенка, не Яценюка, (які взагалі рота про землю не повинні розкривати, після здачі ворогу територій) не Коломойського це земля - народу. Також і запускати фабрики і заводи повинні, ті хто отримує не це владні повноваження: це перш за все ВР, яка формує законодавче поле для підприємництва, це Суд, який повинен захистити власника чи колектив від рекету, це правоохоронці, які повинні повернути вкрадене, це і Мінекономіки, яке повинно захищати Українських підприємців, і т.д. Таке враження, що голова і руки в українців виросли з дупи, вони не в змозі, ні комбайна виготовити, ні мисливської рушниці, ні меблів. Тільки і вміють красти і вивозити: кругляк, брухт, мідь до тих, хто за сировину заплатить. Також проаналізуйте скільки землі є в державній власності в США, Ізраїлі, Німеччині і т.д. і тоді дурні запитання зникнуть самі по собі.
IP: 130.180.211.---Sergiy Shavin01.04.2016, 14:47
Більшої дурниці, ніж пропаганда продажу головного державного багатства, в житті не зустрічав. Автор - невіглас і піарщик ідей Яценюка "нацарювати трошки і втекти". Продавати землю, як і будь-який обмежений ресурс не можна ні в якому разі. Продаватися має право на оренду даної ділянки у власника, яким має бути держава. Цей власник має контролювати її ефективне використання, щоб мати максимальний стабільний доход до бюджету від оренди, і мати можливість викупати у власників ті ділянки, які поки-що не є державною власністю. В умовах правової держави землю можна було б передати до пенсійного фонду і мати стабільну можливість сплачувати мінімальну пенсію всім пенсіонерам незалежно від інших надходжень до ПФ. Проте держава наша не правова на даний момент, тому до вирішення цієї проблеми землю просто не можна продавати.
IP: 46.211.70.---Taras Mykolaienko01.04.2016, 14:45
Чому автори не враховують економ факторів і маніпулюють цифрами? Яка урожайність пшениці - т з га, скільки сівозмін - 5, яка ціна експортної пшениці на ФОБ - 120-150-200 долл, в щалежності від ринку, яка ціна скупки у фермера - 1600 -2400 грн, тобто менше 100 долл за тону! Таким чином фермер ну ніяк не може отримати з гектара більше 300 долл доходу! А отже ніколи не зможе платити оренду вищу 30 долл на рік, так як йому з 300 долл треба повністю окупити посівну і зборку і ще отримати прибуток. Чому цінаскупки зерна така низька? - світу насичений європейською, канадською, австралійською та американською продукцією і вони продають сировину саме так дешево. Чому європейці, американці, австралійці можуть продавати зерно дешево? Думаєте у них дешевші технології і трактори? Ні, у них просто неймовірно величезні дотації від держави! Бюджет ЄС минулого року містив 57 млрд євро прямих дотацій селу, або в перерахунку - 400 євро на гектар! Уявляєте, ви виростили на 300 долл за що вам ще 400!
IP: 37.115.176.---220v01.04.2016, 14:16
Хто такі Easy Business і хто їх годує?

Трохи погуглив і скопіював з їхнього звіту "Дерегулюція в Україні" за 2015 рік для шановної публіки:

EasyBusiness висловлює безпосередню подяку Міжнародному фонду «Відродження», Посольству Королівства Норвегія в Україні, Німецькому агентству з міжнародної співпраці (GIZ) та Світовому Банку за суттєву підтримку протягом останнього року

Ось чиї інтереси вони будуть захищати
IP: 80.80.22.---Павло Пастушенко01.04.2016, 10:13
Xuato:
Спочатку зробіть щось путнє для України, наприклад, запустіть заводи, фабрики, а вже потім, років так через 50 можна поговорити і про землю. З фіолософією злодія майбутнє не збудують. Тож загребущі руки неодебілів геть від землі, або отримаєте громадянську війну![/QU

Це Ви зараз до кого зверталися? Хто має "запускати" заводи? Навіщо? Які саме заводи? Що вони мають виробляти?

А селяни - злодії, згоден, не дамо їм вкрасти нашу з Вами землю, еге ж...
IP: 91.225.121.---Xuato01.04.2016, 06:20
Спочатку зробіть щось путнє для України, наприклад, запустіть заводи, фабрики, а вже потім, років так через 50 можна поговорити і про землю. З фіолософією злодія майбутнє не збудують. Тож загребущі руки неодебілів геть від землі, або отримаєте громадянську війну!
IP: 69.159.117.---pylypivan01.04.2016, 03:25
Мораль статті - скасують мораторій та всі стануть мільйонерами.
IP: 141.228.106.---MPetrashev31.03.2016, 18:10
Павло Пастушенко:
Так, все-таки: ваш ответ на мой изначальный вопрос:
"Ваше пояснение почему сейчас банки не дают кредиты? ;)"

?