Украинская правда
Экономическая правда

Программа "Доступное жилье". для СБУ

Юрий Николов, "Наші гроші" — Среда, 5 сентября 2012, 10:53
Версия для печати Комментарии 3
Фото comments.ua

Покращення життя – доля небагатьох. Уряд однією рукою ледве знаходить мільярд на мегапроект для всієї України – "Доступне житло", а іншою – з легкістю витягає півмільярда на один будинок для СБУ.

"Наші Гроші" вчергове повертаються до теми цинізму можновладців. Складається враження, що урядові клеврети Януковича і дня не можуть прожити, аби не повісити макаронину на вуха власного народу.

Черговий привід подарував прем’єр-міністр Микола Азаров, який днями похизувався величчю уряду в контексті "Доступного житла".

"Вартість цієї програми для держави - 1 мільярд гривень, а державний бюджет на майбутній рік буде приблизно 500 млрд грн. Так у кого які є сумніви, що держава знайде 1 мільярд, аби реалізовувати цю програму?" - показав всю міць вертикалі влади і впевненість в завтрашньому дні Микола Янович.

Хвалитись поточними успіхами "Доступного житла" формальний лідер Партії регіонів не став. Проект заточений під бренд Віктора Януковича, якому передвиборчі фішки знадобляться лише за два роки. Тому активна фаза покращення житла для українців наступить не сьогодні.

А поточний стан справ в "Доступному житлі" наступний. За даними міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолія Близнюка, на 8 серпня програмою скористались 163 українці (з них 54 кияни) з усіх 10,4 тис бажаючих отримати кредити за цією програмою.

Нагадаємо, вона передбачає придбання житла в визначених урядом недобудованих будинках на умовах банківського кредиту, під 16% річних. Із них отримувач кредиту гасить 3%, решту 13% – уряд. У цьому і полягає функція влади: коштом всіх українців зменшити відсотки для тих, хто бере іпотечний кредит в рамках "Доступного житла". Ну, і розповісти про це всім телеканалам.

Отже Азаров обіцяє мільярд на наступний рік. Здавалося б, цифра вражаюча, в ній багато нулів. Однак це з якого боку подивитись.

Вже існуюча частина житлового комплексу на вул.Трутенка, 3

Напередодні Дня Незалежності департамент господарського забезпечення СБУ провів тендер на будівництво житлового комплексу по вул. Григорія Трутенка, 3 в Києві. Кілька секцій на 530 квартир там вже зведено (на фото) - будівництво раніше вела фірма "УМК" Володимира Контратенка, одного з активістів парті "Удар" Віталія Кличка. Зараз силами вже іншої компанії до кінця 2016 року збираються добудувати ще 820 квартир, а заодно – офісні площі, дитсадок, інженерні мережі та благоустрій території.

Угода по цьому тендеру ще не підписана, однак протокол розкриття пропозицій вже опубліковано. Із нього ми і дізнались, що найдешевша пропозиція від ТОВ "Будівельна компанія "Азур груп" коштує 390,40 млн грн. При цьому найбільш ймовірний переможець тендеру обіцяє будувати житло по 5 тисяч гривень – $625 – за квадратний метр.

Для тих, хто не розуміється на нерухомості, це мабуть шокуюча цифра. Будівельники вголос жаліються, що дешевше тисячі доларів за квадрат в Києві житла не буває.

Те ж саме "Азур груп" навесні цього року отримало підряд ціною 320 млн грн. на будівництво чотирьох 25-поверхових житлових будинків з соціальним житлом по вул.Милославська (Троєщина, Київ). Розрахунок показав, що в цьому випадку компанія будуватиме по 7,5 тис грн. або $940 за квадратний метр. Виходить, що"соціальне житло" для народу коштує майже вдвічі дорожче від житла для СБУ. Звісно за спецслужбу можна тільки порадіти, бо ж там працюють такі ж українці. Однак цифри надають привід для роздумів.

Так має виглядати житловий комплекс на момент здачі в 2016 році

По-перше. Учасники тендеру засвітили перед конкурсним комітетом СБУ ціну будівництва в Києві – 5 тисяч гривень, або $625 за квадратний метр. Це підтверджує дані одного з будівельників, який зізнався, що вартість будівництва в столиці "з урахуванням відкатів і хабарів чиновникам доходить до $600/кв. м". Виходить, що всі інші будівництва, які ведуться з розрахунку тисяча доларів за квадрат – це банальне крадійство в особливо крупних розмірах?

По-друге. СБУ отримає цілком пристойне і дуже дешеве житло. Цілком ймовірно, що згодом воно з’явиться на ринку за ринковими цінами. Хто отримає маржу, яка сягатиме майже половину ринкової вартості квартири? Якийсь офіцер СБУ, котрому начальство подарує квартиру за вислугу років, чи якийсь департамент, що розподілятиме житло? У кожному разі очевидно те, що це будівництво збагатить когось саме з СБУ.

По-третє. Навіть якщо вважати, що будівництво житла для спецслужби цілком виважений крок влади, яка не може турбуватись за всіх одразу, а почергово йде з "покращенням" від відомства до відомства, завважимо таку річ. Житло для СБУ будують коштом держбюджету, тобто на це по 10 гривень скидаються усі українці незалежно від їх думки про подібні витрати. Невже в Україні немає більш нагальних та кричущих проблем, ніж вирішення квартирного питання вартових режиму?

Відтак "Наші Гроші" зібрали докупи дані щодо придбання житла для органів влади цього літа, врахувавши і будинок для СБУ. Отримані дані ми порівняли з будівельними та ремонтними роботами, замовленими для шкіл всієї України також цього літа (з будівництвом чи ремонтом житла для пересічних українців годі й порівнювати, бо для народу на ці цілі замовлено робіт на рівні статистичної похибки). І ось що маємо.

"Літні" квартири для влади коштують 459 мільйонів гривень (вся таблиця нижче). Вісімдесят шкіл – 543 млн грн. Але ця перевага школярів над інтересами чиновників –фікція. Річ у тому, що замовлення на ремонт шкіл роздаються здебільшого під час літніх канікул. А квартири купують поза сезоном. Також ми не брали в розрахунок ремонт 16 шкіл-інтернатів вартістю 36 млн грн., бо ми також не враховували в покращенні житлових умов влади такий об’єкт як гостьовий будинок в карпатський резиденції "Синьогора" Віктора Януковича, чия добудова коштує понад 30 млн грн.

І, до речі, ми взагалі ніколи не бачили тендерів на купівлю квартир для вчителів. Чи то грошей на них бракує, чи може зарплата у них вже така висока, що можуть самі вирішувати свої проблеми…

Організація

Кількість квартир

Вартість, грн.

Служба безпеки України

820

390 400 600

Управління державної охорони України

н/д

26 990 000

Вищий адміністративний суд України

12

11 378 356

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

8

6 483 859

Державна казначейська служба України

11

5 167 033

ДТГО "Південно-Західна залізниця"

4

4 995 610

Управління Національного банку України в Донецькій області

7

3 380 970

Управління Національного банку України у Львівській області

6

2 696 306

Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області

2

1 512 836

Управління Національного банку України в Миколаївській області

4

1 398 466

Управління Національного банку України в Черкаській області

3

913 640

Фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міськради

2

758 500

Департамент охорони в АР Крим Управління державної охорони України

10

642 000

Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області

1

588 840

Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області

1

500 000

Старокостянтинівський районний відділ УМВС України в Хмельницькій області

2

478 500

Управління Національного банку України в Дніпропетровській області

1

418 000

ДТГО "Південно-Західна залізниця"

1

384 300

Шкарівська сільрада Білоцерківського району Київської області

1

350 000

Управління Національного банку України в Херсонській області

1

345 000

Великоплосківська сільрада Великомихайлівського району Одеської області

1

159 550

Всього

458 429 530

Оригінал публікації ви можете знайти тут.

powered by lun.ua

Комментарии — 3

eniram _ 05.09.2012 21:43
IP: 93.75.94.---
и фото устаревшее, еще 2008. Сейчас это уже 99% готовый дом http://www.4sezona.com.ua/
eniram _ 05.09.2012 21:39
IP: 93.75.94.---
Эти квартиры УЖЕ принадлежат сотням семей, которые купили за свои кровные по рыночной цене квадратные метры в доме на Трутенко,3. И уже который год мы не можем получить документы!!!
ЖК называется - 4 сезона. Вот офиц.сайт http://www.4sezona.com.ua Вот сайт горе-инвесторов - http://4-best.org/
И мы инвесторы узнаем из НОВОСТЕЙ о смене генподрядчика!!!
lomykamin _ 05.09.2012 20:09
IP: 176.8.91.---
Звісно ж, соціальної справедливості як і соціального житла не існує. Цікаво кому дадуть ці квартири. Чомусь у мене виникає підозра, вони потраплять у власність тим у кого такого житла вдосталь, бо вищі посадові особи у нас мають гроші і всім відомо звідки. Проте соціальне житло, необтяжене податками, хабарями, із залученням праці самих претендентів і їх грошей могло би існувати і бути доступним.


Также в разделе

Авторизация

Если вы новый читатель, пожалуйста, зарегистрируйтесь
Забыли пароль?
Вы можете войти под своим аккаунтом в социальных сетях:
Facebook   Twitter   Вконтакте