СПЕЦПРОЕКТ "Green Deal UA"
При поддержке Региональной газовой компании
"Зеленый" водород может сравниться в цене менее экологическим уже в 2023 году

"Зеленый" водород может сравниться в цене менее экологическим уже в 2023 году

Среда, 29 июля 2020, 17:06 -

За прогнозами аналітиків інвестиційного банку Morgan Stanley, у США "зелений" водень може зрівнятись в ціні з "сірим" вже в 2023 році. 

Про це повідомляє Recharge.

"Зелений" водень отримують в результаті електролізу води з використанням відновлювальної енергії. А "сірий" — отримують з викопного палива під дією високих температур і тиску. Якщо при цьому вловлювати вуглекислий газ, то такий водень називають "синім".

Зазначається, що справа полягає у падінні вартості електроенергії, що виробляється на основі відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

В межах "кращих в своєму класі" американських проектів ВДЕ, "зелений" водень навіть сьогодні можна отримувати по $1,53 за кг, що робить його конкурентоспроможним з "синім" воднем, який одержується з викопного палива (головним чином природного газу) з уловлюванням СО2, йдеться в аналітичній записці Morgan Stanley.

До 2023/24 років, при збереженні податкових відрахувань (tax credits), в таких регіонах, як Техас і Середній Захід, вартість вітрової енергії (LCOE) може впасти до 5-7 доларів США / МВт*год, вважають аналітики інвестбанку.

У аналітичній записці йдеться про те, що це зробило б зелений водень, вироблений за допомогою вітроенергетики, конкурентоспроможним з новими проектами з виробництва "сірого" "набагато швидше, ніж вважалося", з ціною приблизно $1 за кг.

Автори також зазначають, що ціна "зеленого" H2 "дуже чутлива" до вартості електроенергії. Її зниження на $2 за МВт*год знижує вартість водню на $0,10/кг.

Як відомо, США потенційно є одним з найбільших ринків зеленого водню. Сьогодні тут, як і скрізь у світі, домінує "сірий" водень, ціна на який становить близько $0,30 за кг, (не рахуючи капітальні витрати, необхідні для введення в експлуатацію нових потужностей).

Аналітики визнають, що падіння вартості "зеленого" водню залежить від зниження витрат на електролізери, субсидій на підтримку електролізу, а також від згаданого збереження податкового вирахування у вітроенергетиці (який є основною формою підтримки ВДЕ в США).

Подпишитесь на наши уведомления!