Отчет о реформах-2016: цифровые технологии ускоряют изменения

Отчет о реформах-2016: цифровые технологии ускоряют изменения

Почти 136 тыс чиновников впервые в истории Украины раскрыли свои доходы. Вряд ли такая прозрачность была бы возможной без цифровых технологий. (Укр.)
Среда, 8 февраля 2017, 12:51
секретарь Национального совета реформ, заместитель главы Администрации президента

Вже традиційно звіт Національної ради реформ пропонує зведену інформацію з переліком пріоритетних реформ, які продемонстрували різну динаміку у 2016 році.

Аналізуючи результати, я зробив висновок, що, додаючи сучасні інформаційні технології до плану будь-якої реформи, ми значно прискорюємо зміни.

Зробивши у 2016 році використання системи електронних закупівель ProZorro обов'язковим для всіх державних замовників, держава змогла вивільнити 9 млрд грн, які можуть бути спрямовані на нагальні потреби економіки чи оборони.

Більше того, завдяки інтеграції ProZorro з порталом фінансів E-Data, користувачі отримали можливість відстежувати оплати Казначейства за укладеними угодами.

Таким чином, завдяки електронному сервісу реформа закупівель запропонувала комплекс заходів, спрямованих на виявлення і попередження корупційних дій, а також забезпечила контроль за роботою державних структур.

Іншим прикладом застосування IT у реформуванні галузі став запуск електронного декларування восени 2016 року. Майже 136 тис відповідальних посадових осіб уперше в історії нашої держави розкрили свої статки. Навряд чи така безпрецедентна прозорість була б можливою без цифрових технологій.

Реформа адміністративних послуг — це не лише створення сучасних центрів. Мінекономіки запустило оновлену версію пілотного проекту Єдиного державного порталу надання адміністративних послуг. Уже доступні перші 15 електронних послуг з можливістю авторизації за допомогою електронного цифрового підпису.

Наприкінці 2016 року уряд затвердив дорожню карту і принципи першого етапу розвитку компоненту системи E-Health в Україні. Невдовзі МОЗ створить пілотний продукт для прозорої електронної системи охорони здоров'я. Очікується, що у 2017 році вона запрацює для підтримки реформи фінансування первинної ланки.

Попри величезний потенціал українського ІТ-сектору та розвиненість комерційного ринку цифрових послуг, держава все ще відстає від розвинутих країн. Проте у 2016 році були ухвалені рішення, які дозволять Україні зробити крок уперед.

Зокрема, перше читання пройшов законопроект про використання хмарних обчислень, який відкриє нашим державним установам шлях до користування найкращими світовими послугами зберігання та передавання даних.

Крім того, Верховна Рада усунула бар'єри для експорту послуг, завдяки чому спроститься робота українських IT-фахівців, які надають аутсорсингові послуги. Зроблені перші кроки в напрямку посилення позицій України у галузі кібербезпеки.

Застосування цифрових технологій може стати для України унікальним інгредієнтом прискорення реформ за напрямками, які демонстрували відставання.

Ми маємо для цього усі необхідні складові: висококласних фахівців, власні якісні розробки, а також репутацію перспективного ринку, що підтверджують численні інвестиції в український IT-сектор протягом останніх років.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

powered by lun.ua
Подпишитесь на наши уведомления!