Публікації

Юлія Тимошенко: газ із соломи і "пташині права" для бізнесу
Земля належатиме тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній. Річну орендну плату за землю буде законодавчо закріплено на рівні 10% її ринкової вартості. Всі акти на володіння присадибними ділянками будуть видані безоплатно протягом року.
Горілка стане водкою?
Один з найбільших вітчизняних гравців може отримати російську прописку. Звичайно, головне, щоб новий власник був ефективним і зберіг робочі місця. Прикро тільки те, що через жорстку акцизну політику держави під час кризи відомі українські бренди можуть стати закордонними.
Інфраструктурна пастка, або Чому Україна приречена
Кожен третій житловий будинок потребує капітального ремонту. В аварійному стані перебуває більше третини водопровідно-каналізаційних та теплових мереж, близько 30% теплопунктів. Сьогодні 90% енергоблоків ТЕС вичерпали свій розрахунковий ресурс роботи, а 51% перевершили прийнятий e світовій практиці ґраничний показник фізичної зношеності - 200 тисяч годин.
2009 рік: бездарність від траншу до траншу
В усіх країнах світу, включаючи США і ЄС, уряди "заливали" економіку коштами, щоб пережити кризу. Україні ж МВФ прописав грошовий "голод" і затягування поясів. А потім сталася дивовижа. У травні 2009 року МВФ зробив дещо непристойне: профінансував бюджет.
Нафтової війни не буде?
"Починаючи з цього року, Україна має каспійську сировину. Тому хай собі з'їдять свою нафту і закусять нею. Так само і Європа здатна, окрім окремих НПЗ, переорієнтуватися на інші джерела. Нам цього би дуже не хотілося, але це - реальність."
Україну "оцифрують" до 2015 року?
Якість зображення ефірного цифрового мовлення хороша, але кабельні оператори можуть піти далі: запровадити HDTV - телебачення високої чіткості. В ефірному варіанті такі речі зараз навіть не плануються. Коли кабельники зроблять це, на ринку почнеться жорстка конкуренція.
Юлія Тимошенко без відповідей: борги Ощадбанку за три роки і податок на розкіш
Я хочу відразу після президентських виборів повернутися до тієї можливості, щоб за будь-яке посягання на державну власність був найвищий термін покарання - довічне ув'язнення. І щоб можна було брати не після того, як з влади підуть, а коли при владі.
Індустріальний союз Донбасу: життя без коштів
За підсумками третього кварталу майже всі місцеві підприємства ІСД у збитках. Отже, "Індустріальний союз Донбасу" продовжує боротися за виживання, і близькість до влади допомагає йому у цьому.
Арсеній Яценюк: вождь без індіанців
Теза про націоналізацію високодохідних секторів промисловості не нова, але досить дивно чути її від Арсенія Яценюка, який позиціонує себе як адепт ринкової економіки. До слова, крім нього, такі ідеї традиційно пропагує Петро Симоненко.
Україна і Росія: сковані газовим ланцюгом?
Суть російської моделі в Україні - об'єднання видобутку, транспортування і дистрибуції у межах однієї компанії з подальшим встановленням контролю над нею. Для цього уже зараз під управління "Нафтогазу" переводяться роздрібні мережі, які перебувають в оренді облгазів.
Віктор Янукович: єдиний податок для села та скасування ПДВ на нафту
Ми повинні мати стратегію збільшення власного видобутку газу в Україні. І ця стратегія також повинна бути оприлюднена, а влада повинна звітувати, яким чином держава виконує ці стратегічні завдання. Потрібно мати різні джерела постачання України газом і за рахунок цього проводити державну тарифну політику.
Україна та Світовий банк: десятиліття втрачених можливостей
Через бездіяльність влади та безконтрольність за виконанням проекту з 195 мільйонів доларів позики за 2003-2008 роки використано лише 18 мільйонів доларів, або 9,2%. Безоплатна заміна земельних сертифікатів здебільшого була платною.
Пінчук схилив Кабмін до енергозбереження
Формально ввезення обладнання для заводу Віктора Пінчука цілком законне, але постанови уряду є потенційно корупційними. Звільнення від оподаткування цих товарів може призвести до втрати більш ніж 500 мільйонів гривень.
Віктор Янукович без відповідей: податковий популізм і відмова від націоналізації
Рекапіталізація банків - абсолютно корупційна схема. Рекапіталізація - це збільшення статутного капіталу установи. Уряд не просто купує будинок, він бере на себе відповідальність за борги цього банкрута. Таким чином, приватні борги якогось комерційного банку стають державними боргами.
"Надра Банк": замість депозитів гроші підуть до бюджету
Після того, як держава рекапіталізувала банки, Нацбанк монетизував частку ОВДП в їхньому капіталі. Більша частина цих грошей пішла не на виплату депозитів, а була переведена до бюджету. Така ж доля очікує рекапіталізацію "Родоводу", якщо туди будуть переведні депозити "Надр". Ні про яких вкладників там не йдеться...
Нові газові контракти: кріпосне право для України
Новому президенту доведеться приймати країну без штрафних санкцій з боку "Газпрому", але із загрозою постійного зростання їхнього розміру. Значить, переможцю перегонів доведеться ще дужче загравати з російським керівництвом. Про що вони говоритимуть?