Публікації

Абрамовичу не потрібен ІСД?
"Тимошенко, без сумніву, допомогла домовитися про інвестиції. Росія отримала під контроль бізнес-групу, яка впливає не тільки на економіку, але й на певний соціальний прошарок. Якби європейці зацікавилися нашими активами, було б краще".
Футбольний клуб: бізнес чи іграшка?
"Футболісти мусять показувати яскраву і видовищну гру, тоді ними зацікавляться і телеканали, і рекламні компанії, виросте дохід від продажу квитків та атрибутики. Якщо на трибунах сидять 500 чоловік, то такі клуби нікому не потрібні".
Підсумки-2009: металурги встають з колін
Більше 80% ринку залізорудної сировини контролює "Метінвест" Ріната Ахметова. ІСД, ММК ім. Ілліча та "Запоріжсталь", які своєї сировини не мають, домагалися від "Метінвеста" зниження цін. Керівник ММК ім. Ілліча Володимир Бойко уже висловився за створення нової структури.
Арсеній Яценюк: ліберал чи неосоціаліст?
Загалом Арсеній Яценюк надто захоплюється критикою економічної політики уряду. У більшості випадків він справедливо зауважує ті чи інші недоліки його роботи, проте без власних пропозицій ця критика не має сенсу.
Ярмарок передвиборчих ідей-2010: дефіцит пропозицій
Тимошенко надає перевагу вирішуванню економічних проблем у "ручному режимі", що неминуче тягне за собою корупційні дії. Діяльність урядів Януковича була більш системною, хоча також включала в себе корупційні схеми.
Енергозбереження: Україна проти зменшення викидів
Україна продемонструвала неконструктивну позицію на Копенгагенському самміті, під впливом підприємств, що заробляють на торгівлі кіотськими квотами. Не зважаючи на те, що Україна зараз є однією з найбільш енергонеефективних держав в світі.
Юлія Тимошенко: газ із соломи і "пташині права" для бізнесу
Земля належатиме тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній. Річну орендну плату за землю буде законодавчо закріплено на рівні 10% її ринкової вартості. Всі акти на володіння присадибними ділянками будуть видані безоплатно протягом року.
Горілка стане водкою?
Один з найбільших вітчизняних гравців може отримати російську прописку. Звичайно, головне, щоб новий власник був ефективним і зберіг робочі місця. Прикро тільки те, що через жорстку акцизну політику держави під час кризи відомі українські бренди можуть стати закордонними.
Інфраструктурна пастка, або Чому Україна приречена
Кожен третій житловий будинок потребує капітального ремонту. В аварійному стані перебуває більше третини водопровідно-каналізаційних та теплових мереж, близько 30% теплопунктів. Сьогодні 90% енергоблоків ТЕС вичерпали свій розрахунковий ресурс роботи, а 51% перевершили прийнятий e світовій практиці ґраничний показник фізичної зношеності - 200 тисяч годин.
2009 рік: бездарність від траншу до траншу
В усіх країнах світу, включаючи США і ЄС, уряди "заливали" економіку коштами, щоб пережити кризу. Україні ж МВФ прописав грошовий "голод" і затягування поясів. А потім сталася дивовижа. У травні 2009 року МВФ зробив дещо непристойне: профінансував бюджет.
Нафтової війни не буде?
"Починаючи з цього року, Україна має каспійську сировину. Тому хай собі з'їдять свою нафту і закусять нею. Так само і Європа здатна, окрім окремих НПЗ, переорієнтуватися на інші джерела. Нам цього би дуже не хотілося, але це - реальність."
Україну "оцифрують" до 2015 року?
Якість зображення ефірного цифрового мовлення хороша, але кабельні оператори можуть піти далі: запровадити HDTV - телебачення високої чіткості. В ефірному варіанті такі речі зараз навіть не плануються. Коли кабельники зроблять це, на ринку почнеться жорстка конкуренція.
Юлія Тимошенко без відповідей: борги Ощадбанку за три роки і податок на розкіш
Я хочу відразу після президентських виборів повернутися до тієї можливості, щоб за будь-яке посягання на державну власність був найвищий термін покарання - довічне ув'язнення. І щоб можна було брати не після того, як з влади підуть, а коли при владі.
Індустріальний союз Донбасу: життя без коштів
За підсумками третього кварталу майже всі місцеві підприємства ІСД у збитках. Отже, "Індустріальний союз Донбасу" продовжує боротися за виживання, і близькість до влади допомагає йому у цьому.
Арсеній Яценюк: вождь без індіанців
Теза про націоналізацію високодохідних секторів промисловості не нова, але досить дивно чути її від Арсенія Яценюка, який позиціонує себе як адепт ринкової економіки. До слова, крім нього, такі ідеї традиційно пропагує Петро Симоненко.
Україна і Росія: сковані газовим ланцюгом?
Суть російської моделі в Україні - об'єднання видобутку, транспортування і дистрибуції у межах однієї компанії з подальшим встановленням контролю над нею. Для цього уже зараз під управління "Нафтогазу" переводяться роздрібні мережі, які перебувають в оренді облгазів.