"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Публікації

Рубль допоможе Кремлю отримати "Нафтогаз"?
Скоріш за все, кредити у російських банків братиме "Нафтогаз". Це збільшить його фінансовий тягар. В одну чудову мить "Газпром" може викупити боргові зобов'язання НАКу перед російськими банками і фактично поглинути українську компанію.
Фасадна дерегуляція
Чого прагне влада? Виглядати як європейська держава чи справді просуватися до цивілізованих норм? Якщо перше, то все робиться правильно: уряд ініціював закон, який не містить жодного корисного поштовху для розвитку підприємництва.
Ахметов забрав бізнес Івченка?
"Боротьба йде за інформацію про те, хто чим володіє. Добре, що ми відходимо від реєстраторів, але суть та ж: хто володіє інформацією - той володіє світом. Ось чому йде така бійка за центральний депозитарій".
Виробництво: хистке відновлення
"Україна знову будує систему експорту, яка ґрунтується на сировині. Це зменшує рівень стабільності економіки і робить її схильною до зовнішніх криз. Така стратегія може виявитися фатальною у випадку посилення волатильності ринків".
Держмайно: що не вкраду, те орендую
Нарешті, закон дозволяє приватизувати державне підприємство, якщо орган, який керував ним до укладання договору оренди, не визначений. Тобто варто провести якусь чергову адміністративну реорганізацію - і державне майно в кишені.
Уряд націоналізує надмірно енергоємні заводи?
Також буде введене обов'язкове енергетичне маркування продукції. Навряд чи хтось буде добровільно маркувати котел або чайник як найбільш енергоємний у своєму класі. Оскільки штраф за недостовірне маркування дорівнюватиме вартості реалізованої продукції, буде простіше переобладнати виробництво.
Детінізація зарплат - боротьба з вітряками
Чиновникам навряд чи вдасться змусити громадян платити податки, якщо вони самі, отримуючи начебто лише зарплату службовців, витрачають шалені гроші на обіди в дорогих ресторанах, на придбання маєтків, яхт, "крутих" авто для себе, дітей, дружин і коханок.
Українська енергетика у пошуках ефективного власника
Виробляти нову стратегію приватизації можна двома шляхами: жити за старою програмою, продаючи заплановане і корегуючи документ, або визнати програму застарілою і зупинити приватизацію. Чи готова країна вибрати другий шлях?
Енергоощадливий Янукович
Послання Януковича "Модернізація України - наш стратегічний вибір" зіграло з президентом злий жарт. У ньому він постав не як модернізатор, а як президент індустріальної країни, який банально експлуатує існуючі ресурси.
Присяжнюк втрачає контроль над зерновими потоками?
Іншого суперника Присяжнюка - Слауту - співбесідник називає ідеологом митних заходів, які позбавляють аграрне міністерство важелів впливу на експорт. За його інформацією, радник президента навіть намагався влаштувати зустріч Януковича з фермерами, на якій мало постати питання про відставку міністра.
Україна готує три таблетки від "Газпрому"
Хоча в російській монополії кажуть, що Україна не звільниться від російської газової залежності, все ж стурбованість їй приховати важко. Москва не зацікавлена у появі на українському ринку західних компаній, адже внаслідок видобування ними українського газу Київ потребуватиме менше російського палива.
Влада запрошує в Україну російський рубль
Незважаючи на часте згадування терміна "національні валюти країн-учасниць СНД", мова йде про посилення позицій російського рубля. Мета - привчити до нього компанії і українців. Росія хоче впливати на економіку.
Золото як порятунок від нової кризи?
Мінус "золотих" депозитів такий же, як і класичних вкладів: під час кризи забрати "металевий" внесок буде так само складно, як і "паперовий". Навіть складніше, бо депозити в дорогоцінних металах не захищені Фондом гарантування вкладів.
Заступник глави НБУ: Ми стурбовані тим, що банки не кредитують
"Нацбанк пом'якшить обмеження на валютні позики?". "Це питання я коментувати не буду, але скажу, що ми працюємо над проектом закону "Про валютне регулювання". Ми його гаряче обговорюємо з депутатами. Думаю, якісь кроки з лібералізації у ньому будуть". (Рос.)
Україна: вперед, у пастку бідності
Якби влада хотіла боротися з бідністю, то треба було б думати про зайнятість, малий бізнес і мобільність населення. Поки ж вона намагається "відкупитися" маніпуляціями з мізерними стандартами якості життя - мінімальними зарплатами і пенсіями.
Пенсійна реформа як суміш міфів
Українська економіка ще далека від сталого зростання. Має місце високе приховане безробіття, особливо серед молоді. Почавши підвищення пенсійного віку, уряд обмежуватиме можливості працевлаштування молоді, що для бюджету може навіть гірше, ніж наявність поточного дефіциту Пенсійного фонду.