"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Публікації

Київ візьме в борг. Дорого
"Є люди, зацікавлені у зриві угоди, і є бажаючі поскаржитися анонімно самі на себе, щоб ставку підняли, бо "інше не можна". Потім угоду проведуть за підвищеною ставкою, і хтось отримає 1,6%. Найімовірніше, це будуть люди з Мінфіну".
Київ натисне на Кремль транзитом?
Наступного дня після зустрічі Януковича і Путіна російська преса повідомила, що Київ погодився здати трубу в обмін на дешевий газ. Доказів цьому нема. Адміністрація Януковича, готуючись до Дня Конституції, не знайшла часу відреагувати. ДОКУМЕНТ
ЖКГ: хто продавець і покупець?
Абсурдною є ситуація, коли ЖЕКи вимагають від власників квартир підписати індивідуальні угоди на обслуговування будинку. А що робити, коли із ста власників один відмовиться підписати такий договір, бо вважає якісь послуги зайвими чи не платить за них?
Чиновництво проти конкуренції
Адміністративні втручання у ринкові процеси, ручний розподіл товарів, довільні тарифи, суб'єктивні накази та дозволи виробникам і споживачам - дуже бажані бюрократам, бо вони є передумовами хабарництва.
Російський газ: ціна питання
Росія завжди враховує економічний фактор. Приклад Білорусії показує відсутність впливу показної лояльності на стратегічні економічні рішення Кремля. Він швидше прийме позицію сильного, ніж покірного. Начебто дешеві енергоносії для Білорусії, як виявилося, дорого коштують: все здали, а тепер доведеться ще й платити.
Сергій Тігіпко: я не кукла
"Я не знаю фактів продажу держпідприємств за заниженими цінами Ахметову чи Фірташу. Якщо це станеться, то це буде серйозною помилкою уряду. Великі підприємства мають продаватися стратегічним інвесторам, у яких є достатньо досвіду і коштів для розвитку активів." (Рос.)
"Укртелеком" гуртом і в роздріб
Можливість продажу мобільного бізнесу за високою ціною сумнівна - мережа Utel вимагає інвестицій. Вірогідність же того, що уряд збереже за її власником ексклюзивне право на надання послуг мобільного зв'язку в стандарті 3G, мізерна. Зате даний актив може зацікавити трьох операторів мобільного зв'язку.
Янукович віддячив Ставицькому за "Межигір'я"?
Оточення президента будує ще одну "вертикаль". Цього разу - в царині природних багатств. Можновладці вирішили підпорядкувати собі видачу дозволів на користування надрами, що знаменує ще один перерозподіл впливів у "сім'ї".
Греція заплатить за соціалізм майном
Незабаром в Європі може початися безпрецедентний розпродаж великого майна. Почнуть з Греції. Невдовзі там продадуть два порти, аеропорт, компанії з постачання води та газу, ATEbank, частину акцій залізниці та оборонні компанії.
Фірташу буде тепло. А Україні?
Європа купує газ, ніби завтра кінець світу. Найбільші споживачі російського палива ставлять рекорди із швидкості його закачування у сховища. Німеччина випереджає графік на 60 днів. А на скільки випереджає графік Україна? На нуль днів.
Арбузов висмоктує кров з економіки
За допомогою грошового голоду в 1996 році в Україні була зупинена гіперінфляція, а економічне зростання досягло дна. Восени 2008 року, вилучивши багато гривні з обігу, НБУ посилив фінансову кризу. Так може статися і цього разу.
Автобум чи мильна бульбашка?
На ринок прийшло молоде покоління покупців, яке вже не лояльне до ВАЗ. Винуваті в цьому і самі "тольятинці", які не дивують розмаїттям брендів, щороку на 3-4% підвищують ціни і не розвивають дистриб'юторську мережу.
Як подолати комунальний монополізм
Необхідно зобов'язати власників обленерго протягом одного-двох років розділити бізнес - генерацію, транспортування, продаж кінцевим споживачам електроенергії - і визначити, який з видів діяльності вони залишать собі, а який продадуть.
Замкнуте коло ІСД
"Якщо проект освоєння Чорнянського родовища придумали росіяни, тобто ВЕБ і уряд Росії, то, швидше за все, українцям таки доведеться поступитися співвласникам часткою акцій. Без власної сировини, з мільярдними боргами ІСД може збанкрутувати ще до зростання світових цін на метал".
Депутати розтягли ще 7 мільярдів
Ще 28 мільйонів гривень підуть на пенсії колишнім депутатам, 54 мільйони - на реконструкцію парку та палацу культури імені Петровського, 4 мільйони - на ремонт клубу в селі Тишківці. Тобто майже кожен депутат від Партії регіонів "вибив" кілька мільйонів на ремонт парку біля свого будинку або дороги на дачу.
Уряд занапастив державне газовидобування
Навряд чи бюджет може собі дозволити вкласти 2,4 мільярда гривень у видобуток. НАК постійно кредитується у держбанків, фактично з держбюджету, для розрахунків за російський газ, який постійно дорожчає. Особливо якщо держкомпанія "Чорноморнафтогаз" купує бурову платформу за 400 мільйонів доларів при ціні виробника 250 мільйонів доларів.