Публікації

В країні залишаться одні пенсіонери
Виробники товарів орієнтуватимуться не на молодь, а на літніх споживачів. Мобільні телефони, меблі, посуд, авто - все буде спрямовано на задоволення потреб пенсіонерів. В Україні запанує економіка старості.
"Тройка Діалог": Україна може нагодувати Азію
Державна модель Сінгапура побудована на тому, що в центрі політики - бізнесмен, а чиновники - на другому рівні. Досвід взаємодії між бізнесом і державою тут один з найпрогресивніших у світі. Він не прив'язаний до традицій, і Україна може ним скористатися.
Корупційні держзакупівлі переведуть в інтернет?
Документ передбачає проведення держзакупівель на електронних майданчиках в інтернеті в режимі реального часу з використанням електронного документообігу і цифрового підпису. Обидві сторони угоди процесу контактуватимуть лише через електронну платформу, яка забезпечуватиме їх анонімність.
Кіоски: назад у дев'яності
Ларьок у гарному місці приносить 3 тисячі гривень на день, тож легко покриває затрати на хабарі - звичайно, за рахунок споживача. Цим і пояснюється маніакальне бажання торговців тіснитися біля метро, створюючи небезпеку для людей і машин.
Україна нагодує німців і французів?
"Угода про зону вільної торгівлі може не стати панацеєю для українського села. Для ефективного експорту продовольства до Європи, навіть за умови вільної торгівлі, потрібна державна підтримка, але про це зараз ніхто не думає".
Примара життя за чужий рахунок
Японія - третя у світі за обсягом золотовалютних резервів і друга за рівнем доходів на одного жителя. Чому ж країна посеред океану, на краю світу, наодинці із стихією, без жодних природних ресурсів розвивається і багатіє, а найбагатша за людським і природнім потенціалом Україна жебракує по світу?
Мільярдери просять пільг
В уряді усвідомлюють, що приватизація Запорізького заводу феросплавів не може вважатися успішною, а тому не виключений варіант ревізії інвестиційних зобов'язань. Більше того, держава може ініціювати повернення заводу в держвласність.
Україну врятує крах "Нафтогазу"
Після заяв про ліквідацію "Нафтогазу" росіяни запанікували. Відбулася блискавична реакція. Янукович, якого ще влітку не хотіли бачити, став бажаним гостем, з'явилася призабута позірна дружелюбність. Його взялися "обробляти" аж удвох.
Чи збудує Янукович газовий термінал
"Спочатку тема будівництва термінала була лише засобом тиску на Москву в торгах про ціну на газ, тож після підписання Харківських угод із стодоларовою знижкою про проект забули. Нині ж термінал почав набувати реального змісту".
На порозі нового фінансового харакірі
Виходить так: Україна експортує людей, щоб імпортувати товари. Замість того, щоб імпортувати капітали і з їх допомогою виробляти та експортувати товари. Така економіка зменшує націю і скорочує вік державі, сприяючи розквіту заморських країн.
Парламентський тиждень: бюджет, штурм і ляпас
Завершився тиждень феєричним ляпасом Литвина Кабмінові. В урядовій ложі такого ніхто не чекав. Мотивація нервового вчинку голови Верховної ради, кажуть обізнані люди, лежить у площинні нестерпного бажання "регіоналів" отримати крісло спікера.
Макроекономіка чи макродефектономіка
"Нафтогаз" заліз у борги і став банкрутом: газ за такими цінами продати було неможливо, і компанія почала працювати у збиток. Уряд сховав голову у пісок: збільшив статутний капітал банкрута за рахунок державних позик, і той ці гроші витрачав на погашення збитків.
Валюта за паспортом як символ тоталітаризму?
"Нацбанк каже, що намагається контролювати тих, хто часто міняє гроші, але ж ці люди не дурні. Візьмуть десять бомжів і провернуть необхідну операцію. Наступного разу візьмуть інших людей для обміну".
Паспорт: п'ять ідей для уряду
Якщо абонент погано відгукнеться по телефону про уряд, можна дізнатися, хто ця людина, і допомогти їй. Таку людину можна викликати в прокуратуру, СБУ або надіслати вночі додому загін УБОЗ, щоб поцікавитися, чи задоволений громадянин цінами на послуги зв'язку.
Зона вільної торгівлі: з м'ясом і без роботи
Інший мінус у тому, що після лібералізації візового режиму багато українців шукатимуть роботу в Євросоюзі. Правда, це мінус, скоріш за все, для держави. Для пересічних громадян робота за кордоном з більшою платнею, ніж на Батьківщині, буде плюсом.
"Спрощенка": бої без правил
Ситуація з податковим законодавством нагадує гру в карти на гроші. За столом - бізнесмен і влада. Чиновник може як завгодно змінювати правила, тому він ніколи не програє, а його прибуток росте. Бізнесмен змушений або грати, поки не втратить все, або встати з-за столика.