Публікації

На порозі нового фінансового харакірі
Виходить так: Україна експортує людей, щоб імпортувати товари. Замість того, щоб імпортувати капітали і з їх допомогою виробляти та експортувати товари. Така економіка зменшує націю і скорочує вік державі, сприяючи розквіту заморських країн.
Парламентський тиждень: бюджет, штурм і ляпас
Завершився тиждень феєричним ляпасом Литвина Кабмінові. В урядовій ложі такого ніхто не чекав. Мотивація нервового вчинку голови Верховної ради, кажуть обізнані люди, лежить у площинні нестерпного бажання "регіоналів" отримати крісло спікера.
Макроекономіка чи макродефектономіка
"Нафтогаз" заліз у борги і став банкрутом: газ за такими цінами продати було неможливо, і компанія почала працювати у збиток. Уряд сховав голову у пісок: збільшив статутний капітал банкрута за рахунок державних позик, і той ці гроші витрачав на погашення збитків.
Валюта за паспортом як символ тоталітаризму?
"Нацбанк каже, що намагається контролювати тих, хто часто міняє гроші, але ж ці люди не дурні. Візьмуть десять бомжів і провернуть необхідну операцію. Наступного разу візьмуть інших людей для обміну".
Паспорт: п'ять ідей для уряду
Якщо абонент погано відгукнеться по телефону про уряд, можна дізнатися, хто ця людина, і допомогти їй. Таку людину можна викликати в прокуратуру, СБУ або надіслати вночі додому загін УБОЗ, щоб поцікавитися, чи задоволений громадянин цінами на послуги зв'язку.
Зона вільної торгівлі: з м'ясом і без роботи
Інший мінус у тому, що після лібералізації візового режиму багато українців шукатимуть роботу в Євросоюзі. Правда, це мінус, скоріш за все, для держави. Для пересічних громадян робота за кордоном з більшою платнею, ніж на Батьківщині, буде плюсом.
"Спрощенка": бої без правил
Ситуація з податковим законодавством нагадує гру в карти на гроші. За столом - бізнесмен і влада. Чиновник може як завгодно змінювати правила, тому він ніколи не програє, а його прибуток росте. Бізнесмен змушений або грати, поки не втратить все, або встати з-за столика.
На танку проти економіки
У 1980-ті роки генеральний секретар ЦК КПРС Юрій Андропов каральними шляхами боровся за дисципліну та підвищення продуктивності праці. Це була одна з перших спроб силового вирішення економічних проблем. Цим шляхом пішов і Тігіпко.
Потопаючі на шиї рятівників
Представники НПЗ запевняють, що в разі введення імпортних мит вартість вітчизняного пального не підвищиться. Їх опоненти стверджують, що з появою мит на ринку будуть сприятливі умови для розхитування цінової "гойдалки", тоді як зараз переробники мусять дотримуватись імпортного паритету.
Парламент встановить День лихваря?
Неможливість стягувати побори не давала спокою деяким професійним кредиторам. І ось вихід знайдено: постанова НБУ буде подолана законом! Це відкриває банкам широку дорогу для "легітимного" стягнення з позичальників плати ні за що.
Державні шахти: концесія замість приватизації
"Прийняття закону про концесію означає, що влада використовує контрольовану парламентську більшість для реалізації плану прихованої приватизації об'єктів ПЕК. Новий курс реформ вуглепрому має на меті перерозподіл сфер впливу або зміцнення позицій існуючих фінансово-промислових груп".
Енергокомпанії продадуть разом з вугіллям
Одним з ласих об'єктів для "Дтек" і "Привату" є "Дніпрообленерго". На "Закарпаттяобленерго" задивляються Суркіси і Коломойський, але можлива участь нового гравця. У конкурсі може взяти участь американська AES, яка володіє пакетами "Київобленерго" і "Рівнеобленерго".
Банки продаватимуть валюту за паспортом?
"Це прямий шлях до появи чорного ринку: з міняйлами та липовими паспортами. Люди і так скуповують долари, так ще й спеціально посилюють паніку. Буде, як в Білорусі: у банку - 8,05 гривні за долар, у бариги - 8,3".
Транзитні нафтові авантюри
Головна причина наполегливого бажання Міненерговугілля привернути увагу керівництва держави і всього суспільства до експерименту з каспійською нафтою лежить на поверхні і має газове коріння. Газові переговори, які більше року провадило відомство, не принесли позитивних результатів.
Нацбанк стане головним покупцем боргів уряду?
НБУ почав повертати у банківську систему гроші. Поки що не підтверджується версія про те, що регулятор ховав гривню, аби утримати курс долара. Іншими словами, гривневий ресурс у банківській системі з'явився, не вплинувши на курсову стабільність.
Автобум зупинить лише слабка гривня?
"Крім ажіотажу, спровокованого загрозою збільшення мита, ринок зростає завдяки двом чинникам: збільшенню доходів населення і поліпшенню умов кредитування. Внаслідок цього обсяги продажів легкових авто в Україні зростуть на 25% в 2011 році і ще на 20% - у 2012 році".