Публікації

Пенсійна та пільгова реформи провалені. Що далі?
Повернення знецінених вкладів – далеко не перша передвиборча ідея урядовців. До цього вже був законопроект про оподаткування багатства. Сергій Тігіпко дав чимало прес-конференцій на цю тему. І ось пройшло чотири місяці, а "віз і нині там" – законопроект до цього часу навіть не внесений для розгляду до Верховної Ради України.
Нацбанк заборонить девальвацію
Формула, за якою ви визначаєте майбутній курс, повинна бути об'єктивною і правильно обрахованою. А супер "експерти" НБУ скажуть, що рахувати ви не вмієте, і взагалі підриваєте національну безпеку. Напевно, вони ще створять список експертів, яким дозволять говорити, а іншим просто накажуть мовчати.
ФДМ не прийшов на власний конкурс
Приватизація енергетичних компаній дала збій - вперше у списку претендентів не було Ріната Ахметова і вперше продавець проігнорував покупців.
Проект газового договору: акції в обмін на трубу. Документ
Проект договору між Росією та Україною передбачає створення двох СП. Перше має отримати у власність ГТС України. Другому СП плануєтся передати "виняткові" права на продаж газу внутрішнім споживачам, а також на диспетчерські функції з його розподілу.
Приховані загрози нової енергетичної політики
Деклароване владою залучення інвесторів у вугільну галузь у нашій країні на ділі сьогодні означає передачу найбільших вуглевидобувних підприємств наперед визначеній провладній ФПГ на особливих умовах.
Була війна за нафту, тепер буде війна за...
Президент Таджикистану, піклуючись чи то про інтереси свого 7-мільйонного населення (для порівняння: в Узбекистані живе 28 мільйонів осіб), чи то про власну кишеню, перетворив греблю в інвестицію зі стратегічним значенням. Її будівництво підтримують всі політичні сили країни, а жителі бачать в ній можливість вразити узбеків. (рос.)
Повна SOPA або Цифровий маккартизм
Вона відключилася. Англійська Wikipedia 18 січня відключила себе на знак протесту проти проекту закону США, яким повноваження правоохоронних органів і власників авторських прав розширюються безмежно - вони зможуть без суду і слідства заблокувати будь-який сайт або провайдера, які нібито сприяють розкраданню контенту.
Групі Льовочкіна-Фірташа віддали бюджет
Валерій Хорошковский очолив Міністерство фінансів замість Федора Ярошенка, який пішов "за власним бажанням". Сьогодні ж Хорошковського звільнено з посади голови СБУ.
Інвестиції по-українськи: влада - бюджет - офшор - приватизація - "Форбс"
Компанії на Кіпрі чи яких-небудь Віргінських островах має кожен поважаючий себе олігарх. Номінально кіпріоти часто володіють в Україні найбільшими підприємствами. Про це знає офіційна влада, однак нічого з цим не робить. Очевидно, сама ж і користується.
Китайські мільярди за арабську нафту
"Чи принесла арабська весна Китаю якісь плюси?". "Якраз навпаки. Революція завдала удару по економіці близькосхідних держав і, відповідно, по їх товарообігу з Азією. Для Китаю це мало і політичні наслідки. Виявилося, що диктатура може бути в одну мить повалена громадянами". (рос.)
Імпортне паливо поки залишиться на АЗС
В новому році побачимо нові спроби обмежити імпорт нафтопродуктів за допомогою нових інструментів. Не можна виключати, що українські нафтопереробники за допомогою Міненерговугілля можуть ініціювати нове розслідування.
Перспективи розвитку під сумнівом
Уряд за 2011 рік не зробив нічого в плані боротьби з корупцією. Навпаки, корпоративне рейдерство розквітло пишним цвітом. Під ударом виявився cередній і малий бізнес; несолодко доводиться і великим компаніям, чиї власники не мають щастя входити до правлячої еліти.
Group DF є власником деяких підприємств, але це не монополія
Ця публікація є офіційною реакцією АМКУ на статтю "Економічної правди" - "Фірташ є власником усієї хімії, але це не монополія".
Янукович дозволив бензину подорожчати
Арифметика паливного ринку досить проста – кожен євро підвищення акцизу виливається в додаткову копійку на вартості пального на стелі. Тобто індексація акцизів має призвести до збільшення ціни на бензин на 16 коп/л, дизельне пальне на 4 коп/л та зріджений газ – 3 коп/л. Однак подорожчання може виявитися більшим.
Фірташ є власником усієї хімії, але це не монополія
Він сконцентрував 4 з 6 виробників азотних добрив в Україні, а це 100% виробництва аміачної селітри та більше 50% виробництва аміаку та карбаміду. Також олігарх через менеджмент контролює титанову галузь. Окрім того, Фірташу належить більш як 20 облгазів у країні.
KIA випустив конкурента Honda Accord
Корейці явно прагнуть відібрати частину ринку в японських автовиробників. Причому, між Hyundai і KIA існує поділ праці. Тільки сліпий не помітить, що нова Hyundai Sonata дуже схожа на Toyota Camry. А ось Optima, судячи з динамічних форм та внутрішнього "фаршу", повинна залучити частину шанувальників Honda Accord.