Публікації

Саудівська Аравія знову випередила Росію за видобутком нафти
Наземні родовища вичерпуються, а шельфові навряд чи вступлять в дію до 2020 року. Кремлю буде важко утримувати видобуток на рівні 10 мільйонів барелів на день, не кажучи про те, щоб поступово збільшувати його протягом наступного десятиліття (рос.)
А чи надійні інвестиції в латиноамериканські країни?
Дії, подібні тим, які зробила президент Аргентини Крістіна Фернандес відносно компанії YPF, відлякують іноземний капітал. Загальний обсяг інвестицій в країни Латинської Америки зріс в 2011 році на 31%, однак у випадку Аргентини він збільшився лише на 3% (рос.)
Чому в Україні дорогі кредити
Зазвичай і "відмовники", і банки використовують рішення судів. Так, за позовом останніх суд припинив спроби позичальників розірвати кредитні угоди через істотну зміну обставин. Він вказав, що боржники могли прогнозувати світову кризу і зміну курсу валют, а також могли отримати позику у гривні.
Прокризовий бюджет, або Гроші на вітер
Владі закортіло на бюджетні гроші збудувати стадіони, готелі та аеропорти, хоча джерелом капіталовкладень повинні були б стати приватні фонди. Для чиновників це не проблема. Вони як приватні власники державних банків і корпорацій відібрали у них прибутки і направити на цілі, потрібні владному клану.
Steve Blank: Золотий вік Кремнієвої долини вже скінчився
Якби у мене був вибір інвестувати в революційні ліки для боротьби з раком, з яких я не зможу отримувати прибуток протягом 10 років в кращому випадку, або ж у соціальну мережу, яка виросте за два роки, як ви думаєте, що б я обрав? (рос.)
Як росіянин заробив $4,4 млрд на IPO Facebook
Росіянин Юрій Мільнер, який очолював Mail.ru, готується зірвати банк завдяки Facebook. Найбільше IPO в історії інтернету повинне принести його фонду Digital Sky Technologies Global кругленьку суму в $ 4,6 млрд. Початкове вкладення склало $ 200 млн (рос.)
На підвищенні мит зароблять депутати?
Треба прямо говорити, що наповнювати бюджет народні обранці мають намір з кишень простих громадян. Підвищення цін на імпорт і на продукцію, вироблену в Україні, в результаті прийняття запропонованих змін неминуче.
Хто отримає порти: Ахметов чи "сім'я"
Вступ "сімейних" на територію Ахметова за частиною портових активів може свідчити про серйозний конфлікт інтересів, який підсилює і без того відчутну напруженість між цими фігурами і не обіцяє нічого хорошого для самих портів.
Бойко залишив пальне дорогим
Коли нафта у світі дорожчала, бензин та дизель зростали у ціні. Зараз нафта дешевшає, проте падіння цін очікувати не варто. Так вирішили нафтотрейдери, рішення яких виконує Міненерго.
Газовий ринок: боротьба за $13 мільярдів
Все, що робиться для скорочення імпорту російського газу, може завершитися нічим. Принаймні, боротьба буде серйозна, на кону - мільярди. Чим далі Київ йтиме вперед, тим більше буде спокус обміняти всі досягнення на чергову знижку на російський газ.
Скоро людству знадобиться дві планети
Якби всі люди були американцями, то згідно з моделлю "екологічного сліду" знадобилося б чотири планети. Для досягнення німецького рівня добробуту потрібно приблизно 2,5 планети.
Маркіян Лубківський: ми робимо перфоманс
В іноземних уболівальників був страх перед невідомістю. Дуже важливо було довести інформацію про житло в Україні, причому англійською. Мені один чиновник заявив: "Так у нас полно квартир, пусть приезжают и размещаются". Я його питаю: "А як вони про це прочитають?". "Там же написано: "Сдам квартиру", - каже він.
Хто заробляє на Євро-2012? Львівські мільярди
Модель, уточнив депутат, була така: якщо компанія хоче виконувати замовлення за субпідрядом, вона повинна удвічі завищити кошторис. Оплатити з цього кошторису реальні затрати і свою рентабельність, а іншу половину в кейсі віддати людині "Х".
Хайнань - рай для китайських мільярдерів
В цьому році з 5 по 8 квітня тут продали близько двох десятків яхт і стільки ж приватних літаків, а також цілу колекцію автомобілів і телефонів преміум-класу (один з них коштував удвічі більше, ніж купе Mercedes), не кажучи вже про колекцію коштовностей, які гідні церемонії вручення "Оскарів" (рос.)
Чому не продається АН-148
Виробництво українських літаків ніяк не може вийти на серійний рівень. Станом на березень 2012 року, вироблено лише 17 літаків Ан-148. Головна перепона – їх не хочуть купувати на існуючих умовах.
Український бізнес "мігрує" на Захід
Підприємці шукають нову батьківщину для свого бізнесу, адже закордоном неможливо перевірити сервер чи закрити сайт без рішення суду. З’явилася реклама в центральних ЗМІ про надійність розміщення сайтів на серверах, які фізично розташовані за межами України.