Як змінювалася ціна на російський газ. Хроніка злетів і падінь

Як змінювалася ціна на російський газ. Хроніка злетів і падінь

Понеділок, 26 жовтня 2015, 14:05 -
Наприкінці минулого тижня агентство Bloomberg повідомило, що ціна на російський газ для Європи сягне 11-річного мінімуму. "Економічна правда" пропонує подивитися на те, як змінювалася ціна на російський газ для України та Європи за останні 5-10 років.

Наприкінці минулого тижня агентство Bloomberg  повідомило, що ціна на російський газ для Європи сягне 11-річного мінімуму.

За даними агентства, "Газпром" попередньо заклав у бюджет на 2016 рік ціни на газ для європейських споживачів у розмірі 200 за тисячу куб м. Це стане мінімальною ціною для регіону, що включає Туреччину і Європу без Прибалтики.

Для порівняння: в 2015 році в середньому газ "Газпрому" для Європи коштував 238 доларів за тисячу куб м, у 2014 році – 349 доларів.

Ціни на сировину "Газпрому", який на третину закриває потреба Європи в газі і отримує з цього ринку 40% свого прибутку, падають у зв'язку з тим, що більшість контрактів прив'язані до ціни на нафту з лагом шість-дев'ять місяців. Як відомо, нафта сорту Brent втратила в ціні 16% цього року і 48% в минулому.

Крім того, Європа намагається диверсифікувати свій енергоринок і, зокрема, веде переговори із США про постачання зрідженого газу.

Логічно, що ціни на російський газ для України теж мали б бути знижені.

За останньою інформацією, середньорічна ціна російського газу в 2016 році для Києва прогнозується на рівні 146,5 долара за тисячу куб м. Відповідна цифра міститься у розрахунках надходжень до федерального бюджету Росії.

Хоча деякі інші країни пострадянського простору сплачують ще менше "Газпрому". Тій же самій Вірменії російський газ коштує 165 доларів. Білорусії – близько 130 доларів.

"Економічна правда" пропонує подивитися на те, як змінювалася ціна на російський газ для України та Європи за останні 5-10 років.

У середині 2000 років Україна була найбільшим клієнтом "Газпрому". Альтернативи українського ринку у "Газпрому" немає, плани експорту в Китай поки не реалізовані, а європейські споживачі намагаються знизити свою залежність від російського постачальника.

Підпишіться на наші повідомлення!