"Нафтогаз" будує сховища, щоб було менше боргів

"Нафтогаз" будує сховища, щоб було менше боргів

Середа, 17 грудня 2008, 15:06 -
Керівництво НАК "Нафтогаз" не приховувало, що вводячи в експлуатацію компресорну станцію "Бобровницька", сподівається на "зміцнення іміджу надійного партнера". Тим часом, у Москві Олег Дубина вів переговори з "Газпромом".

Урочиста частина відкриття компресорної станції "Бобровницька" (с. Мрин, Чернігівська обл.), якщо коротко, намагалася показати, що українська газотранспортна мережа - не така вже й погана. Для цього високоповажні гості виголошували промови та вручали грамоти.

Заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявив, що введення в експлуатацію КС "Бобровницька" дозволить збільшити оптові закачування та відбір газу в Червонопартизанському підземному сховищі до 1,6-1,8 мільярдів кубометрів.

Він також повідомив, що "Бобровницька" може працювати у режимі закачки-відбору газу з підземного сховища або на магістральному газопроводі Тула - Шостка - Київ.

І, мовляв, "хто б що не казав", наша газотранспортна система працює добре. Мовляв, за всю історію експортних і транзитних поставок газу (понад 50 років) жодного разу не було зриву.

Говорив про постійну реконструкцію технічного обладнання на виробничих ділянках "із впровадженням енергозберігаючих технологій".

Вадим Чупрун підкреслив, що обладнання на станції на 80% вітчизняне - сумського науково-виробничого об'єднання ім. Фрунзе та миколаївського підприємства "Зоря".

"Я впевнений, що завдяки нашій праці Україна і надалі залишатиметься надійним та передбачуваним діловим партнером у справі енергетичного забезпечення усього європейського континенту", - додав він.

Перед трибуною зібрався натовп з робітників станції та їх родин. Усього, як довідався кореспондент "Економічної правди", на ній працює близько 300 осіб.

Грамоти "з невеличкою грошовою нагородою" вручали працівникам дочірніх компаній "Укртрансгаз", "Укргазенергосервісу", "Київтрансгазу", Мринського виробничого управління підземного зберігання газу тощо.

При чому вручали нагороди як представники "Нафтогазу", так і облдержадміністрації, облради, райради.

За нагородами люди виходили як у хутряних шапках та дублянках - керівний склад, так і у спецівках.

На обличчях більшості присутніх можна було прочитати бажання швидше піти до якогось приміщення. Сонце, якому так раділо керівництво (мовляв, гарно виглядає станція у його променях), зігріти не могло. Так само, як і поцілунки у щоки, якими супроводжувала вручення відзнак голова чернігівської облради Наталія Романова.

Нарешті, посадовці урочисто перерізали стрічки. Керівництво станції повело показувати високоповажним гостям її безпосередньо. Натовп пішов за ним услід, проте, вже біля будівлі з пунктом управління станцією якось швидко "розсмоктався". Видно, вирішив-таки врятуватися від холоду.

Заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун урочисто відкриває газосховище

Тільки Вадиму Чупруну не пощастило: журналісти з операторами забажали, аби прес-конференцію провели на вулиці. Відповідаючи на запитання, заступник голови правління "Нафтогазу" на морозі переминався з ноги на ногу, похитувався, очі в нього сльозилися, проте шапку він з голови зняв - напевно, вирішив, що у кадрі так виглядатиме краще.

"Це ще одне підтвердження тому, що є системна робота щодо модернізації", - повторював він.

Журналіст з російського телеканалу вирішив "зіпсувати святковий настрій" питанням щодо переговорів з "Газпромом" - мовляв, чи не стане новорічна ніч для України неприємною.

"Ми за вересень уже закінчуємо виплати боргів, жовтень - до кінця тижня завершимо", - сказав Вадим Чупрун.

"Чи вийде до нового року за всі борги розрахуватися?" - не вгамовувався російський журналіст.

"Будемо сподіватися, що вдасться", - запевнив представник "Нафтогазу". Мовляв, використовуються всі можливі джерела фінансів, тому імовірність погашення боргу висока.

"У першу чергу нам треба забезпечити розрахунок за щоденне вживання газу - близько 250 мільйонів кубометрів щодня вживається. Борги - близько 1,2 мільярда гривень по "тепловиках" за 2008 рік. Якщо ми досягнемо системного розрахунку за ту заборгованість (графіки не виконуються), це стане першим джерелом оплати за імпортований газ. Крім того, звісно, кредити. Поки в нас є впевненість у тому, що ми повністю розрахуємося", - сказав він.

"Головне, що жодна зі сторін не проти цих переговорів, вони ведуться постійно. Нас із задоволенням приймають у "Газпромі", з нами розмовляють, нам пропонують, ми своє пропонуємо, в кожного своя позиція. Ми повинні розрахуватися і ми це робимо щогодини і паралельно ведемо переговори на перспективу - 2009 рік і довгостроковий контракт, який ми намагаємося підписати з нашим постачальником", - намагався виглядати оптимістом Чупрун.

Щодо ідеї розрахуватися за спожитий газ за рахунок авансової плати за транзит російського газу наступного року, заступник голови правління "Нафтогазу" заявив, що компанія категорично проти таких заходів.

"Це крайня міра. Ставка за транзит на сьогодні - 1,72. А таким чином ми закриваємо дорогу, аби підняти її, чи якось домовитися в залежності від ціни газу, яка буде в нас... Ці складові пов'язані між собою - ціна газу і транзит. Третя складова - ціна газу, який піде в Європу. Підняти ставку до такої межі, а потім звалять усю вину на Україну, що, мовляв, підняла ставку транзиту, і тому в вас ціна на газ збільшилася", - пояснив він.

"Ми можемо віддати комунальників", - пожартував він щодо іншої пропозиції "Газпрому" - збільшення лімітів обсягів, які будуть постачатися напряму українським підприємствам.

І додав уже серйозно: "Будь яку пропозицію ми сприймаємо, сидимо за столом переговорів і знаходимо ту межу наближення, де ми могли б вирішити усі проблеми і знайти золоту середину, яка була б і в наших національних інтересах, і в корпоративних інтересах "Газпрому".

За його словами, Центральноазіатські держави (Туркменія, Узбекистан, Казахстан) вимагають вийти на середньозважену європейську ціну.

"Але ж ми теж вміємо рахувати. Ціна, яка зараз є у Європі, і яка вона є за договорами на наступний рік, динаміка... Допоки не вирішиться питання щодо ціни на центральноазійський газ, відповіді не буде. Якщо ця ціна буде висока, то яка необхідність сьогодні брати той газ, якщо ми можемо напряму вирішувати питання з "Газпромом", - вів він далі.

 

Він відзначив, що на переговорах країн Європи з постачальником газу мова йде про те, щоб нинішні ціни для них були нижчими вже у першому кварталі наступного року, оскільки є тенденція падіння ціни на нафту, а у формулі ціни у першу чергу закладається ціна на нафту.

"Але в нас підписано меморандум між прем'єрами України та Росії, в якому заздалегідь обумовлене підняття ціни і вихід на середньоєвропейську протягом 3 років. А ось динаміка є предметом для переговорів", - додав заступник голови НАК "Нафтогаз".

Прес-конференція тривала всього 15 хвилин. Після цього усі дійшли висновку, що "змерзли достатньо", і вирушили до теплого приміщення.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!