Тимошенко наступає на Коломойського і Фірташа?

Тимошенко наступає на Коломойського і Фірташа?

Середа, 12 листопада 2008, 00:14 -
Юлія Володимирівна вкотре намагається реалізувати свою ідею стягнення дивідендів з акціонерів "УкрНафти" (44% - належить Коломойському і його партнерам) та "Укргаз-Енерго" (50% - опосередковано Фірташу і Газпрому).

У вівторок уряд подав до Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Бюджету-2008. З першого погляду складається враження, що усі ці зміни ініціювалися заради спасіння "Нафтогазу України".

Тимошенко пропонує тепер сплачувати дивіденди за результатами фінансової діяльності підпорядкованих НАК "Нафтогаз України" компаній - ВАТ "УкрНафта" та ЗАТ "Укргаз-Енерго" - безпосередньо НАКу, замість державного бюджету.

Таким чином, Юлія Володимирівна вкотре намагається реалізувати свою ідею стягнення дивідендів з акціонерів "УкрНафти" (44% якої належить групі Приват)  та "Укргаз-Енерго" (50% - опосередковано Фірташу і Газпрому). Цю ідею вона проголосила ще під час зустрічі з представниками фінансової еліти.

Як відомо, ці дві компанії не перераховують зароблене до бюджету, бо представники приватних власників не ходять на акціонерні збори, зриваючи кворум.

"Ідеться про вилучення дивідендів у двох структур - "Укрнафти" і "УкрГазЕнерго", - заявила Тимошенко під час виступу перед бізнесменами, -  закон передбачає це зробити без зборів акціонерів.

Але лояльна до Коломойського Банкова не внесла цей пункт до фінальної редакції антикризового законопроекту.

Тепер, згідно законопроекту змін до держбюджету, якщо акціонери "Укрнафти" та ЗАТ "Укргаз-Енерго" не захочуть сплачувати дивідендів, Юлія Володимирівна зобов'яже їх відрахувати до Нафтогазу частку прибутку, відповідну до долі НАКу у цих компаніях - по 50% в обох підприємствах.

У разі несвоєчасного внесення коштів, ФДМ отримує право нарахувати цим компаніям пеню, яка має сплачуватися вже до державного бюджету України з розрахунку у 200 відсотків річних облікової ставки НБУ (24% - ред.) за кожен день прострочення платежу. Таким чином, компанії вже не зможуть уникнути сплати частки прибутку до бюджету.

Також, законопроект пропонує звільнити "Нафтогаз" від сплати частини прибутків до державного бюджету України. Адже компанія 2008 року опинилася на грані фінансового дефолту з боргом понад 2 мільярди доларів. Нагадаємо, що "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом на ринку.

Уряд також надає право відстрочки сплати податкових зобов'язань Нафтогазу та його дочірньої компанії "Укргазвидобування". Окремою статтею пропонується списати усі пені та штрафні санкції визначені  контролюючими органами за порушення податкового та митного законодавства. Таким чином уряд намагається усіма способами врятувати державну компанію.

Зміни також торкнулися основних показників Закону "Про державний Бюджет України на 2008 рік". Уряд пропонує пропорційно збільшити як доходи так і витрати держбюджету.

Тимошенко пропонує збільшити план доходів загального фонду держбюджету на 7,1 мільярдів гривень за рахунок "збільшення прогнозу ПДВ із ввезених на територію України товарів, враховуючи виконання надходжень у січні-жовтні, а також понадпланових надходжень за рахунок прибутків Національного банку України".

Один мільярд гривень з прибутків НБУ уряд пропонує спрямувати на підтримку "Фонду гарантування вкладів фізосіб".

Додаткові ресурси уряд планує спрямувати не на інвестиції та розвиток, а на соціальні доплати. 5,2 мільярди будуть перераховані до Пенсійного фонду для покриття дефіциту. Ще 1,2 мільярди - у якості дотацій, для збільшення мінімального розміру пенсій шахтарям.

Автор законопроекту Міністр фінансів Віктор Пинзеник, також пропонує направити до Стабілізаційного фонду, створеного антикризовим законом, ще 3 мільярди гривень. Їх планується залучити за рахунок цільового розміщення ОВДП.

Граничний розмір державного боргу також пропонується збільшити на 4 мільярди гривень, до 89 мільярдів.

Ще декілька мільярдів, мабуть якщо не вдасться зібрати більше податків, або продати облігацій, уряд тепер зможе "взяти" з казначейського рахунку, на умовах повернення протягом наступних п'яти років.

Більшість цих змін зазвичай приймають у робочому порядку кожного року. Не зрозуміло одне, навіщо Кабмін знову йде на підвищення соціальних виплат, коли країна знаходиться на краю кризової прірви?

І жодного пункту змін до Держбюджету не передбачено на створення нових робочих і взагалі будь-які державні програми будівництва чи розвитку інфраструктур.

Уряд обіцяв зробити це наступного року. Країні нічого не лишається як чекати, але чи не буде тоді вже пізно щось робити?


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!