СПЕЦПРОЄКТ

Якісне регулювання

За підтримки компанії JTI

Про проєкт

Яка мета державного регулювання бізнесу? Коли закінчиться ера "законодавчого спаму"? Як довго бізнес працюватиме за радянськими нормами? Ці та інші питання – у спецпроєкті Економічної Правди "Якісне регулювання" за підтримки компанії JTI.

Основні принципи якісного регулювання полягають у тому, що регулювання має бути збалансованим, процес – прозорим, а кількість регуляторних актів – мінімальною. Мета проєкту – показати основні проблеми регуляторного процесу в Україні, розповісти про найкращі міжнародні практики та пояснити, чому важливо враховувати думку бізнесу та прораховувати наслідки запровадження нових ініціатив.

Сім разів відміряй: як працюють запобіжники неякісного регулювання

Якщо чиновник пропонує бодай найменшу зміну правил для бізнесу — йому краще спершу замислитися, чи взагалі тут варто щось змінювати. Але це — в ідеалі.

Фактор публічності: як відкриті дані впливають на державні рішення

За останні кілька років для пересічного українця відкрилися терабайти додаткової інформації, про яку раніше годі було мріяти навіть журналістам-розслідувачам.

Правила для правил: як в Україні ухвалюють рішення для бізнесу

Бізнес просить реформ і прозорих правил гри, тобто зрозумілого регулювання. Для отримання швидких результатів урядовці оминають деякі "формальності". Те, що держава розуміє потреби підприємців, — добре, проте часто чиновники порушують європейські принципи, про які часто говорять, але не завжди їх дотримуються.

Працьовиті депутати, наляканий бізнес

В Україні передвиборний сезон. Законодавча сфера стає не лише інструментом регуляторного впливу, а й плацдармом для політичного піару. Як почуває себе в таких умовах бізнес?

"Гільйотина" для радянського законодавства: як працює дерегуляція

За останні кілька років саме слово "дерегуляція" затерлося до дір й набило оскому. Без нього не обходиться жодна промова політика, урядовця чи міжнародного експерта, де мова заходить про бізнес-клімат та інвестиції. І це зрозуміло, бо якісне регулювання – це встановлення правил гри.
Підпишіться на наші повідомлення!