СПЕЦПРОЄКТ "Interkassa"
ЗА ПІДТРИМКИ Interkassa
Скільки ресурсів ви економите, розплачуючись карткою? КАЛЬКУЛЯТОР

Скільки ресурсів ви економите, розплачуючись карткою? КАЛЬКУЛЯТОР

Середа, 24 лютого 2010, 14:10 -
Cashless-економіка крокує світом і диктує свої правила гри — користуйтеся терміналами, розплачуйтесь картками, розраховуйтесь за допомогою мобільного.

"Вигоди безготівкової економіки очевидні. Як зазначають у Національному банку України, для громадян такі розрахунки безпечні та зручні, для бізнесу, комерційних банків, платіжних систем та загалом усіх українських підприємств – це позитивний економічний ефект, для держави – зниження обсягів тіньової економіки, зростання бази оподаткування від прозорого ведення бізнесу, а також те, що безготівкові кошти залишатимуться в економіці, а значить будуть працювати на її розвиток.

Незважаючи на те, що на сьогодні вже 8 з 10 операцій в Україні проводяться безготівково, на заміну паперовим грошам щорічно випускається 640 млн штук банкнот різного номіналу, які важать 622,72 тонн та на які витрачається 61 031,77 кв.м. паперу. 

Проте за даними статистики, ця сума буде зменшуватись: "Якщо раніше держателі платіжних карток більше знімали готівку в банкоматах, то сьогодні вони все більше віддають перевагу безготівковим розрахункам. Уже 50% коштів з карток використовуються саме для безготівкових розрахунків. П’ять років тому ця цифра становила лише 25%", – зазначили в НБУ.

До того ж, це непросто легко, зручно та безпечно, це й ще більш екологічно. Економічна правда та Interkassa вирішили підрахувати наскільки.

Наскільки розраховуватись карткою більш екологічно, ніж готівкою?

Розраховуватись карткою екологічно. Економічна правда та Interkassa вирішили підрахувати наскільки.


Скільки банкнот буде зношено:
Скільки буде витрачено на заміну зношених банкнот:
Викиди CO2 в атмосферу при заміні зношених банкнот:

За внутрішними розрахунками Укргазбанку на підставі відкритих джерел інформації коєфіцієнт зносу купюр становить 0,72%.

На одну купюру припадає 0,88619 гр викидів CO2 з урахуванням інкасації.

Середньозважена вартість однієї купюри становить трохи більше 20 копійок, а кількість купюр, що зношується з 10 тис грн - 1,59181685.

При цьому випуск однієї платіжної картки, в залежності від того, чи підтримує вона технологію безконтактної оплати, дизайну та банку, може варіюватись від 20 до 100 гривень, та емітуватись на період в середньому на 5 років.

До того ж, вже є повністю екологічні картки. Так, наприклад, Укргазбанк спільно з Mastercard випустили першу картку, повністю вироблену з біосировини, яка після закінчення терміну дії розкладається упродовж двох років, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Підпишіться на наші повідомлення!