Асоціація "Фондове Партнерство"

Фондовому ринку потрібні ефективні дії держави для стимулювання його розвитку: результати опитування АФП
Серед головних причин виникнення тенденцій, що панують сьогодні на ринку, профучасники та незалежні експерти вказали, в першу чергу, зовнішні фактори - кризові явища у Єврозоні та сповільнення світової економіки (771 бал), відтік капіталу з фондового ринку (730 балів), а серед внутрішніх факторів - зниження конкуренції в економіці, централізація ресурсів, закріплення оптової структури власності (616 балів), а також неотримання Україною кредитів МВФ та підвищення вартості міжнародних позик (599 білів).
Експерт АФП: Фондовий ринок України потребує нових фінансових продуктів для середнього та великого інвестора
Сергій Москвін: "Без розвитку діяльності з управління цінними паперами торговці ніколи не стануть інвестиційними компаніями на зразок потужних іноземних інвестиційних фірм, а будуть займатися переважно брокеріджем."
Представники комітетів АФП та НКЦПФР обговорили законопроект про підвищення відповідальності учасників фондового ринку
Учасники обговорення розглянувши запропоновану Комісією редакцію документу дійшли висновку, що застосування до професійних учасників фондового ринку санкцій за здійснення операцій чи за вчинення угод з цінними паперами, обіг яких призупинений чи реєстрація випуску яких скасована, доцільно лише у разі якщо відповідне повідомлення про такі рішення Комісії здійснені в порядку та в терміни, визначені законодавством.
Експерт АФП: законопроект «Про систему депозитарного обліку цінних паперів» передбачає наймасштабнішу реформу фондового ринку України за час його існування
«Починаючи з 2004 року, коли на світ з’явилась перша версія проекту Закону «Про систему депозитарного обліку цінних паперів», було декілька спроб внести до ВР України і прийняти цей законопроект. З певних причин всі вони завершились невдачею. Якщо нову версію закону буде прийнято, то фондовий ринок України чекає найбільш масштабна реформа за весь час його існування, що надасть йому певного імпульсу для подальшого розвитку», відзначає С.Москвін.
Рада АФП пропонує підвищити вимоги до емітентів корпоративних облігацій
Рада Асоціації «Фондове Партнерство», з метою подальшого розвитку ринку цінних паперів в Україні, на своєму черговому засіданні 27 жовтня 2011 р., обговорила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення вимог до емітентів цінних паперів». В ході обговорення учасники засідання звернули увагу, що сучасний український ринок цінних паперів потребує значного покращення якості фінансових інструментів. Тому, підвищення вимог до емітентів повинні сприяти зменшенню кількості фіктивних цінних паперів та підвищення рівня дисципліни емітентів.
Учасники фондового ринку виступають за спрощення процедури допуску цінних паперів іноземних емітентів до обігу в Україні
Асоціація «Фондове Партнерство» (АФП) направила до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) свої пропозиції до проекту Рішення ДКЦПФР «Про затвердження Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», опублікованого для обговорення на веб-сайті Комісії 15 вересня 2011 р.
Цей довгоочікуваний документ спрямований, в першу чергу, на розширення переліку ліквідних інструментів, яких зараз так бракує ринку. Тому, його обговорення викликало неабиякий інтерес з боку учасників ринку.
АФП просить Держфінпослуг розібратись із законністю розповсюдження в Україні реклами фінансової піраміди «МММ – 2011»
Асоціація «Фондове Партнерство», направила звернення до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України щодо змін до деяких законів України щодо реклами у сфері фінансових послуг. Підставою для такого звернення стало розповсюдження в місті Києві інформації про фінансову піраміду «МММ – 2011 в Україні».
Асоціація «Фондове Партнерство» пропонує повернути на доопрацювання проект Закону України «Про Фонд гарантування інвестицій на фондовому ринку»
Асоціація «Фондове Партнерство» направила лист до Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Верховної Ради України з пропозицією повернути на доопрацювання проект Закону України «Про Фонд гарантування інвестицій на фондовому ринку», внесений Кабінетом Міністрів України (№ 9069 від 23.08.2011).
Рада АФП вважає за доцільне надати Центральному депозитарію та особам, які будуть провадити клірингову діяльність, доступ до СЕП НБУ
Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків)», який оприлюднений на веб-сайті НБУ, не передбачається можливості надання небанківським фінансовим установам доступу до СЕП НБУ. Для Центрального депозитарію доступ до СЕП необхідний для забезпечення здійснення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів.
АФП просить НКЦПФР здійснити заходи щодо захисту прав власників корпоративних облігацій
Асоціація «Фондове Партнерство» направила лист до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку із проханням звернути увагу на невирішеність проблеми з порушенням прав власників корпоративних облігацій з боку емітентів таких облігацій.
КЕР ДКЦПФР схвалила розроблений Асоціацією «Фандове Партнерство» проект Положення про маржинальну торгівлію
«Це абсолютно новий для ринку документ, який передбачає врегулювання відносин між торгівцями і їх клієнтами при здійсненні маржинальної торгівлі та дозволить збільшити рівень довіри до фондового ринку з боку його професійних учасників та інвесторів», - зазначає С.Москвін, член КЕР та голова робочої групи КЕР з розробки Положення щодо маржинальної торгівлі.