Борги за розподіл газу на Чернігівщині перевищили 28 мільйонів гривень

Четвер, 15 жовтня 2020 —
 "Борг населення станом на 1 жовтня – 11,2 мільйони. Тобто кожен 5-й споживач нині має заборгованість за розподіл. В середньому це близько 150 гривень по особовому рахунку. Якщо ми стягуватимемо ці борги примусово, то боржники сплачуватимуть ще й судові витрати, які можуть в десятки разів перевищувати суму самої заборгованості", - каже комерційний директор АТ "Чернігівгаз" Сергій Савченко.

Нині компанія не застосовує за прострочення оплати штрафи і відключення. Однак під час карантину немає мораторію на стягнення боргів в судовому порядку. В умовах, що склалися, підприємство змушене вдаватися до крайніх заходів -  боржникам надіслано 32 тисячі листів про заборгованість, нині компанія подала до суду близько 200 позовів.

 

Майже 19 тисяч абонентів накопичили борг у 4,6 млн. грн., не сплативши за розподіл жодного разу з початку року. За звичних умов таких абонентів, за Кодексом ГРМ, газорозподільна компанія має відключати від газопостачання. І це може статися після закінчення карантину, якщо вони не розрахуються з боргами.

Ще 17,2 мільйони – це борги за розподіл 3-х теплогенеруючих підприємств: "НіжинТеплоМережі" (2,8 млн грн. боргу), "Прилукитепловодопостачання" (2,4 млн грн. боргу) та "Облтеплокомуненерго" (11,8 млн. грн. боргу). При цьому лише Облтеплокомуненерго звернулося до Чернігівгазу з листом про реструктуризацію боргу. "Ми не бачимо поки, як вийти з ситуації з боргами по Ніжину і Прилуках. Нема жодних гарантій ні з боку органів влади, ні цих підприємств стосовно сплати боргів. А ми за Кодексом ГРМ не можемо розподіляти газ боржникам", - сказала голова правління АТ "Чернігівгаз" Алла Ярова.

Попри складну ситуацію з розрахунками, "Чернігівгаз" виконує свої зобов’язання – до початку опалювального сезону замінив 23 шафових газорегулюючих пункти, профінансував придбання 46 ШГРП, провів ремонти на 441 ГРП, з них на 9 – повну реконструкцію, відремонтував або замінив 358 засувок, обстежив понад 1700 км підземних газопроводів, повірив 14 тисяч побутових лічильників та замінив 8 тисяч непридатних. 

В компанії вчергове пояснюють – плата за розподіл  раніше входила  у вартість кубометру газу. З початку 2020 року, в зв’язку з реформуванням ринку газу в Україні за європейськими стандартами, цю плату винесено в окрему квитанцію.  Для розрахунку сума кубів газу, використаного споживачем за газовий рік, ділиться на 12 місяців та множиться на тариф. Так отримуємо вартість розподілу на місяць. Систему нарахування плати за розподіл газу рівними частинами впродовж року було створено в інтересах споживачів, щоб зменшити фінансове навантаження в осінньо-зимовий період.

Довідка: АТ "Чернігівгаз" - газорозподільна компанія, яка здійснює свою діяльність на території Чернігівської області у співпраці з брендом РГК.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ.

Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів та понад 8 млн. споживачів газу.

АТ "Чернігівгаз" обслуговує 357 тисяч споживачів у категорії "населення" та 2041 промисловий і комунальний об’єкт.  У 2019 році АТ "Чернігівгаз" доставило 481,8 млн куб.м газу. Загальна протяжність газопроводів, які обслуговує компанія - 14  тис. км.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!