Як на Рівненщині змінилася плата за доставку газу?

Понеділок, 13 липня 2020 —
З 1 липня 2020 року почав діяти другий етап приведення тарифу на розподіл газу до економічно обґрунтованого рівня. Замість обіцяних 20%  на Рівненщині зростання склало лише 3%.  

Згідно грудневого рішення НКРЕКП очікувалося зростання тарифу на 20%. Для "Рівнегаз" - з 1,02 грн. до 1,15 грн. за м куб в місяць.  Це  дозволило б газорозподільній компанії розрахуватися з боргами та зрештою працювати без збитків.

Однак, 24 червня Державний регулятор зменшив розмір тарифів для 44 газорозподільних компаній на 12% від запланованого. Своє рішення НКРЕКП обґрунтовує зменшенням вартості газу, що є складовою тарифу на доставку. Цей газ оператори ГРМ закупляють для ВТВ (виробничо-технологічних втрат). Втім, явище зниження ціни на ринку було тимчасовим.  Уже в липні с підвищив ціну газу для промислових споживачів одразу на 10% і до кінця року очікується подальше зростання вартості газу. Таким чином Меморандум з МВФ в частині приведення тарифів на розподіл газу до повного відшкодування витрат поки що залишається не виконаним.

"З 1 липня 2020 р Державний регулятор скоротив тариф на розподіл газу. Це не дозволить АТ "Рівнегаз" та іншим Операторам ГРМ покрити фактичні витрати на надання послуги навіть при збереженні діючих цін на газ. Також ми не зможемо погасити в повному обсязі існуючі збитки та й очевидно вони зростуть. Зокрема, за придбання технологічного газу." - говорить комерційний директор АТ "Рівнегаз"  Віктор Осницький.

Розділення рахунків на газ та розподіл,  підвищення тарифу, навіть  таке незначне, спричинило обговорення та спекуляцій з боку ЗМІ, політиків та експертів. Однак, кращим аргуметом будуть наведені цифри.

Якщо взяти три найпоширеніших типи споживачів газу: з газовою плитою, з плитою та колонкою, а також з котлом автономного опалення і порівняти середню платіжку за доставку газу у кожної з таких категорій споживачів.

 

Отже, споживач, який використовує газ лише для приготування їжі, при середньому місячному споживанні газу 12м3, з липня сплачуватиме за доставку 12,36 грн. в місяць. Для цієї категорії споживачів зростання складе всього 36 копійок на місяць.

Другий тип споживання - квартири з плитою і колонкою. Такі домогосподарства споживають близько 260 кубометрів на рік або 21,6 м3 в місяць. Щомісяця квитанція за доставку газу у таких споживачів складе 26,78 грн замість 26 грн. Зростання – 0,78 грн. на місяць.

Третій тип домогосподарства, - домогосподарства з автономним опаленням. В середньому використовують 1100 м3 газу. Для них щомісячний платіж складатиме 113,30 гривень і збільшиться на 3,30 грн. на місяць.

Як бачимо, середній чек за доставку газу поступається платі за мобільний зв’язок чи кабельне телебачення, навіть вартості  горнятка кави. То чи можна порівнювати цю суму із безпечним 24/7 розподілом газу для 264 тис. клієнтів Рівненщини.

Інформація АТ "Рівнегаз"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!