Збитки АТ "Хмельницькгаз" за перший квартал 2020 року вже склали 15,2  млн. гривень

П'ятниця, 15 травня 2020 —
За перший квартал 2020 року збитки газорозподільної компанії "Хмельницькгаз" згідно фінансової звітності підприємства склали 15,2  млн. гривень.
Цей результат пояснюється тим, що в першому півріччі поточного року затверджені НКРЕКП тарифи на доставку газу покривають лише 84% собівартості послуги. Відтак, компанія вимушена відтерміновувати виконання Інвестиційної програми та скорочувати ряд першочергових витрат.

Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Наразі тариф, що діє в першій половині 2020 року,  є збитковим для компанії.

Адже через отримані збитки та значні неплатежі споживачів - "Хмельницькгаз" змушений відтерміновувати комплекс запланованих заходів та робіт в  рамках інвестиційної програми: реконструкцію газопроводів, заміну шафових регуляторних пунктів та замортизованого обладнання, придбання спецтехніки та мережевого устаткування; а також  повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування.

Тож отримані кошти, в першу чергу, скеровуються на першочергові потреби та напрямки: функціонування аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці, відрахування до бюджетів усіх рівнів, а також придбання засобів дезінфекції та  індивідуального захисту співробітників, надання благодійної допомоги медичним закладам області.

Посилює проблему також неповна  і  несвоєчасна оплата доставки газу клієнтами компанії. Так, за перший квартал споживачі оплатили тільки 89 % наданих послуг, причому найменша оплата за надані послуги у населення складає лише 70%.

Однак, навіть у час карантинних обмежень, АТ "Хмельницькгаз" продовжує працювати в посиленому режимі, аби споживачі не відчували незручностей та безперебійно отримували газ, а в разі необхідності – звернулися цілодобово на екстрену аварійну службу 104.

"З початку карантину ми вже встановили 19 нових шафових регуляторних пункти, провели  технічне обслуговування газорегулюючого обладнання, ліквідували сотні витоків газу  та  забезпечили безперебійну доставку газу  усім подолянам- нашим споживачам,  – розповідає  фінансовий директор  АТ "Хмельницькгаз" Олександр Храпицький.  -  Також, аби не наражати на небезпеку, перевели в онлайн-режим  всі без виключення наші Центри обслуговування клієнтів. Тож споживачі не відчувають незручностей, а за потреби звертаються та вирішують усі питання, крім того, мають можливість миттєво зареєструватися у Особистому кабінеті на 104.ua".

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ "Хмельницькгаз" -  з 1 липня 2020 року. Тож  при збереженні низьких ринкових цін на газ, даний тариф дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості. А також нарешті за багато років проводити в повній мірі заплановану модернізацію газорозподільної системи Хмельницької області протяжністю біля 18 тис.км.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!