100 млн грн становлять збитки "Закарпатгазу" за І квартал

Четвер, 14 травня 2020 —
За перші три місяці 2020 року АТ "Закарпатгаз" поніс збитки на суму 100 млн грн. До такого результату привів збитковий тариф на доставку газу, затверджений НКРЕКП для компанії на перше півріччя — він покриває лише 73% собівартості послуги.
Ситуацію має виправити економічно обґрунтований тариф, застосування якого з 1 липня 2020 року дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

Тариф за доставку для оператора АТ "Закарпатгаз", як і для інших аналогічних компаній, затвердила НКРЕКП 24 грудня 2019 року.

"НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. Тариф, що діє в першій половині 2020 року, все ще є збитковим для компанії", — пояснила фінансовий директор АТ "Закарпатгаз" Наталія Дорохіна.

Через збитки компанія-оператор ГРМ не може в повній профінансувати заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування.

В умовах тарифного дефіциту всі отримані від сплати за послугу розподілу кошти спрямовуються на приорітетні напрямки. Зокрема, на роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Ускладнює ситуацію несвоєчасна оплата доставки (розподілу) газу  клієнтами компанії. За перший квартал закарпатці оплатили тільки 66% наданих послуг.

"Закарпатгаз продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо  в режимі карантину, є безперебійність газопостачання. Сьогодні газ для опалення помешкань використовують 275 тисяч закарпатців. Їх платежі за доставку газу у першому кварталі зменшилися в середньому на третину, якщо порівнювати з 1 кварталом 2019 року", — зазначила фінансовий директор АТ "Закарпатгаз" Наталія Дорохіна.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ "Закарпатгаз" з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

Довідка: АТ "Закарпатгаз" —  газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Закарпатської області.

РГК сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямованих на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

АТ "Закарпатгаз" обслуговує 275 тисяч споживачів у категорії "населення", 2 тисячі бюджетних організацій та майже 5 тисяч промислових та комунальних об’єктів. Крім того, послугами АТ "Закарпатгаз" користуються 10 об’єктів теплокомуненерго, а також майже 600 релігійних організацій краю.

Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія, становить 7,5  тис км.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!