З початку року збитки АТ "Запоріжгаз" перевищили 36 млн. гривень

Середа, 13 травня 2020 —
За перші чотири місяці 2020 року збитки компанії "Запоріжгаз" склали 36,4 млн. гривень. Діючі тарифи на доставку газу, що НКРЕНКП затвердив для АТ "Запоріжгаз" на перше півріччя поточного року, покривають лише 76 % собівартості послуги.
Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Це було зроблено з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період.

Тариф, що діє в першій половині 2020 року все ще є збитковим для "Запоріжгазу". Компенсація збитків Оператору ГРМ Запорізької області запланована тільки в другому півріччі цього року. З 1 липня вирівнювання тарифів на розподіл до економічно обґрунтованого рівня зупинить накопичення боргів в газотранспортній галузі.

Отримані збитки не дозволяють компанії в повній мірі здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, замінити зношене обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування.

Наразі отримані кошти спрямовуються на пріоритетні напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Посилює проблему також несвоєчасна оплата доставки газу клієнтами компанії. За чотири місяці споживачі оплатили 82 % наданих послуг.

При цьому АТ "Запоріжгаз" продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безперебійність газопостачання.

"З початку карантину ми ліквідували більше 2 тис. витоків газу по всій Запорізькій області. Виявляли пошкодження ізоляції газопроводів, проводили ремонти. Встановили чотири нових шафових регуляторних пункти, зробили заміну обладнання двох ГРП. Аварійна служба 104 в середньому вдень виконує 100 виїздів за викликом споживачів. Тож машини АДС мають бути заправлені та комплектовані необхідним обладнанням для пошуку та ліквідування витоків газу. Але через нестачу фінансування деякі роботи можуть призупинитись", – розповідає технічний директор АТ "Запоріжгаз" Юрій Заставський.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ "Запоріжгаз" з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.

Довідка: АТ "Запоріжгаз" - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Запорізької області та міста Запоріжжя (крім Мелітополя та Мелітопольського району).

РГК сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямованих на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

У 2019 АТ "Запоріжгаз" доставило 490 тис. своїх клієнтів майже 1 млн куб.м газу. Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія складає 10 тис. км.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!