Новий тариф для АТ "Запоріжгаз" в 2 рази менше собівартості послуг з доставки газу

Вівторок, 14 січня 2020 —
Регулятор схвалив для АТ "Запоріжгаз" новий тариф на розподіл, який  в 2 рази менше собівартості доставки газу споживачам. Таке рішення держрегулятора призведе до того, що в 2020 році збитки компанії складуть  275 млн грн.
Державний регулятор вперше за останні  5 років  переглянув питання необґрунтованих тарифів для АТ "Запоріжгаз".  У таблиці нижче видно результати збиткової діяльності АТ "Запоріжгаз" впродовж цього періоду:

Тож, через новий збитковий тариф АТ "Запоріжгаз" не дає можливості підняти зарплатню до конкурентного рівня та утримати фахівців від звільнення. Дефіцит кадрів зараз у компанії складає 15,6%. Також через  збиткові тарифи АТ "Запоріжгаз" не може розраховуватись за технологічний газ, що призвело до заборгованості перед оператором ГТС.

Також необґрунтований тариф не дозволяє АТ "Запоріжгаз" закупити на ринку необхідні обсяги технологічного газу, що створює фінансовий тягар для всього ланцюга транспортування газу до споживачів. Це призведе до штучного банкрутства не лише Операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС.

24 грудня 2019 року Постановою № 3022 регулятор ринку затвердив для "Запоріжгазу" новий тариф на послуги розподілу природного газу з 1 січня 2020 року на рівні 55 коп. за 1 куб. м (з ПДВ), в той час як фактична собівартість робіт з доставки газу становить 1,10 грн. за куб. м (з ПДВ).

Спеціалісти компанії вкотре звертають увагу регулятора  на необґрунтованість розрахунків та наголошують на необхідності затвердження економічно обґрунтованих тарифів за розподіл природного газу.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!