Майже 554 млн кубометрів газу розподілено споживачам Вінниччини за 11 місяців поточного року

Понеділок, 2 грудня 2019 —
За січень - листопад 2019 року АТ "Вінницягаз" розподілено близько 554 млн м куб. блакитного палива споживачам регіону. Це на 17 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.
60% поставлених обсягів припадає на побутових споживачів. Населенню доставлено майже 321 млн куб. м. Решту обсягів отримали непобутові споживачі.

Так промисловість Вінниччини спожила майже 130 млн куб. м газу, підприємства ТКЕ 92,5 млн куб. м, бюджетні організації – 11,1 млн куб. м, релігійні організації – 0,33 млн куб. м.

"Обсяги розподілу газу у 2019 році порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшились на 17 % або 11,7  млн куб. м. Така тенденція спостерігається вже третій рік поспіль по всіх категоріях споживачів." - говорить комерційний директор АТ "Вінницягаз" Володимир Антошко.

Надходження коштів від надання послуг з розподілу газу залежить від розподілених об’ємів енергоресурсу. З року в рік обсяги споживання блакитного палива в регіоні зменшуються, відповідно зменшуються й надходження за надані послуги.

В свою чергу газорозподільні мережі потребують обслуговування незалежно від обсягів споживання.

Тариф на розподіл природного газу не переглядався НКРЕКП вже майже 5 років. З вартості одного кубометра АТ "Вінницягаз" отримує лише 82 коп. з ПДВ. Через занижений тариф Оператори ГРМ несуть мільйонні збитки.

Ситуацію ускладнює заборгованість перед підприємством за надані споживачам послуги розподілу газу, що на кінець листопада сягнула понад 11,7 млн. грн. З них 97 % боргують підприємства – виробники теплової енергії. Решту – пбюджетні організації та комунально-побутові підприємства.

Довідка:

Основною сферою діяльності АТ "Вінницягаз" є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %.

Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік.

АТ "Вінницягаз" входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!