Через низький тариф до кінця року збитки АТ "Дніпрогаз" сягнуть 194 млн грн

Вівторок, 8 жовтня 2019 —
Тариф на розподіл газу для АТ "Дніпрогаз" вже кілька років поспіль є планово збитковим. За підсумками минулого року збитки компанії від розподілу блакитного палива склали 137 млн. грн.
Якщо ситуація не зміниться, до кінця 2019 року компанія отримає збитки у розмірі 194 млн. грн.

Сума збитків, які АТ "Дніпрогаз" отримає до кінця поточного року, може сягнути 194 млн. грн. Це на 42% більше, ніж в минулому році. Вже понад три роки тариф на розподіл газу, який для компанії затверджує держрегулятор, є економічно необґрунтованим.
 

За цей час загальна сума збитків "Дніпрогазу" сягнула 370 млн. грн. Спровокована держрегулятором криза змушує кваліфікованих спеціалістів лишати займані посади та працевлаштовуватись в інші компанії енергетичного сектору.

"Діючий тариф на розподіл природного газу для АТ "Дніпрогаз" складає всього 9% від діючої ціни на газ для кінцевого споживача, - розповідає фінансовий директор "Дніпрогазу" Лілія Кузнєцова. –  З 6,27 грн. за 1 куб. м блакитного палива (ціна, встановлена КМУ у вересні 2019 року) частка АТ "Дніпрогаз" складає лише 56 копійок.

На ці кошти спеціалісти підприємства виконують встановлення індивідуальних приладів обліку газу, капітальні ремонти та модернізацію системи газопостачання Дніпра та Дніпровського району, а також здійснюють виплату заробітних плат.

Діючі тарифи на розподіл газу для Операторів ГРМ з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі.

Низький рівень фінансування призводить до критичного стану газових мереж, що в свою чергу створює ризики для безпечного та стабільного газопостачання. Наприклад, в рамках затвердженого регулятором Плану розвитку "Дніпрогазу" на 2019 рік запланована модернізація лише 1 ГРП.

Однак у Дніпрі та Дніпровському районі 24 ГРП працюють більше 40 років і потребують реконструкції. До того ж компанію лишають кваліфіковані фахівці. Протягом 2019 року через неконкурентну зарплату звільнилися 124 співробітники.

Вакантними залишаються 544 посади, серед яких слюсарі по ремонту ГРП/ШРП, зварювальники, водії, контролери.

Вихід з кризової ситуації полягає в усуненні дискримінаційних тарифів на розподіл газу, які майже втричі нижче економічно обгурнтованого рівня. Так, середньомісячний платіж за послуги з розподілу блакитного палива на 1 домоволодіння у 2018 році у Дніпрі склав 78,96 грн., що навіть нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет.

"Дніпрогаз" наполягає на необхідності наступних кроків з боку держрегулятора:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня, який необхідний для безпечної і стабільної роботи газорозподільних мереж;
- відокремити оплату тарифу від платежу за газ, щоб забезпечити прозорість і спростити контроль для держрегулятора;
- затвердити методологію розрахунку тарифу, засновану на замовленої потужності;
- забезпечити рівні щомісячні нарахування тарифу протягом всього газового року, що дозволить споживачам газу згладити фінансове навантаження в опалювальний період, а Операторам ГРМ отримати прогнозований фінансовий потік для забезпечення роботи газових мереж.

Інформація АТ "Дніпрогаз"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!