У 2019 році збитки "Чернівцігазу" зростуть на 11% 

Середа, 2 жовтня 2019 —
Сума збитків АТ "Чернівцігаз" у 2019 році сягне 216,1 млн грн. Це на 11% більше, ніж у 2018 році. За час дії збиткового тарифу та за вісім місяців поточного року сума збитків компанії становить 500 млн грн. Спровокована НКРЕКП фінансова криза призвела до того, що у Чернівецькій області нараховується 299 газорегуляторних пунктів, які  вичерпали свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів складає майже 424 км.
Основна проблема нового опалювального періоду – зношеність  газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. У порівнянні з 2015 роком на початок 2020 року кількість зношених ГРП/ШРП зросте у 2 рази, протяжність газопроводів - у 1,5 раза.

Через збитковий тариф зарплати у "Чернівцігаз" суттєво нижчі ринкових і заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значний відтік кадрів. АТ "Чернівцігаз".

Забезпечення кваліфікованим персоналом становить на 77 % від фактичної потреби. У поточному році коефіцієнт плинності кадрів сягнув 16 %, у порівнянні з 2018 роком коефіцієнт збільшився в 1,5 раза. За 9 місяців 2019 року з компанії звільнилися 161 працівник, а за весь 2018 рік – 163 працівники.

Особливо гостро проблема втрати кваліфікованих кадрів робітничих професій, в першу чергу стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують за безпечністю мереж газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах. 

Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс – головна загроза нового опалювального сезону.

"Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 3 роки їх дії збитки компанії склали 284,4 млн грн, а всього по галузі - 20 млрд грн" - говорить директор фінансовий АТ "Чернівцігаз" Олеся Гомольська. Вихід – один: усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижчі необхідного рівня.

Середній місячний платіж за газорозподіл у 2019 році на Буковині склав 70 грн, що навіть нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет.

У зв'язку з цим "Чернівцігаз" наполягає на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

- компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

- затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ упродовж всього року.

ДОВІДКА:

Акціонерне товариство "Чернівцігаз" єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ "Чернівцігаз" експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2018 році підприємство протранспортувало близько 367,5 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ "Чернівцігаз" є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1300 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!